Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Nemoci: co za nimi stojí?

22.04.2018
Nemoc
Být nemocný – to znamená necítit se ve své kůži, být sužován bolestmi, únavou, … Zkrátka nebýt fit. Některá onemocnění přicházejí jako blesk z čistého nebe, jiná jsou důsledkem chronických potíží, před nimiž jsme dlouhou dobu zavírali oči. Žádná nemoc ale nevzniká jen tak. A k tomu, abychom se jí zbavili, je nutné hledat její příčinu…

Organismus ve stresu

Nelze tvrdit, že každá nemoc je způsobena psychikou. Každý zdravotní problém má však své kořeny, a buďte si jistí, že alespoň jeden z nich sahá právě do psychiky. Zatímco nárazový stres (krátkodobý) je pro organismus prospěšný, ba dokonce je prokázáno, že dokáže posílit imunitní systém, ten druhý, dlouhodobý, má zcela opačný efekt. Stres, který přetrvává, se mění v chronický. Sužuje tkáně, organismem se začne šířit v podobě patologické energie a poškozuje jej.

  • My můžeme takový stres pociťovat různě: jako úzkost, zlost, smutek, přehnanou starostlivost, … Zkrátka emoce, s nimiž dlouhodobě bojujeme a které nad námi vyhrávají.

 

Řekni mi, jak žiješ…

… a já ti řeknu, co můžeš očekávat. Životní styl se na našem zdraví podepisuje více, než si myslíme. Zvykli jsme si ho nevnímat, nepřemýšlet nad ním, proto ani zdravotní potíže nepřipisujeme právě jemu. „Možná málo spím, zato hodně sportuju.“ „Možná kouřím 20 cigaret denně, ale stravuji se „raw“.“ Těmito a miliony dalších argumentů sami sebe rádi omlouváme.

 

Přestože občasný prohřešek ještě nikomu neublížil, dokonce může fungovat podobně jako nárazový stres (jako skvělý stimulant), stačí, když se přidá další a zvýší se jejich frekvence. Na venek nám sice naše „zlozvyky“ pomáhají (například vyrovnat se se stresem, zrelaxovat mysl atd.), uvnitř organismu však způsobují pořádnou paseku. Hezky pomalu, pozvolna…

 

Buďme originál!

K tomu všemu je třeba přičíst ještě jeden fakt. Organismus každého z nás je jiný, zcela originální. Jinak reaguje, jinak bojuje s nechtěnými mikroorganismy, je jinak citlivý. A jiná bude také jeho odpověď na přítomnost toxinů.

 

Zkusme ke svému tělu i ke svým zdravotním potížím přistupovat také zcela originálně: nepřehlížejme projevy, signály a volání o pomoc, a pokud už potíže nastaly, poperme se s nimi a snažme se nalézt všechny jejich kořeny, cestičky a propojení. Jedině organismus, který je v harmonii, se může stát odolným a silným.

 

Detoxikace metodou C.I.C. nabízí možnost, jak organismu porozumět. Učí nás rozlišovat druhy toxických zátěží, přesně je specifikovat, popsat, jak fungují a co způsobují, a především s nimi dokáže pracovat: a to takovým způsobem, aby se postupně uvolňovaly a našly cestu z těla ven.

 

Dokážeme dělat dům domovem, útulným a čistým. Zkusme se stejným úsilím „uklidit“ i uvnitř sebe, organismus se nám rád a v dobrém odmění.


Související články:
Emocionální kolotoč
Detoxikací ke štěstí
5 nejčastějších metabolických toxinů
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda


22.04.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

363,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS