Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Naslouchejte signálům, budete zdraví

17.05.2017
Bakterie
Imunitu mají i mikroorganizmy. Je stále obdivuhodné, jak geniální je lidský imunitní systém, jehož úkolem je chránit nás před útoky bakterií a vůbec různých mikroorganizmů. Nemáme ani tušení, jak jsou tyto mikroorganizmy rafinované ve schopnosti se měnit a tvořit si svou vlastní „imunitu“, aby mohly v plné síle působit na tu imunitu lidskou, s cílem proniknout sítí její obrany, a tak způsobit nemoc.

Příkladná odolnost

Dnešní výzkumy sledují výskyt bakterií ve vnitřním zemském jádru a také v nejhlubších koutech vesmíru. Bakterie žijí pod vodou zamrzlých rybníků, hodně hluboko pod povrchem Antarktidy, nebo na okraji sopky. Mikrobiální kolonie byly nalezeny v toxickém prostředí kolem hydrotermálních průduchů a mohou vydržet i v prostoru vakua. Také je najdeme v přítomnosti radiace, jak bylo prokázáno v nově provedených studiích na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Po návratu na Zemi se ukázalo, jak byly tyto mikroorganizmy extrémně odolné vůči chemickým sloučeninám, jenž se je pokoušely zničit.

 

Schopnost přizpůsobení

Tým vyšetřovatelů z Univerzity v Rice (USA) se snaží pomocí výpočetních technologií v oblasti biologie přijít na to, v čem spočívá princip schopnosti bakterií přizpůsobit se drsným podmínkám, aby přežily. Bylo by totiž ideální, kdybychom se od bakterií poučili a jejich schopnost pak využili pro léčení lidské imunity! To jsou věci, které si lidstvo ještě před několika lety vůbec nedovedlo představit. Předpokládá se například, že bakteriální imunitní systém používá proces podobný interferenci RNA k umlčení genů nemoci.

 

Posloucháme signály naší imunity?

Věřím, že lidský imunitní systém je a bude stále dokonalý a že si dokáže poradit se sebeodolnějšími mikroorganizmy, pokud má k tomu volné ruce. Pozná zcela jistě nebezpečí, a to nám také signalizuje. Například tím, že navodí stav únavy. Což bychom měli vnímat, protože je znamením oslabení imunitního systému, vyčerpání organizmu. Únavou nám imunita dává najevo, že potřebujeme spánek. Nebo nám dává pocit žízně, když zanedbáme příjem nápojů.


A podívejte se na to sebekriticky. Poslechnete vždy takové povely těla? Pokud tyto příznaky nevnímáte, pracujete dál, dokonce přidáte na intenzitě, ve snaze ještě tu „nutnou“ práci dokončit, tělo se vás opakovaně snaží zastavit. Posílá vás do postele s nachlazením, jindy s chřipkou nebo angínou. Spustí se alergie, začnou bolesti kloubů, svalů, hlavy. Dostaví se deprese a další nemoci, které mají spojitost s oslabenou imunitou.

 

Neuposlechneš - dostaneš

Vidíte tu „namotávku“ - jak vzniká nemoc, jak se oslabuje imunita? A na to čeká odolná bakterie, virus, parazit. Čeká, až si svou dokonalou imunitu oslabíte, a pak zaútočí. Proto byste neměli říkat "dostal jsem chřipku", ale správně byste si měli přiznat, že jste nevyslyšeli varování, signály únavy, nýbrž jste dopustili oslabení imunity, a tím jste otevřeli bránu pro bacil, který pak prosadil nemoc - chřipku.

 

K čemu je perfektní a nákladný výzkum vědců, snažících se zdokonalit imunitní systém, aby tím pomohl člověku, který však neslyší varovné signály a nedokáže včas ulehnout do postele, vyspat se, odpočinout si, napít se, a dát takto možnost plného využití imunitnímu systému, dokonalému, jenž vlastně nepotřebuje pomáhat…?

 

Celková nabídka přípravků na podporu imunity.


Související články:
Superbakterie stafylokok
Aktivní ochrana moderního člověka
Imunita potřebuje péči
Od makrosvěta k (našemu) mikrosvětu
Vůle pro boj s nemocí
Zdraví - lidské jedy - nemoc – detoxikace


17.05.2017
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

532,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS