Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Můj život s alternativní medicínou – Rozdíl mezi „veděckou“ a alternativní medicínou

07.08.2015
Můj život s alternativní medicínou

Pokud chce někdo objektivně srovnávat obě medicíny, měl by v klidu posoudit, na jakém principu každá pracuje, s jakými prostředky, s jakými výsledky a z čeho při léčbě vychází.

Není možné při tom zapomenout, která medicína je skutečně „klasická“, co vlastně klasické je a co klasické není. Podle slovníku znamená klasický dokonalý, vzorný, nepodléhající změnám, příznačný apod. V každém případě jde o obor, který platí dlouhodobě, bez výkyvů a změn, a který je lidem dlouhodobě prospěšný.

 

A teď tedy zvažme, co těmto kritériím více odpovídá. Je to věda, která platí tisíce let, prakticky od dob, kdy se člověk stal člověkem, který využívá zásadně přírodní zdroje, pochody, přírodní jevy a maximálně se drží přírodních zákonů a snaží se všemožně přizpůsobit životu v přírodě?

 

Nebo je to věda, která vznikla objevením buňky asi před sto lety, která přírodní zákony opustila a řídí se vlastními, umělými, věda, která nejprve přírodu napodobovala, pak ji zdokonalovala (!) a nakonec ji místy zcela nahradila technikou a podobnými „dokonalými“ metodami a jež věří na ozařování, chemoterapii, operace a podobné „přírodní“ metody, jimž ani tak nevěří, ale spíše se jimi dovedně živí? To ať si laskavý čtenář zhodnotí sám.

 

Taková „věda“ má vždycky málo času a potřebuje výsledky, přičemž nemá ani čas, ani znalosti pro určení výchozí báze výzkumu, a tak vychází prostě z toho, co je snadno a rychle zjistitelné. V medicíně to znamená, že vychází z toho, co je vidět, co lze poznat, čili vychází z poznatelných projevů nemoci. To je první a největší chyba „vědecké“ medicíny, že totiž zná jen vnější projev nemoci a ten se snaží „léčit“. Podle toho také vypadají její výsledky.

 

S postupem času, překotným vývojem ve společnosti a v podstatě silou, si „vědecká“ medicína vybudovala monopol, který pohodlně živí nejen doktory, ale především mohutnou farmakologickou základnu, průmysl výroby strojů a zařízení, které mají nahradit dovednost starých léčitelů, kouzelníků a šamanů. Vyrostl nám průmyslový monopol se všemi zápory, který se šíleně brání jakékoli zmínce o návratu k přírodním metodám, jakémukoli snížení výroby „léků“, i za cenu lidského života. Že to je život nemocných, to je tak nějak v tom shonu, především za penězi, úplně jedno. Je to vlastně uplatnění Parkinsonova zákona v obrovském měřítku.

 

V tom je vlastně jediný a zásadní rozdíl mezi „vědeckou“ a alternativní medicínou. Zatímco alternativní medicína vždy zásadně léčí příčinu nemoci, „vědecká“ medicína léčí vždy pouze následek.

 

Ukázka z knihy Můj život s alternativní medicínou.


Související články:
Alternativní medicína – Nedostatky monoléčby
Zdravé dítě a Alternativní medicína – Nejčastější nemoci dětí
Léčba zemí - Průvodce výchovou zdravých dětí v nezdravém světě


07.08.2015
autor: Ing. Jiří Janča, CSc.
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)

239,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS