Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Naděje pro bolavé klouby - Boswellin (komerční sdělení)

20.03.2008

Máte bolesti v kloubech? Trápí Vás pohybové obtíže a nemoci pohybového aparátu?

Nadějí je Boswellin. Boswellin je extrakt z pryskyřice stromu Boswellia Serrata, což je středně vysoký strom, který roste v suchých oblastech Indie. Z pryskyřice tohoto stromu je připravován extrakt, který byl používán jako velmi účinný přírodní přípravek již před narozením Krista. Moderní věda prokázala, že Boswellin má díky obsahu boswellových kyselin silné protizánětlivé a analgetické účinky, obnovuje krevní cévy poškozené zánětem, zlepšuje krevní oběh a výživu postižených tkání. Boswellin zmírňuje ranní ztuhlost a zvyšuje pohyblivost kloubů. Potlačuje proliferaci tkání při zánětu a zabraňuje odbourávání pojivových tkání. Zlepšuje krevní zásobení zánětem postižených oblastí a zvyšuje obnovu lokálních krevních cév poškozených zánětem.

 

Boswellové kyseliny otevírají kolaterální cévy (alternativní krevní zásobení specifických částí těla), aby zajistily dostatečné krevní zásobení kloubů poškozovaných artrózou. Nekyselinová část extraktu Boswellinu má protibolestivé a sedativní účinky. Popsané účinky Boswellinu zahrnují redukci otoků kloubů, zvýšení pohyblivosti, snížení ranní ztuhlosti, zvýšení tažné síly a celkové zvýšení kvality života nemocných osteoartrózou a revmatoidní arthritidou. Protibolestivé a sedativní účinky Boswellinu nastupují velmi rychle a projevují se obvykle do pěti dnů. Boswellin je efektivním protizánětlivým a antiartritickým prostředkem, jak při osteoartróze, tak i při revmatoidní artritidě, revmatismu měkkých tkání a bolestech dolních zad.

 

Klinické studie byly provedeny především v Indii a USA. Všichni pacienti užívající extrakt z Boswellia Serrata popisovali zmenšení bolestivosti kolene, zvýšení jeho pohyblivosti a zvýšení vzdálenosti, kterou byli schopni ujít. Četnost otoků kolene byla snížena. U 88 % pacientů bylo zaznamenáno výrazné zlepšení ztuhlosti kloubů, otoků a citlivosti kloubů a zlepšení jejich funkce. Klinické testy ukázaly, že Boswellin nemá žádné vedlejší účinky na srdeční frekvenci a gastrointestinální trakt, které jsou spojeny s mnoha protizánětlivými a antiartritickými medikamenty. Přípravek s nejvyšším obsahem Boswellinu 900 mg v denní dávce, což je dávka doporučovaná odborníky na základě klinických studií, je na našem trhu k dispozici pod názvem Geladrink® Fast, který obsahuje kromě Boswellinu i kolagenní peptidy Gelita®, které vyživují kloubní tkáně a zvyšují tvorbu chrupavkového kolagenu o 100 %. Geladrink Fast je určen pro první fázi ošetření bolavých kloubů.

 

Ověřením jeho účinnosti u pacientů postižených bolestmi bederní páteře resp. bolestmi lumbosakrální oblasti s verifikovanou diskopatií od bulgingu disku po výhřez disku se ujal MUDr. Jan Vacek v Ordinaci léčebné rehabilitace. Do souboru bylo zařazeno 15 pacientů, 9 mužů, 6 žen ve věku 46 - 79 let. Všichni s chronicko intermitentními bolestmi lumbosakrální oblasti s verifikovanou diskopatií od bulgingu disku po výhřez. Nikdo z pacientů nebyl indikován k operačnímu řešení, u nikoho nebyly nalezeny známky postižení nervových kořenů. Nikdo neměl akutní protruzi disku. Všichni byli v období klinického zhoršení bolestí, nevyžadovali či spíše odmítali klasickou analgetickou terapii. Z tohoto souboru se u 9 osob dostavilo po dvouměsíčním podávání Geladrink Fast snížení bolesti o 2 stupně. Nástup účinku se proti zkušenostem s Geladrink Forte u bolestí kolena dostavil výrazněji dříve. Prakticky všichni pacienti z této skupiny zaznamenali významný ústup bolesti již po dvou týdnech užívání preparátu. Tři pacienti referovali o snížení bolesti na začátku a konci terapie o jeden stupeň, tři nepozorovali žádný výraznější efekt. Dvanáct pacientů udávalo snížení ztuhlosti lumbosakrální oblasti. Ze souboru 15 pacientů 10 pacientů udává pro ně významné snížení bolesti v oblasti LS páteře. Nešlo o „zázračné uzdravení“, ale o, pro ně, přínosnou zkušenost a zlepšení kvality života.

 

Geladrink Fast je jedním řady kolagenních přípravků. Pro hloubkovou regeneraci kloubních tkání je určen Geladrink® Forte, který má prokazatelný analgetický efekt. Důkazy přinesla velmi kvalitní randomizovaná dvojitě slepá studie Pavelky a kol., kteří jasně prokázali, že Geladrink Forte je analgeticky účinný proti placebu. Má-li efekt u pacientů s osteoartrózou končetinových kloubů, je pravděpodobné, že stejný efekt by měl přinést i u pacientů se spondylartrózou. Na rozdíl od běžně masivně a často nekontrolovaně užívaných analgetik má Geladrink výhodu v absenci nežádoucích účinků na gastrointestinální takt.

 

Celková nabídka přípravků obsahující kadidlovník pilovitý a kadidlovník pravý.


Související články:
Trápí-li někoho těžké nohy


20.03.2008
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč

699,- Kč

599,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS