Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Na pomoc žilám

19.02.2014
Na pomoc žilám Když se narodíme, jsou naše žíly v celém těle nové, pružné jako z gumy, do jejich stěn z vnitřní strany nepronikly dosud žádné usazeniny, žádný cholesterol... Během lidského života je však tento pružný materiál zatěžován různými odpadními látkami a cholesterolem LDL. Stěny se zdánlivě zpevní, ale znepružní. Těmito vlivy se časem dokonce zmenšuje jejich původní schopnost vracet stoprocentní množství neokysličené krve zpět do srdce. Srdce totiž sice vypumpuje nově okysličenou krev s výživou do vzdálenějších periférií, třeba do svalů, ale schopnost smrštění žil s jejich řasnatými povrchy povadla, vznikly povolené „meandry“ krevního řečiště, z nichž se krev zpět nevrací, ale mísí se s krví okysličenou, krev napíná stěny a ty se už nesmrští, ale zůstávají v napjatém, roztaženém stavu. Při nějaké extrémní zátěži, třeba po prudkém ochlazení dříve netrénovaného těla, mohou "porcelánové" žíly prasknout...

Hýbat se

Snadno pak pochopíme, že nejlepším typem pohybového režimu pro žíly bude svižná chůze přesahující denně 20 minut nebo krátkodobé zapocení při nekaždodenním pohybu aerobického typu. Během týdne střídejme různé druhy pohybu a sportu, hlavně ty, které je možno vykonávat na čerstvém vzduchu: jízdu na kole, bruslení, chůzi s hůlkami (ta posílí ramenní i prsní partie, odlehčí zádům a lýtkům, tzv. NORDIC WALKING), aerobik, strečink apod. Jednou či dvakrát týdně bychom měli mít od sportu klid a pohybovat se jen mírně.

 

Jak napomoci

Pokud trpíme rozšířenými žílami nebo ve stadiu varixů, nebude vhodný ani klid bez pohybu, ani zatěžování jedním druhem cvičení. Také výživu volíme individuálně, vzhledem k typu práce a životnímu stylu. Jednou ročně pamatujeme na vnitřní očistu střevního prostředí - systémem SYMBI nebo i několika výplachy pomocí hydro-colon-wash, saponinovou očistu sliznic a jiných buněčných prostor třeba produkty na bázi aloe vera.

 

Po každém cvičení můžeme pro žíly také něco udělat. Jak to znáte ze sauny, po fázi roztažení musí následovat fáze smrštění a klid. Vodu při sprše zvolíme příjemně teplou a zvolna ji ochlazujeme, až nakonec teče studená. Začínáme při tom od hrudníku, kde to lépe vydržíme, potom směřujeme proud vody na dolní končetiny, i zezadu, závěrem osprchujeme záda. Takto se kůže smrští, póry se zatáhnou a teplo zůstane uvnitř.

 

Při mytí používáme zásadně přírodní mýdla a oleje, po osušení vtíráme přírodní krémy a tělová mléka (Hadek, STARLIFE - Monoi de Tahiti - tělové mléko), vždyť játra máme jedna pro celý život. Z kůže jdou totiž přijímané látky mízními kanálky do jater a zbytečně zatěžují jaterní pletivo. Proto se můžeme čas od času zajímat o stav svých „filtrů“ v těle a pod vedením lékaře provést jejich detoxikaci. Játrům a ledvinám tak posloužíme pro další období.

 

Masáž nohou provádíme od kotníků směrem vzhůru, podobně na pažích postupujeme směrem k srdci. Můžeme přitom využít krémů z kaštanovníku a z bylin. Po námaze pokládáme nohy výše, než je oblast sedu.

 

Složky výživy

Žíly představují místo, kudy krev rozvádí životodárné složky po těle. Stojí za to uvažovat, zda se někde nedopouštíme chyby ve svém stravování, zda nekonzumujeme např. v převaze potraviny působící svou povahou v těle kyselinotvorně, nebo jsou jinak nevhodné, či zda nepožíváme kombinaci mnoha potravin najednou.

 

Rostliny s rutinem

Vhodnou kombinaci vitamínu C a rutinu najdeme v aronii, černém jeřábu: Jejich tmavě fialové plody podobné jeřabinám zavařujeme nebo pouze stlačíme s cukrem do skleniček a užíváme jednu lžičku denně. Nať pohanky je pro významné množství rutinu dávkována do podoby porcovaných čajů a pijí se dva tři šálky denně. Semena pohanky vkládáme do polévek nebo upravujeme do podoby slaných nebo sladkých kaší i pomazánek, např. s česnekem, zeleninou a kořením.

 

Slunění i sauna s mírou

Slunění patří k radostem života a nemusíme se ho zříkat, pokud se na ně správně připravíme, např. Hadkovými slunečními oleji. Po ukončení pobytu na slunci pokožku omyjeme a také ošetříme mlékem po opalování a chladivou, osvěžující maskou na oblast okolo očí.

 

V sauně si obkládejme obličej a oči chladnými obklady. Nezapomeňme ochlazovat i vlasovou část hlavy pomocí ledových kostek.

 

Pravidlo "všeho s mírou" platí i tady.

 

Celková nabídka na křečové žíly.


Související články:
Křečové žíly - varixy - periferní srdce - povídání o křečových žílách
Křečové žíly nejsou jen kosmetickou vadou
Rutin - vitamin P
Na pomoc žilám II
Jírovec


19.02.2014
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

154,- Kč

235,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS