Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Nespavost

03.02.2013
Mnoho lidí trpí dnes tímto stavem a příčiny bývají různé. Jak si pomoci k rychlejšímu usínání a hlubšímu spánku?

Zkontrolujeme místnost, kde spíme. Je dobře větratelná před spánkem? Neproudí tam energie příliš rychle? Tj. máme-li okno a dveře přesně proti sobě, zpomalíme a usměrníme energii křišťálem (např. ve tvaru srdce) visícím na niti ze stropu právě uprostřed této zóny (viz. literatura o feng shui). Vidíme z lůžka na člověka, který do naší ložnice vstupuje, my jako první nebo nás on překvapí? Tedy v našem zorném poli musí být dveře, ne "za zády". A postel musí být kus dál od vchodu, nejlépe dál od všech zdí. Dveře se mají otevírat z místnosti ven nikoliv dovnitř. To vše hraje důležitou psychologickou roli.
Nejsou tam dráždivé kombinace barev? Nestojí tu pracovní stůl, popř. počítač?


Pokud ano, alespoň na noc odstíníme jeho záření závěsem z papíru. Totéž platí o televizi. Dokonce chod mrazáku nebo lednice může vyvolat trvalejší poruchu spánku, nejen svými zvuky ale opět elektromagnetickým zářením. Pozor- troška ke trošce a naše lidská pomyslná nádoba může být plná. Zářením dnes oplývá i kuchyň (mikrovlnná trouba, rádio přijímače apod.) nebo pracovna, obývák. Člověk, který celý den pracuje s počítačem nebo jinak je vystaven záření, potřebuje meditačními technikami pravidelně svůj organismus očišťovat.

 

Zkontrolujeme lůžko. Nejlépe se tělo regeneruje, když má postel severojižní orientaci, přičemž hlava by měla směřovat k jihu. Tím docílíme největší průchod elektronů naším tělem. Matrace by neměly být dělené na 3 díly, protože škvírami "táhne" na některé orgány; lůžko by mělo být v jediném kusu. Pod ním bychom měli umístit rušiče patogenních zón (pokud je třeba), z přírodních pomocníků to mohou být kaštany (ty obyčejné nejedlé) - každý podzim je vyměňujeme.


A také mějme na paměti, že postel slouží ke spaní a k milování, nikoli ke studiu nebo nočnímu čtení. Chyby si může dovolit dělat člověk, který spí dobře. Ti ostatní se mohou nad svým způsobem užívání ložnice zamyslet.


Je dobré vypěstovat si jistý rituál před usínáním. Ten spočívá v ustáleném pořadí činností. Např. krátká procházka pomalým krokem se soustředěním se na dech a krok: před nádechem 1 krok, při výdech 2 kroky, převléknutí a sprcha, vyčesání vlasů a odlíčení u žen, vyčistění zubů a nanesení krému na noc. Poté natřeseme polštář a urovnáme jej. Při uléhání můžeme přistoupit k programování se na dobrý spánek: Představíme si číslo 7 a energetický trychtýř nad hlavou, 3 x číslo 7 opakujeme. Pak číslo 6 a "trychtýř" nad čelem (opět 3 x), poté 5 stejným způsobem nad krkem, 4 nad plícemi ve výšce srdce, 3 nad solárním plexem, 2 nad podbřiškem a 1 od konečníku dolů. Časem přidáme i barvy: 7 má bílou se zlatou, do fialova. 6 má modročernou jako noční nebe s hvězdami, 5 má světle modrou jako letní nebe, 4 má jasně zelenou, event. s růžovou, 3 má teple žlutou jako louka pampelišek, 2 má oranžovou jako pomeranče a 1 má ohnivě červenou. Přitom všem si uvědomujeme svůj cíl snížit mozkové vlnění z frekvence beta na alfu. A nyní můžeme přistoupit k vlastnímu programování se: Např. Moje svaly a celé tělo se cítí uvolněné, cítím se jako o dovolené, vzpomínám jak to bylo krásné, ten klid a pohoda (vybavte si příjemný okamžik). Je mi velmi příjemně. Zlehka usínám. Probudím se ráno svěží.


Přeji Vám dobré usínání dnes i každou další noc.

 

 

Celková nabídka přípravků na nespavost.


Související články:
Syndrom spánkové apnoe
Potíže se spánkem
Nespavost - jógou proti nespavosti 1. část
Tomáš Votruba spí čtyři hodiny denně a problémy s deadliny nemá
Přírodní přípravky proti nespavosti
Přírodní prostředky na uklidnění, na relaxaci a proti stresu


03.02.2013
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

279,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS