Nespavost – jak ji odstranit přeprogramováním chybné duševní výbavy

Příčina nespavosti je v psychice – příliš mnoho rušivých myšlenek, přemíra informací v mozku, úzkosti, atd. Část duševních příčin nespavosti se může ukrývat hluboko v podvědomí (některé mohou mít svůj původ i v minulých životech). Nadarmo se neříká o lidech s dobrým spánkem “Spí spánkem spravedlivých” – takový člověk totiž ve své Duši nenosí žádné pocity křivdy. Důvěřuje ŽIVOTU, takže nemá o nikoho a o nic žádný traumatizující strach atd.

Ideální by bylo natrvalo odstranit jmenované zdroje problému a nikoliv jen dočasně potlačovat příznaky nějakým hypnotikem. Jenže lidé chtějí právě tohle – nic složitého se svým životním stylem neřešit a jen spolykat nějaký lék, aby nepříjemný příznak alespoň na nějaký čas zmizel – Tuto rychlou službu dělají nejen všechny chemické léky, ale i některé přírodní produkty – jenže ty mají na rozdíl od chemikálií velkou výhodu, že místo negativních vedlejších důsledků spíše různým způsobem napomáhají upevňovat zdraví.

Kromě pocitu klidu a dobré nálady navozuje pocit zdravého nadhledu nad životem, což je stav, který usnadňuje práci s tolik potřebným přeprogramováním psychiky – nejlépe s pomocí pozitivních afirmací – to jsou NOVÁ tvrzení sestavená do jednoduchých vět, které dlouhodobým vytrvalým opakováním přeneseme z vědomé do podvědomé činnosti naší mysli – teprve pak podle ní začne mozek reagovat novým a správnějším způsobem – vzi článek:

Pokud klient po ránu cítí, že spánek mu nenavodil dostatečnou obnovu sil, lze organismu dlouhodobě pomáhat k lepší svěžesti organismu tímto regenerujícím produktem:

Cordyceps může být užíván v tak vysokých dávkách, jak jen dovoluje finanční situace. V dávkách nízkých a cenově dostupnějších významně snižuje únavu a aktivuje regenerační rezervy organismu. Se zvyšující se dávkou jeho regenerační efekt stále roste a nastupuje také účinek proti-nádorový.

Při dostatku financí se dá užívat produkt cordyceps  v množství až 5 gramů denně (přepočteno z extraktu na váhu celé původní houby). Ani v těchto gigantických dávkách nehrozí žádné nebezpečí pro zdraví. Přípravek například nikterak nevadí antidopingovým komisím – přesto, že je užívaný i v průběhu sportovní události (např. během olympiády). Je dobré to vědět, aby řadový klient neměl obavu, že jde o nějaké stimulans, která jen dočasně vyždímá organismus i za cenu rizika jeho selhání. Jak se ukázalo, toto u cordycepsu nehrozí, pracuje pro organismus jiným způsobem, podporujícím rezervní, běžně nevyužívaný regenerační potenciál organismu. Neužívejte pozdě odpoledne nebo večer – přebytek vitality by mohl bránit ve spánku.

Složení stravy při nespavosti nebývá zásadní záležitostí – přesto doporučuji pravidelnou konzumaci ovesných vloček, které prokazatelně pomáhají zklidňovat a harmonizovat organismus. Z nápojů vřele doporučuji nealkoholické pivo – samozřejmě pokud Vám pivo nevadí. Chmel je totiž také známý harmonizér celého organismu.

Čaje – samostatně se pije například čaj z meduňky, po staletí známé svým jemným zklidňujícím vlivem. Součástí spánku navozujících bylinkových čajových směsí bývá také mučenka červená, kozlík lékařský (asi nejznámější bylinka se zklidňujícím účinkem) a kupodivu opět chmel – sušené chmelové šištice.

Povídání o tom, jak lze spát v malých časových úsecích, najdete zde:

– ten mládenec dělení spánku dělá dobrovolně, nespavec může praktikovat totéž – i kdyby to měl zpočátku brát jako znouzectnost, protože není schopen spát jednou denně v delším časovém úseku.

Osobně to dělám ještě trochu jinak – mé osobní core (hlavní část spánku) je cca 5,5 hodiny a pak místo napů neboli šlofíků používám (často paralelně s jinou světskou činností) regenerační a harmonizační techniky, které mají stejný efekt jako spánek – čistí mozek a regenerují tělo. Jejich součástí je pomalé hluboké dýchání, napojování se “nahoru” a také bandhy – viz články:

V nejparnějším létě, kdy je nejdelší den a přes den je venku nesnesitelně, přidávám odpolední dvouhodinovou kombinaci regenerace a spánku (tzv. dvoufázový spánek) – a noční hlavní spánek core pak někdy lze ještě o něco zkrátit. S těmito technikami neustále experimentuji – vše se stále vyvíjí tak, jak se pomalu vyvíjí umění neplýtvat duševní a tělesnou energií – zde má moje maličkost ještě rezervy.

Pokud budete potřebovat nějaké další informace, rádi Vám je poskytneme v naší internetové poradně.

Zpět nahoru