prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Nemoci

Osteoporóza a význam formy vápníku
20.02.2018
Osteo

Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vlivem postupné ztráty kostní hmoty vede ke zvýšené křehkosti kostí. V důsledku tohoto jevu dochází u lidí trpících tímto onemocněním k četnějším zlomeninám.  Vznik osteoporózy závisí na genetické dispozici, fyzické aktivitě a nutričních faktorech. Vápník je nejdůležitější dietetický faktor pro metabolismus kostí, přičemž důležitou roli hrají i některé další faktory. Vápník je minerální prvek, který se v našem těle vyskytuje v největším množství – asi 1 200 g u dospělých jedinců, přičemž 99 % se soustřeďuje v kostech a zubech.

Onemocnění štítné žlázy z pohledu klasické a celostní medicíny
14.02.2018
Štítná žláza
Štítná žláza je žláza s vnitřní sekrecí uložená na přední straně krku. Její objem se uvádí mezi 18 až 25 ml, k syntéze hormonů potřebuje jód. Řízení sekrece je ovlivněno hypofýzou z mozku pomocí TSH. Produkuje hormony T3 a T4. Ty jsou skladovány uvnitř folikulů v koloidu ve vazbě na thyreoglobulin. V parafolikulárních buňkách je syntetizován ještě kalcitonin. Účinky hormonů štítné žlázy jsou různé: působí na látkovou přeměnu, ovlivňují metabolismus cholesterolu, zvyšují energetickou přeměnu, spotřebu kyslíku a produkci tepla, stimulují růst a zrání kostry a mozku. Nedostatek hormonů štítné žlázy u novorozence má za následek retardaci tělesného růstu (trpasličí vzrůst, opoždění sexuálního vývoje), poškození nervového systému – snížení inteligence, záchvaty křečí, čemuž se říká kretenismus. Kalcitonin ovlivňuje hospodaření s vápníkem.
Jak zvýšit citlivost buněk na inzulín
12.02.2018
Diabetes
Dnešní článek věnuji „pacientům“ s diabetem II. typu, jejichž buňky vykazují sníženou citlivost vůči inzulínu. Samozřejmě, na celou problematiku je třeba dívat se komplexně, výrazně upravit stravu, mysl, ale také pohyb, který, ruku na srdce, v životě mnohých schází. Přijde mi, že dnešní doba je tolik otevřená zdraví, informacím, jež jsou snadno uchopitelné, se kterými můžeme velmi rychle pracovat a přesto….
Může konopí pomoci s léčbou lupénky?
08.02.2018
Konopí seté
Lupénka je postihnutí kůže, které vede k nahromadění kožních buněk, ty tvoří červené skvrny pokryté stříbrnými šupinami. Mohlo by konopí účinně léčit tyto svědivé a bolestivé potíže? V posledních letech vědci zkoumali terapeutický přínos konopí, které je často stigmatizováno a známo hlavně jako rekreační droga. Aktivní prvky konopí jsou známé jako kanabinoidy a jsou stěžejním bodem možných přínosů pro zdraví. Čtěte více a dozvíte se, co popisují různé studie, sledující zdravotní přínos konopí na diagnózu lupénky (psoriázis).
Jaké přírodní přípravky mohou pomoci, když bolí šlachy
06.02.2018
Šlachy
Bolesti šlach patří mezi onemocnění pohybového aparátu. Jedná se bohužel často o chronické onemocnění, které dokáže pacienta hodně potrápit.
Když nás dusí astma…
04.02.2018
Astma

Zima, to není jen čerstvě napadaný sníh a mráz, který barví nosy do červena a čistí vzduch od škodlivých bakterií a virů. Je to také období inverzního počasí. Období, které důvěrně zná prakticky každý astmatik.

Časté a náhlé nutkavé močení - hyperaktivní močový měchýř
31.01.2018
Močové cesty

Problém s častým a náhlým nutkavým močením malého objemu moči se jmenuje "hyperaktivní močový měchýř". A není to problém prostaty, ani to nemusí být od nějakého zánětu močového měchýře, jak se leckdo mylně domnívá.

Zimomřivost, studené, prochládající ruce a nohy
17.01.2018
Nohy

Nápadně studené ruce a nohy, rychle prochládající v chladném počasí, mohou být sice součástí nějakého vážnějšího onemocnění cév, ale ve většině případů jde skutečně jen o samostatný funkční (=regulační) problém. Teplé rukavice, dvoje ponožky a kvalitní obutí jsou sice samozřejmostí, ale samo o sobě to leckomu ještě nepomáhá.

Vůle pro boj s nemocí
13.12.2017
Deprese
Pacient přichází k lékaři, protože má zdravotní problém, chce, aby mu lékař pomohl, aby jej vyléčil. Ovšem pokud pacient nemá vůli pro boj s nemocí, budou lékařovy možnosti omezené a efekt se nedostaví, jak by si pacient přál. Poměrně dost často se s tímto jevem setkávám. Probudit vůli pacienta k boji s nemocí je prioritní záležitostí. Jeho nemoc vzniká na základě dlouholetých chybných postojů k tělu, zdraví, na podkladě chybných stravovacích návyků, nedostatečné pohybové aktivity apod. A jakmile je stanovena diagnóza, jejíž úvod začíná slovem chronická, bývá pro pacienta nesnadné, až nemožné, otočit svůj režim a postoj k léčení. Uvedu několik příkladů.
Autismus: stále častější diagnóza?
15.11.2017
Autismus
Před několika lety jsem dostala nevyžádaný e-mail „Paradoxy dnešní doby“ – zamyšlení o dnešním světě, o tom, jak žijeme a jak složitě někdy řešíme problémy... Na rozdíl od jiných podobných jsem ho hned nevymazala. Při přípravě podkladů pro napsání tohoto článku jsem si na jeden paradox vzpomněla. „Máme mnoho diagnóz, ale málo zdravého rozumu...“ A já jen dodávám, že praxe často ukazuje, že to tak doopravdy je.
Článků: 599   1 2 3 4 5 ... 60
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS