Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Netradiční koření Perila pomáhá v boji s alergií (komerční sdělení)

11.05.2009

Nenáročná bylina, která vypadá jako kopřiva, v sobě obsahuje kyselinu rozmarinovou. Její jméno je Perila křovitá (perilla frutescens). Tato kopřiva je oblíbenou bylinou a používá se podobně jako bazalka nebo koriandr, však se také v angličtině běžně nazývá čínskou bazalkou. Japonská skupina vědců kolem Sanbongi C., Takano H., Osakabe N., učinila několik důležitých vědeckých studií, ve kterých prokazovala efekt této byliny u alergií.

 

Rozmarinová kyselina má protizánětlivý a protialergický účinek. V třítýdenní dvojitě slepé placebové studii bylo 29 lidem, kteří trpěli sezónní sennou rýmou, podávána medikace, která obsahovala v jedné skupině placebo a ve druhé skupině extrakt perilly. Výsledek potvrdil, že na rozdíl od placebové skupiny došlo ve skupině, která užívala extrakt perilly, ke snížení alergických projevů. Tento efekt byl předtím úspěšně zkoumán u myší.

 

Perilla obsahuje také flavonoid luteolin, který můžeme považovat za imunomodulátor. V celostní medicíně již několik let používáme PERILLYL STAR, který uvedenou bylinu obsahuje, a využíváme jej v boji s alergii. Nejlepší efekt se dostavuje, pokud se svou alergií počítáme a PERILLYL STAR nasadíme již několik týdnů před očekávanou alergickou sezónou v nízkém, preventivním dávkování - a to zvyšujeme s nastupující sezónou tak dlouho, dokud sezóna trvá. S ústupem potíží pak dávkování snižujeme až do vysazení.

 

Alergie se týká poruchy imunity. Dotyčný člověk se často dostává do zamotaného kruhu svých potíží. Přes zimu sice nemá alergii, ale od podzimku se trápí různými respiračními infekty, kašlem, rýmou, bolestmi v krku - imunitní systém je vyčerpáván a v době, kdy konečně zima přejde a imunitní systém si má odpočinout, přijde alergie... Kolotoč potíží pacienta sužuje, omezuje a vyčerpává. Když konečně i alergie přejde a imunitní systém si potřebuje odpočinout, s podzimem se zase vrátí ony respirační infekty... A tak to jde stále dokola.

 

Pro období respirací proto používáme IMMUNITY STAR, který pomáhá udržovat imunitu na lepší úrovni, a na alergickou sezónu zase PERILLYL STAR, který pomáhá s alergií. Oba jmenované prostředky nemají vedlejší účinky a mohou se navzájem kombinovat a v povzbuzování imunity se podporují. Takže během alergické sezóny lze současně podávat IMMUNITY STAR. PERILLYL STAR lze také podávat i na podzim, kdy mírní potíže s kašlem, ekzémem apod. Oba uvedené prostředky spolu tvoří symbiózu. Užívání obou prostředků pomáhá překonat začarovaný kruh.

 

U malých dětí je přístup k podávání těchto prostředků individuální, podle jejich citlivosti, u nich je třeba obrátit pozornost do střeva, kde můžeme využívat účinku kolostra, které dodává důležité imunoglobuliny. COLOSTRUM STAR vysypeme z tobolky a přidáme na lžičku s jídlem, stejně IMMUNITY STAR. Konzultace s lékařem je namístě, protože u poruch imunity a alergií nejde jen o podávání nějakých prostředků.


11.05.2009
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

532,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS