Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)

10.09.2017
Toxin
Ještě před necelými dvaceti lety byl pojem „detoxikace“ spojován především s očistou od alkoholu a drog. Dnes je naopak poněkud „nadužíván“. Detoxikační pleťová maska, detoxikační jednodenní dieta,… Všechny tyto produkty a procedury jsou jistě prospěšné a blahodárné, ale s detoxikací jako takovou mnoho společného nemají.

Představovat si, že prostřednictvím pravidelného používání pleťové masky zbavím svou pleť veškerých toxinů, je stejně bláhové jako myslet si, že jediný den v měsíci, kdy budu pít pouze zeleninové šťávy, mi zajistí pevné zdraví a dlouhověkost. Detoxikace lidského organismu je nesmírně náročný proces, který trvá prakticky od narození do posledního dechu. V těle se totiž neustále odehrávají samo detoxikační procesy, které pomáhají regulovat to obrovské množství toxinů, jenž den co den přijímáme.

 

Narušený nebo oslabený imunitní systém však způsobí, že jsou tyto samo detoxikační procesy více či méně výrazně narušeny. V tu chvíli započne zcela jiný proces: hromadění toxinů, které může trvat týdny, měsíce, ale nezřídka kdy také celé roky, než se jejich patologické působení odrazí v našem zdravotním stavu. A v tu chvíli by měla na scénu přijít detoxikace v pravém slova smyslu.

 

Kde se berou toxiny

  • Mnoho toxinů si člověk nese s sebou už od narození, jsou součástí jeho genetické výbavy.
  • Dále však přijímá toxiny z životního prostředí: ze vzduchu, vody, potravy, zbytků léků,…
  • Velikým nepřítelem pro lidské zdraví jsou všudy přítomné mikroorganismy, které se v našich útrobách dokáží množit téměř rychlostí světla, a přitom jsou natolik rafinované, aby se zvládly dlouhou dobu ukrývat a zapouzdřovat. Přítomnost mikrobiálních toxinů se proto vůbec nemusí projevit pouze akutními onemocněními, jako jsou chřipka, viróza nebo angína, ale mohou spouštět i celou řadu chronických a vleklých potíží.
  • Miliony lidí po celém světě trpí také metabolickými problémy a v jejich těle se usazují „metabolity“ – toxiny z nedokonale zpracované potravy (nejčastěji z mléčných a pšeničných výrobků, z masa). Metabolické potíže přitom mohou vést nejen k nevolnostem a intolerancím, ale i k závažnějších chorobách, které se mohou promítnout ve fyzickém i psychickém zdraví.
  • Čím dál častěji svůj organismus zatěžujeme emocionálními toxiny. Vstupní bránu do těla jim otevírá duševní vyčerpání, stres, citová nestabilita. Tento druh toxinů dokáže vyvolat opravdu nepříjemné psychické pocity – od roztržitosti přes úzkosti, vzteklost, starosti bez zjevné příčiny až po deprese.

 

Smyslem detoxikace je nejen očistit tělo od toxinů, ale především zjistit, které z výše uvedených toxinů převládají, kde přesně se jejich ložiska nacházejí a jak škodí. Obecné očisty prospějí výrazně lépe organismu, který již detoxikací prošel, v opačném případě velký efekt nečekejte. Detoxikace má organismus dovést k celkové rovnováze a pocitu životní vitality a radosti. Nezaměňujme proto promyšlenou a cílenou detoxikaci s krátkodobými detoxikačními procesy, které mohou být podpůrnou, ale jistě ne hlavní cestou k životní harmonii.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Začněte s detoxikací: právě teď!
Detoxikace pomocí přírodních přípravků
Nebojte se detoxikace!
5 mýtů o detoxikaci
Svatý grál pro naše játra? Běžně dostupné potraviny!
5 tipů pro každodenní detoxikaci
Jak na čistou domácnost bez toxinů
Co se děje během detoxikace?
Když nás dusí astma…
Pokojové rostliny, které zatočí s toxiny!
5 nejčastějších metabolických toxinů


10.09.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Hemofilové nákazy
Priessnitzův obklad
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Červený čaj neboli Pu-Erh
Není losos jako losos
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Význam železa ve stravě
Zdravé vánoční cukroví
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Laktóza - skrytý problém
Byliny světa - zázvor
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Na 100 % účinné enzymy, miliardy bakterií a všestranné „céčko“

357,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS