Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Nemoci z pohledu homeopatie: Jsme skutečně stále zdravější?

28.08.2013
Homeopatie
K rozvinutí nemoci je nutná vrozená predispozice (ať už genetická nebo získaná v průběhu života například potlačující léčbou) a určitý stupeň vnímavosti a citlivosti k vyvolávající příčině, která má schopnost v těle spustit nemoc. Pokud se nemoc potlačuje chemickou cestou, nedochází ke zlepšování celkového zdraví, ale naopak k jeho úpadku a objevování se dalších zdravotních potíží, přičemž starý zdravotní problém společně se svou příčinou zůstává stále aktivní, nevyřešený. Je pouze potlačený pravidelnými dávkami léků.

Každý z nás si může všimnout toho, že když se objeví chřipková epidemie, ne každý z nás onemocní. Jak je to možné? Uvedu příklad, který se může na první pohled zdát v pojetí nemoci trochu vzdálený, ovšem velmi pěkně demonstruje vznik nemoci a nutné podmínky. Onemocnění je podobné okamžiku vzniku lidského života. Musí být vhodné prostředí v těle matky, tedy ovulace, které když se setká s vyvolávající příčinou (mužskou spermií), vzniká nový život. Stejné je to i s objevením se nemoci, která také potřebuje pro svůj vznik vhodné prostředí v jejím nositeli a příčinu, která má schopnost jí aktivovat a odstartovat určitý proces v těle, kterému říkáme nemoc.

 

Lékař, mikrobiolog a nositel Nobelovy ceny Dr. Koch, který objevil původce tuberkulózy, došel ke stejnému závěru a to takovému, že mikroorganismy nejsou příčinou nemoci, ale že pro její vznik je nutná náchylnost a mikrobi jsou až druhotní. Aby své tvrzení dokázal, vypil lahvičku s bacilem tuberkulózy, ale nemoc se u něj nerozvinula. Tento fenomén v minulosti zmínil již jeden ze slavných homeopatů Dr. James Tyler Kent ve své knize Přednášky o homeopatické léčbě.

 

Vzhledem k tomu, že každý z nás je individuální tvor, chováme citlivost vůči odlišným vlivům. U někoho se objevují revmatické potíže po vystavení se vlhkému chladnému vzduchu, u druhého vznikne chronická deprese po tragické události a další člověk začne mít dýchací problémy poté, co se setkal se stresem v podobě potlačující terapie u jeho atopického ekzému v podobě kortikoidové masti. O posledním případu se mluví velmi často. Jedná se o situaci, kdy je nemoc potlačena již ve svém počátku a zdraví je tak soustavně narušováno už od začátku jejího rozvoje. Nemoc se v tomto případě přesunula z periferního orgánu hlouběji do těla a člověk je už na životě limitován mnohem více, protože má dýchací potíže, nikoli periferní v podobě kožních problémů. Existuje studie, která porovnává děti s atopickým ekzémem léčených kortikoidy, a dětmi léčenými homeopaticky. U druhé skupiny se ukázalo, že takoví pacienti v dospělosti vykazují sníženou tendenci k rozvoji astmatu a příznaků alergie. Toto vídají homeopaté ve své praxi dnes a denně a nemusí se jednat pouze o astma, ale prakticky o všechny nemoci, které když se léčí homeopaticky, naberou „zpětný chod“. Pokud tedy zmizí astma, objeví se problémy, které jeho vzniku předcházely a byly potlačeny, tedy ekzém. V případě, že se astma rozvinulo po odstranění bradavic, objeví se bradavice.

 

Potlačování nemocí hraje velmi podstatnou roli ve stále se zhoršujícím zdravotním stavu populace. Homeopatie je velmi detailně propracovaný systém včetně toho, že má jasně definované, co to vůbec znamená stav zdraví. Je třeba se na člověka dívat jako na celek, celostně ho léčit a vnímat, co se děje s jeho celkovým zdravím, nikoliv pouze jednou nemocí. Zdraví není stav, kdy denně užíváme léky a symptomy nemoci tím maskujeme. Stav zdraví je stav svobody, kdy můžeme žít náš život na svém nejvyšším možném potenciálu. Stav zdraví je harmonie na všech našich rovinách existence – na rovině fyzické, emoční i mentální.

 

To, že potlačování nemocí hraje ve zhoršování našeho celkového zdraví podstatnou roli, můžeme vidět i ze statistických údajů. V zemích, kde neznají tolik potlačující terapie včetně očkování, se objevuje významně méně závažných fyzických i psychických onemocnění. Například roztroušená skleróza se ve vyspělých zemích (USA, Dánsko, Norsko, Švédsko, Skotsko, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko a Polsko) objevuje mnohem častěji, než v zemích rozvojových (Egypt, Mauricius, Barbados, Kostarika, Surinam, Trinidad a Singapur), kde byl v letech 1972-1978 zaznamenán pouze jeden případ tohoto onemocnění. Afričtí přistěhovalci žijící v Americe a Evropě vykazovali stejný výskyt roztroušené sklerózy jako domorodí obyvatelé. Velmi alarmující je také výskyt rakoviny a množství sebevražd, které je v rozvinutých zemích s velkým rozšířením potlačujících terapií stále více na vzestupu.

 

 

Zdroje: VITHOULKAS, G. A New Model for Health and Disease. Athens: International Academy of Classical Homepathy, 2008. ISBN 1-55643-087-6


Související články:
Homeopatie
Homeopatie - nádherné a velké dědictví přírody


28.08.2013
autor: Hana Poukarová
zdroj: www.tradicnihomeopatie.cz
další články v rubrice: Homeopatie


 
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Zatočte s opary!
Dvě cesty aneb Jsou dvě cesty, jak se můžeme postavit ke konfliktu mezi zdravím a nemocí
Heřmánek pravý – léčí od hlavy až k patě
Mít kus vlastní půdy je velký dar
Kolagen a naše pokožka
Acetylcholin
Reishi je přírodní kouč, trenér a motivátor
Bříza bílá (Betula alba)
Priessnitzův obklad

736,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS