Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Myšlenková dieta a naše tělo

31.01.2012

Všechno je to jen stav mysli. Také patříte mezi ošumtělé, zavalité lidi, kteří naříkají nad svými kilogramy a bezmocně kňourají o svých stravovacích návycích? Většina stravovacích poruch je příznakem deprese, pocitu osamělosti, nudy, žalu, bezmoci, vin a sebenenávisti. Jí, protože se nudí, nudí se, protože jsou osamělí…

To, co stojí za neatraktivním a nezdravým tělem, nejsou jen špatné stravovací návyky, ale i negativní myšlenky a pocity. Ty je třeba změnit. Lidi s nadváhou trápí pocit selhání, protože nedokážou změnit svoji situaci.

 

Stávají se pokusnými králíky jedné diety za druhou. Nic nefunguje dlouhodobě, pokud to nedělají pro radost, ale jen se mučí pohybem, který je nebaví nebo si stále připomínají, že jsou tlustí. Počítání kalorií prodlužuje pocit marného boje se sebou samými.

 

Běžnou příčinou nadváhy je skutečnost, že nemůžete jíst dost věcí, které milujete a po nichž toužíte. Jídlo vám musí poskytovat uspokojení a potěšení. Svoboda jíst vám dává i svobodu nejíst. Jídlo, které jíte, vám neublíží.

Ubližuje to, čemu o jídle, které jíte, věříte. Jídlo samotné nadváhu nezpůsobuje. Způsobují to myšlenky o jídle. Bohužel také platí, že pokud si neporadíte s příčinou nadváhy, víc než pravděpodobně naberete všechna kila nazpět.

 

Jestliže odpustíte všemu, všem i sobě, zbavíte se všech křivd, bolestí minulosti, negativních myšlenek i hněvu, přestanete se považovat za oběti, zbavíte se i svého tuku. Stejně jako lpíme na negativních myšlenkách a pocitech, lpíme i na tuku.

 

Jakmile se zbavíte nadměrné zátěže v mysli i v srdci, zbavíte se i nadváhy. Veškerou energií vloženou do negativních pocitů z minulosti, se okrádáte o energii, kterou potřebujete k plnému, láskyplnému životu v přítomnosti.

 

Odpuštěním obnovíte bezpodmínečnou lásku a navrátíte se do své skutečné podstaty.

 

Odhoďte bolesti minulosti a budete mít dostatek energie na přítomnost. Přestaňte se litovat, nenávidět, obviňovat a přestane vás trápit bezmoc. Zbavíte se objemu a velkého břicha, které jste pokládali za ochranu a nárazník před minulou i současnou bolestí, zbavte se stále hlodavého hladu, kvůli němuž jste se museli cpát.

 

Vaše fyzické tělo reaguje na to, jak o něm smýšlíte, jak k němu přistupujete. Vaše tělo je výsledkem vaší mysli. Změnou myšlení a postojů lze změnit hmotnost i vzhled.

 

Vaše tělo se vždy řídí instrukcemi, jež obdrží od vaší mysli. Právě na instrukcích, jež dáváte tělu, nejvíc záleží. Příčinou nadváhy je to, čemu věříte. Příčinou, jež nikdy nepřestane přinášet výsledky, je myšlenka.

 

Tato „dieta“ pomůže změnit vaše myšlení, pocity a vzhled. Umožní vám mít dobrý pocit ze sebe i svého života. Pokud milujete sebe samé, své tělo a jídlo, bude tato dieta fungovat. Je velmi levná a snadná, protože stačí ležet v posteli…


Související články:
Jsme to, co jíme
Chcete skutečně zhubnout?
Jak si udržet stálou kondici, aktivitu a vitalitu
Perfect body - Perfect mind aneb Tři kroky ke štíhlé postavě a výborné fyzické a duševní kondici
Hubnutí je i práce s podvědomím


31.01.2012
zdroj: www.astrolife.cz
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

234,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS