prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
JoalisO nás

Celostnimedicina.cz se zabývá šířením informací o možnostech prevence a léčby nemocí a zlepšení celkové kondice a zdravotního stavu pomocí přírodních přípravků a alternativních metod léčby.


Hlavním pilířem naší filozofie je prevence a celostní přístup k řešení zdravotních problémů. Celostním přístupem je myšlen komplexní přístup k člověku a nemoci – změna životního stylu, úprava stravy, vyladění psychiky a změna myšlení.


Pro léčbu pak používáním přírodních prostředků a dalších postupů, které nemají nežádoucí vedlejší účinky, ale naopak celkově upevňují zdraví a zlepšují celkovou kondici organismu. Cílem je odstranit příčinu nemoci a ne jen potlačit její příznaky.


Existuje 6 pilířů, kterými se řídí léčebné metody celostní medicíny

 1. Nepoškodit – primum non nocere
  Celostní medicína používá terapie, které jsou bezpečné a efektivní.

 2. Léčebná síla přírody – vis medicatrix naturae
  Lidské tělo je vybaveno schopností samouzdravování. Role lékaře pak spočívá v tom, že podporuje tento proces přírodními a netoxickými terapiemi.

 3. Zjistit a léčit příčinu, ne jenom právě přítomný příznak – tolle causam
  Lékaři hledají a léčí příčinu nemocí. Příznaky jsou projevy těla, které se pokoušejí o samoléčení. Původ nemoci je odstraněn a léčen tak, aby se pacient mohl uzdravit.

 4. Léčba celého člověka – tolle totum
  Během léčení jsou zvažovány mnohočetné faktory zdraví a nemoci celé osoby. Lékaři poskytují léčebné programy podle potřeby pacienta.

 5. Lékař je učitel – docere
  Hlavní lékařova úloha spočívá ve vzdělávání, posilování a motivaci pacientů, jež pak vede k jejich vlastnímu uzdravování. Tyto vazby lékaře a pacienta mají přímou léčebnou hodnotu.

 6. Prevence je lepší než léčba
  Lékaři celostní medicíny jsou nejlepšími specialisty preventivní medicíny. Lékaři vyhodnotí pacientovy rizikové faktory a dědičnou pravděpodobnost a pak prosazují vhodná opatření ke snížení rizik. Prevence nemoci probíhá prostřednictvím vzdělávání a doporučování správného životního stylu. Filozofii celostní medicíny můžeme pozorovat v každodenním životě a její zákonitosti jsou nekompromisní. Navýsost platí, že přírodní zákony nelze obcházet.

„Lékař může léčit, lék může pomáhat, ale vyléčit se musí pacient sám.“


Provozovatel: Martin Rozhoň

Bioženy ohrožují zemi
Dýně Hokaido
Mládež, alkohol a oparový virus
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Divím se, že to ty děti přežijí!
Priessnitzův obklad
Astrolog Antonín Baudyš: „Jsme v tiché válce, připravené elitami a USA. Někdo se nás jako civilizaci rozhodl ukončit a vypnout.“
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS