Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Mužská neplodnost

03.07.2008
V dnešní době trápí většinu párů problémy s otěhotněním. U každého případu neplodnosti je možnost, že zdrojem problémů je muž, přesně v poměru 1:1. V mnoha případech je nutný chirurgický zákrok, ale i přírodní léčba může být velmi účinným pomocníkem k vyřešení těchto problémů.

Asi polovina případů neplodnosti je zaviněna anatomickým poškozením či jizevnatými změnami po těžších léčbách infekcí reprodukčního ústrojí, bohužel ve většině případů obvykle nelze určit přesnou příčinu. Anatomické defekty je nejlépe upraví chirurgicky. Mnozí muži mají nízký počet spermií, jehož příčinou je malá hladina testosteronu, což je hormon, jenž stimuluje varlata k tvorbě semene. Počet spermií není ale sám o sobě jedinou příčinou mužské neplodnosti. Vysoké procento spermií musí být dobře pohyblivé, zdravé. Spermie jsou velmi křehké, můžou je velmi poškodit i volné radikály, které na nás útočí ze všech stran. Faktory, které velmi negativně ovlivňují hladinu testosteronu jsou – kouření, alkohol, drogy, stres a výživa a špatný životní styl.

 

Boj s neplodností alternativní cestou:

Zvýšit přísun vitaminů C, E, A. Tyto všechny a další účinné látky obsahuje rakytník řešetlákový, který je běžně k sehnání ve formě čaje, šťávy, sirupu. Užívat od října do června v dávce 2 čajové lžičky denně, na léto vynechat a znovu. Vitamin E je označován jako vitamin plodnosti. Jeho chemický název tokoferol pochází z řeckého slova tokos – potomek a fero – nosit.

 

Rozhodující úlohu v mužské reprodukci hraje zinek. Tohoto prvku je běžně nedostatek. Zinek zvyšuje tvorbu testosteronu a tím tedy i počet spermií. Zinek v přírodní formě obsahují dýňová semínka. V prodeji je za studena lisovaný dýňový olej, který je nutné užívat denně 1 čajovou lžičku. Měl by se užívat asi 10 hodin po rakytníku, poněvadž dýňový olej obsahuje také železo a rakytník zase vitamin E. Železo ničí vitamin E, což by pro nás byla škoda, tak je dobré užívání tomu přizpůsobit.

 

Lněné semínka obsahují kvalitní mastné kyseliny omega 3 a omega 9. Tyto kyseliny pomáhají udržovat zdravé spermie. Lněný olej doporučuji užívat 3 x týdně po 1 čajové lžičce. Navíc chrání srdce, cévy, udržuje dobrý krevní tlak, chrání klouby, pokožku, upravuje zažívání a celkově posiluje.

 

Vitaminy skupiny B jsou důležité pro proces buněčného dělení a jejich nedostatek může zapříčinit snížení počtu spermií a jejich nedostatečnou pohyblivost. Proto je nutné tyto vitaminy neustále doplňovat. Jsou všechny obsaženy v pivovarských kvasnicích, které lze koupit v lékárně a užívat dlouhodobě dle návodu. Vitaminů B je také bohužel běžně nedostatek, protože je ničí káva, cukr, tepelné úpravy.

 

Přírodním prostředkem pro boj s neplodností je eleuterokok. Je to příbuzný ženšenu. Byla u něho prokázána schopnost zvyšování počtu spermií. Užívat nejlépe ve formě tinktury s beta-glukanem (beta-glukany se získávají z hlívy ústřičné, vysoce nabuzují imunitní systém).

 

Co je ještě dobré si pohlídat:

  • Jídelníček – zvýšit příjem ovoce, zeleniny, luštěnin, obilovin. Snažit se omezit konzumaci přepálených tuků (řízky, sekaná, hranolky), uzenin, bílé mouky, cukrů.
  • Úplně omezit, nejlépe však vynechat alkohol, drogy a kouření.
  • Dopřát si dostatek pohybu a procházek na čerstvém vzduchu.
  • Vyhýbat se stresovým situacím, jak jen to je možné.
  • Snažit se oddělit práci od soukromí – "vypínat".

 

Většina párů, které se usilovně snaží o miminko jsou v neustálém stresu a napětí. Každý měsíc toužebně očekávají vynechání periody. Tyto situace velmi působí na psychiku obou. Je vědecky dokázáno, že právě i toto napětí může zapříčinit dlouhodobé problémy s otěhotněním. Snažte se tedy brát milování jako akt, při kterém si žena a muž navzájem předávají svou touhu a lásku. Nesmíte k tomu přistupovat jenom jako k oplodňovací fázi, poněvadž právě to může být i velkou psychickou překážkou.

 

 

Celková nabídka přípravků pro zlepšení plodnosti.


Související články:
Potraviny vhodné pro zvýšení plodnosti
Proč je impotence a neplodnost tak rozšířeným problémem?
Maca podivuhodná potravina proti podvýživě, neplodnosti a mnoha dalších problémech
Bylinky podporující plodnost
Metoda Mojžíšové
Tantra: Poruchy plodnosti
Neplodnost a jak ji řešit
Ovulace
Torze varlete
Jak bojovat s mužskou neplodností?


03.07.2008
autor: Simona Grygárková, Dis.
zdroj: www.prodamy.cz
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

399,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS