prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Nemoci

Artróza - opotřebování kloubů
15.02.2017
Stáří
Mezi známou nemoc stáří patří artróza neboli osteoartróza. Při každém kroku, který uděláme, jsou zatěžovány klouby kyčelní, kolenní a také kotníky - to jsou nejčastější klouby, které tato nemoc postihuje. Nesou největší váhu těla. S nadměrnou váhou tedy logicky tyto nemoci souvisejí. Klouby na rukou a zápěstí jsou artrózou postiženy méně.
Vypadávání vlasů - alopecie
07.02.2017
Vlasy
Pokud dojde k poruše růstu vlasu, a v tom důsledku vlas vypadne, nastane většinou i dramatická reakce majitele vlasové pokrývky, doslova vyděšení, zvláště pokud mu na vlasech hodně záleží. Zejména u žen jsou vlasy považovány za klenot. Rády si je češou, zdobí, žehlí, barví, podstupují trvalou ondulaci, melíry. Žel, někdy se ona chemikálie může svým podílem účastnit patologie růstu vlasu a jeho vypadnutí.
Případ pro psychiatrii?
31.01.2017
Strach

Pacient se dostane do popředí zájmu lékaře, když začne být dezorientovaný, úzkostlivý, podrážděný, začne si stěžovat na poruchy spánku a okolí na něm pozoruje změnu chování. Nebo když nastoupí příznaky připomínající schizofrenii, např. sluchové či zrakové halucinace, bludy, nebo jestliže začne pacient hovořit o sebevraždě. Pro takové a mnohé další psychiatrické příznaky bývá nemocný hospitalizován.

Pomoc z přírody při popáleninách
25.01.2017
Popálení
Zimní období, vánoce i novoroční svátky představují zvýšené riziko tvorby menších popálenin (v lepším případě, jistě) - topení v krbu, svíčky, lití olova, prskavky, pyrotechnika apod. V případě vážnějších popálenin je samozřejmé nutné neodkladně zavolat lékařskou pomoc. V tomto článku se budeme věnovat těm nejmírnějším, těžší spadají plně do kompetence lékaře.
Familiární hypercholesterolemie
24.01.2017
Cholesterol

Kdysi vzácné onemocnění je v souvislosti s dokonalejší vyšetřovací technikou a s pokroky v genetice dnes relativně časté - vyskytuje se u každého pětistého člověka…

Chřipka - Jak na ni vyzrát?
12.01.2017
Chřipka

V současnosti je v médiích chřipka jedno z nejvíce používaných slov - chřipková epidemie, jak se bránit chřipce, co dělat při chřipce, a bohužel také, kolik pacientů na chřipku letos zemřelo… V první řadě je ovšem důležité rozlišit tzv. nachlazení (někdy onemocnění horních cest dýchacích) a “opravdickou” chřipku. Obě onemocnění jsou virového původu. Proti chřipce je možné se nechat očkovat (zde by se měli domluvit s lékařem starší lidé a pacienti zejména se srdečními či plicními onemocněními), proti nachlazení nikoliv. Nachlazení má mírnější průběh než chřipka.

Tularémie
07.12.2016
Klíště
Tularémie je nebezpečné infekční onemocnění, které ohrožuje především zajíce a jiné divoce žijící hlodavce, ale může se přenést i na člověka. Vlastní název nemoci je odvozen od jména kalifornského města Tulare. Způsobuje ji baktérie Francisella tularensis.
Rotaviry
06.12.2016
Nemocné dítě

Mezi našimi čtenáři se často diskutuje o infekčních nemocech, zvláště dětí, a dotazy jsou směrovány na nemoci způsobené rotaviry.

Superbakterie stafylokok
22.11.2016
Stafylokok

Stafylokok patří navíc mezi tzv. rezistentní bacily, tj. odolné antibiotikům. To znamená, že je často problém na ně určit příslušná antibiotika. Tyto odolné bakterie - bakterie zlatého stafylokoku, staphylococcus aureus, se nazývají methicilinu odolné (methiciling resistant).

VIRUS MAYARO
16.11.2016
Komár
V současnosti jsme svědky informací o nových a nových virech, které mohou ohrožovat lidstvo. Vždy je velmi těžké oddělit novinářské informace od seriózního názoru odborníka. Jedním z velmi populárních témat médií, zejména v době olympiády v Riu de Janeiru, byl virus zika. V jeho stínu zůstaly informace o jiném viru, který ovšem může být také potenciálním zdravotním rizikem i mimo původní oblast rozšíření.
Článků: 562   1 2 3 4 5 ... 57
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS