prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Nemoci

Život bez štítné žlázy
14.03.2018
Štítná žláza

Není náhoda, že se v poradně kupí dotazy, jak žít bez štítné žlázy. Píší muži i ženy, že přišli o štítnou žlázu a nyní jsou nuceni užívat umělý hormon až do konce života, protože si tělo přirozený hormon tyroxin již nedovede bez štítné žlázy vyrobit.

Přírodní přípravky jako doplněk léčby boreliózy
13.03.2018
Klíště

Lymská (někdy též lymeská) borelióza patří v současnosti mezi hodně rozšířené nemoci. Při včasném odhalení a léčbě nezanechává následky, ale pokud se léčba zanedbá, může dojít k vážným zdravotním komplikacím.

Když „to“ nejde aneb tak trochu jiná alergie
11.03.2018
PočetíPočetí

Neschopnost zplodit potomka má mnoho příčin: známých, i těch, o nichž se moc nemluví. Jednou z takových je alergie na sperma. Jak prosté, dalo by se říct. Přesto však mnohé páry musí projít celou řadou vyšetření, než se pravá příčina problému odhalí.

Vítězný boj s cukrem v krvi
06.03.2018
Glukometr

Onemocnění cukrovkou (Diabetes mellitus – úplavice cukrová), nabývá ve světové populaci stále většího významu. V České republice jím trpí téměř 9 % z celkového počtu obyvatel, v Evropě 7 až 10 % podle regionů a v Asii, zejména Indii, je procento ještě vyšší. Z tohoto důvodu Indická vláda vyhlásila "boj s cukrovkou" jako vládní program a investovala finanční prostředky a čas do vývoje nového účinného prostředku na bylinném základě bez vedlejších účinků.

Pomoc z přírody při zvýšeném cholesterolu
27.02.2018
Cholesterol

Cholesterol patří mezi velmi diskutované téma, nejen mezi příznivci zdravé výživy. V jakých formách se vyskytuje, jak škodí a jaké přírodní látky přispívají ke snížení hladiny „špatného“ cholesterolu?

Následek následku – diabetes mellitus I. typu
21.02.2018
Cukrovka

Diabetes mellitus I. typu, v dnešní době je to jev velmi rozšířený a pozoruji jej při rozborech zdravotních situací s pacienty. Z některých statistik vyplývá, že systém zdravotní péče dokáže léčit nemoc jen částečně. Hovoří se hlavně o tzv. symptomatické léčbě, jež reaguje pouze na projev nemoci lékem, jenž vzniklý projev zastavuje, zmírňuje, potlačuje, upravuje, kosmeticky pudruje, a tak vlastně maskuje podstatu nemoci, ale ta zůstává skryta. Příčina je nepoznána, objektivně neprůkazná - tzv. idiopatická. Je ale vždy otázkou, do jaké míry je po ní pátráno.

Osteoporóza a význam formy vápníku
20.02.2018
Osteo

Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vlivem postupné ztráty kostní hmoty vede ke zvýšené křehkosti kostí. V důsledku tohoto jevu dochází u lidí trpících tímto onemocněním k četnějším zlomeninám.  Vznik osteoporózy závisí na genetické dispozici, fyzické aktivitě a nutričních faktorech. Vápník je nejdůležitější dietetický faktor pro metabolismus kostí, přičemž důležitou roli hrají i některé další faktory. Vápník je minerální prvek, který se v našem těle vyskytuje v největším množství – asi 1 200 g u dospělých jedinců, přičemž 99 % se soustřeďuje v kostech a zubech.

Onemocnění štítné žlázy z pohledu klasické a celostní medicíny
14.02.2018
Štítná žláza
Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí uložená na přední straně krku. Její objem se uvádí mezi 18 až 25 ml, k syntéze hormonů potřebuje jód. Řízení sekrece je ovlivněno hypofýzou z mozku pomocí TSH. Produkuje hormony T3 a T4. Ty jsou skladovány uvnitř folikulů v koloidu ve vazbě na thyreoglobulin. V parafolikulárních buňkách je syntetizován ještě kalcitonin. Účinky hormonů štítné žlázy jsou různé: působí na látkovou přeměnu, ovlivňují metabolismus cholesterolu, zvyšují energetickou přeměnu, spotřebu kyslíku a produkci tepla, stimulují růst a zrání kostry a mozku. Nedostatek hormonů štítné žlázy u novorozence má za následek retardaci tělesného růstu (trpasličí vzrůst, opoždění sexuálního vývoje), poškození nervového systému – snížení inteligence, záchvaty křečí, čemuž se říká kretenismus. Kalcitonin ovlivňuje hospodaření s vápníkem.
Jak zvýšit citlivost buněk na inzulín
12.02.2018
Diabetes Dnešní článek věnuji „pacientům“ s diabetem II. typu, jejichž buňky vykazují sníženou citlivost vůči inzulínu. Samozřejmě, na celou problematiku je třeba dívat se komplexně, výrazně upravit stravu, mysl, ale také pohyb, který, ruku na srdce, v životě mnohých schází. Přijde mi, že dnešní doba je tolik otevřená zdraví, informacím, jež jsou snadno uchopitelné, se kterými můžeme velmi rychle pracovat a přesto….
Může konopí pomoci s léčbou lupénky?
08.02.2018
Konopí seté
Lupénka je postihnutí kůže, které vede k nahromadění kožních buněk, ty tvoří červené skvrny pokryté stříbrnými šupinami. Mohlo by konopí účinně léčit tyto svědivé a bolestivé potíže? V posledních letech vědci zkoumali terapeutický přínos konopí, které je často stigmatizováno a známo hlavně jako rekreační droga. Aktivní prvky konopí jsou známé jako kanabinoidy a jsou stěžejním bodem možných přínosů pro zdraví. Čtěte více a dozvíte se, co popisují různé studie, sledující zdravotní přínos konopí na diagnózu lupénky (psoriázis).
Článků: 632   1 2 3 4 5 ... 64
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS