Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Nebojte se detoxikace!

14.05.2017
Detoxikace - meditace
Pod pojmem detoxikace organismu se skrývá mnohem víc, než jen občasné pití kopřivového čaje nebo zobání chlorelly. Detoxikace organismu vyžaduje čas a trpělivost. Tu především...

Mnoho reklam na detoxikační přípravky slibuje nesplnitelné: zázraky na počkání, nemožné do tří dnů. Usmívají se na nás nádherní lidé, kterým se podařilo v horizontu několika týdnů radikálně zhubnout, za pár dnů se zbavit potíží, které je trápily roky,... To však není realita, ale chytrý marketingový tah.

 

Detoxikace

Detoxikace může probíhat preventivně – v takovém případě změnu můžeme skutečně pocítit už za jeden, dva týdny – anebo z důvodu zdravotního problému. Zdravotní problém mívá hluboké kořeny a jeho propuknutí předchází dlouhé měsíce, ba dokonce roky ukládání a hromadění toxinů. V obou případech je však třeba se na detoxikaci připravit. Tomu, abychom se znovu cítili báječně, plni energie a naše problémy zmizely, předchází řada procesů – a některé z nich nemusí být zrovna příjemné...

 

Základem je: nevzdat se. Uvědomit si, že tyto procesy jsou přirozené a jsou pouze projevem toho, že organismus začíná s toxiny svádět boj. Je třeba nepolevit a mít nablízku někoho, kdo pomůže: například terapeuta, který poradí, jak reagovat v případě silných detoxikačních projevů, jak upravit dávkování kúry, kdy jej naopak zesílit. Detoxikační projevy potkají téměř každého. Mohou být různé a mít různou intenzitu, protože každý z nás je originál a jeho tělo reaguje jinak. Žádný z těchto projevů však není nebezpečný.

 

Nejčastější detoxikační projevy:

  • Bolest hlavy, nevolnost – objevuje se nejčastěji v prvním týdnu detoxikace, člověk se může cítit unavený, schvácen. Je důležité dodržovat bezzátěžový režim a dát tělu, oč žádá: dostatek tekutin a klid.
  • Zhoršení pleti – je dočasné a objevuje se především zpočátku detoxikace. Kůže je největší lidský orgán a skrz ní odchází obrovské množství toxinů. Buďte trpěliví a naopak se radujte – přechodné zhoršení pleti je známkou, že to funguje!
  • Psychická nepohoda – může souviset jak s výše zmíněnými projevy, tak s detoxikací samotnou. Toxiny se nezřídkakdy usazují v mozku, například v amygdale, sídle našich emocí, a ty pak mohou být „rozházené“. I zde je třeba vytrvat a věřit, že vše je na správné cestě. Organismus získává zpět ztracenou rovnováhu. Tak ho nechte hledat... Vždyť přece: kdo hledá, najde!
  • Záněty močových cest, rýma, kašel, nárazově horečka – občas se mohou objevit projevy typické pro virová i bakteriální onemocnění. Většinou trvají pár hodin, maximálně dnů, a opět jsou důkazem toho, že detoxikační kúra je cílena přesně a právě svou silou udeřila do vosího hnízda.

 

Jak si pomoci?

Nevzdávejte se! Detoxikace je dlouhodobý proces, jehož výsledky vám změní život –jak po stránce fyzické, tak po stránce duševní. Spíše nežli reklamám proto věřte sami sobě a tomu, co vám našeptává vaše vlastní tělo. To je totiž nejdůvěrnější přítel, který vás opravdu dokonale zná...

 

Jak přežít detoxikační projevy?

  • Relaxujte! Naordinujte si odpočinek a čas pro sebe. Vzdělávejte se, provádějte duševní hygienu, začněte s jógou nebo večerními meditacemi.
  • Hodně pijte. Tekutiny pomáhají odplavit škodliviny z těla a mírní bolest.
  • Vsaďte na bylinky, které vás vrátí do pohody: meduňka, kozlík lékařský, chmel, levandule, citronová tráva, mučenka. A navrch lžičku dobrého medu!

 

Veďte si detoxikační deník! A zapisujte do něj vše, co se týká vaší proměny. Pocity, projevy, úspěchy i neúspěchy... Zpětně uvidíte, jak jste silní, co všechno jste zvládli a budete mít nejen dobrý pocit, ale také motivaci k tomu pokračovat. Opravdu to funguje!

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Detoxikace pomocí přírodních přípravků
Základy řízené detoxikace
Detoxikace psychiky? Rozhodně ano!
Nalaďte se na svůj biorytmus a buďte fit!
Není toxin jako toxin (a není detoxikace jako detoxikace)
5 mýtů o detoxikaci


14.05.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

363,- Kč

373,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS