Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Miluj svůj život - Nad duchovními příčinami nemocí

16.09.2005
https://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xlisti11.jpg Článek poukazuje na souvislosti mezi názory a postoji člověka a způsobem zpracování emočních prožitků na jedné straně a hmotnou projekcí v oblasti orgánů a jejich onemocnění na straně druhé. Neboť orgány i nemoci mají svou filozofii.

Tělo je realizační prostředek člověka na Zemi, ale je to i signalizační zařízení, které např. změnou barvy pokožky, bolestí orgánu nebo třeba chybným metabolickým procesem ukazuje, že někde v myšlení a zpracování emocí děláme chybu. A chyby vršíme dál, jestliže se domníváme, že pouhým mechanickým polykáním tablet odrušíme pravou příčinu, odkud je problém živen. Ale člověk není jen bezduchá hmota.

 


Ve vesmíru existuje posloupnost: informace - energie - hmota. To neříkám nic převratného, mnoho přístrojů (i lékařských) a počítačů je na této znalosti založeno. I člověk do tohoto schematu zapadá: Má 350 tisíc kanálků nádís v informačním poli, kde probíhá naše informační výměna s okolím, dále má velké množství čaker (energetické kanály, sedm je základního významu, provádějí transformaci vesmírné energie pro podmínky lidského těla) a též tělo z masa a kostí, tak jak ho zná např. chirurg.

 


Přitom informace má význam prvotní, projevuje se pak v energii (myšlenka už je energie) a ta potom přímo ovlivňuje hmotu. Představme si, že máme dobrou náladu. Svou "kondici" sáláme do prostoru a přitahujeme tím myšlenkové pole příbuzného charakteru. Jsme vstřícní, aktivní, chválíme okolí, lidi, situace, protože máme vyrovnaný, bezpotížný postoj sami k sobě. S úctou a pochopením hodnotíme jevy v celém průběhu dne. A v matricích našich čaker se (podle Lazareva) zapisují plusové informace.

 


Ale pokud nejsme dostatečně vyrovnaní, můžeme příliš citlivě reagovat na nepříjemné odchylky od očekávaného schematu dne, pak začneme nadávat a odsuzovat. A zapisují se mínusy. Jestliže přerostou mínusy určitou únosnou míru, "spadne" opatření v hmotné složce - vyvíjí se nemoc. Přerostou-li mínusy únosnou míru překotně, "spadne" úraz. Není jedno, kde to bolí nebo kde je úraz, všechno má své zdůvodnění. Stačí si přečíst knihu Luisy L. Hay "Miluj svůj život" a v ní výtah z knihy "Uzdrav si tělo". Zveřejňuje v ní tabulku své soukromé statistiky. Vidíme tu tři sloupce. V prvním jsou napsány názvy nejznámějších nemocí a seřazeny podle abecedy. V druhém sloupci najdeme jejich pravděpodobné příčiny - myšlenková schémata, např. strach z něčeho. A ve třetím myšlenková náhrada - nový model, který je potřeba si v duchu opakovat, aby došlo ke změně ve vašem životě. Když postupujete takto shora, změnou myšlení a cítění, potom se bude lékaři nebo léčiteli dobře pracovat na našem uzdravení a výsledky budou trvalého rázu.

 


Někdy mám pocit, že žijeme svůj vnitřní život sami a navenek se stačí nějak zachovat, když to okolnosti vyžadují. To je omyl. Nás nemusí nikdo zkoušet a prověřovat - děláme to sami a často. Sami před sebou a univerzálním kolektivním vědomím totiž nikam neutečeme. A prověrky jsou neustálé. Stačí poslouchat zprávy nebo číst noviny. My na to přece nějak reagujeme. Velmi rychle tak přezkoušíme své parametry vstřícnosti, tolerance a lásky. Cokoliv si pak pomyslíme, je námi odesláno do příbuzného myšlenkového pole někde ve vesmíru, ale v našem biopoli zůstává jakýsi otisk, zápis. A způsoby našeho jednání, pokud jsou odlišné od postoje vyrovnanosti a vstřícnosti, vedou k nemocem a úrazům (Lazarev: Diagnostika karmy).

 


Jaké jsou postupy odhalování chyb v jednání? Tady pomůže psychoterapie, kde klient hraje aktivní úlohu, speciální druhy meditace, ve spojení např. s REIKI.

 


Literatura: Luise L. Hay: Miluj svůj život, Miluj své tělo, Uzdrav si tělo, Limitní situace aj.
Josef Staněk - Jana Brzobohatá: Duchovní příčiny nemocí
Miroslav Hrabica: Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí
Dethlefsen: Nemoc jako cesta
Lila Sharamon - Bodo J. Bagin'sky: Základní kniha o čakrách
(podobně Mahéšvaránanda)
Lazarev: Diagnostika karmy (I-IV)


Související články:
Reiki
Reiki - životní energie
Etikoterapie aneb Jak uzdravit duši, která ztratila víru
Co nám tělo říká - Vliv lidského myšlení a jednání na vznik nemocí
Civilizační příčiny imunitních poruch
V přírodních prostředcích je budoucnost medicíny
Duchovní cesta ke zdraví


16.09.2005
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS