Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Mocné emoce

29.07.2018
Mocné emoce
Zklamání, strach, úzkost, radost, hněv – to všechno jsou emoce, pocity, které nás provázejí každou vteřinou našeho života. A právě náš život ovlivňují daleko víc, než si vůbec dokážeme představit.

Slovo „emoce“ pochází z latinského emotio neboli pohnutí. A skutečně, jedná se v podstatě o pohnutky, reakce naší mysli na nějaký vnější podnět. Tyto reakce navíc probíhají prakticky neustále, protože pocity jsou propojeny se všemi našimi smysly. Co vidíme, slyšíme, cítíme, ohmatáme, to vše budou provázet nějaké emoce.

 

A zatímco kladné emoce nám vesměs prospívají, ty negativní mohou mít záporný dopad na fyzické i psychické zdraví. Možná jste se zarazili: proč je u kladných emocí použito slůvko „vesměs“? Protože také ony se mohou zvrhnout, vybočit z normálu a začít působit na organismus patologicky. I v případě emocí platí heslo: všeho moc škodí. Přehnaná radost, hraničící až s teatrálností, může z dlouhodobého hlediska zatěžovat například srdeční okruh. Naše pocity se jednoznačně promítají do našeho zdraví, proto bychom s nimi měli umět pracovat.

 

Strach, hněv, smutek a melancholie, úzkost, starost: to jsou nejsžíravější negativní emoce, které působí velice patologicky a dříve či později budou mít na naše zdraví dopad.

 

  • Nejběžnější potíže, způsobené stresem, jsou bolesti a nevolnosti, dále zažívací a trávicí potíže, poruchy hormonálního systému, kožní potíže a samozřejmě celá řada problémů duševních.
  • Dlouhodobý strach a tíseň oslabují orgánový okruh ledvin. Výsledkem je pak permanentní pocit únavy, schvácenosti, nespavost a nejrůznější druhy nevolností včetně respiračních potíží, jako jsou alergie nebo astma.
  • Hněv a agrese oslabují játra, a mohou být dokonce spouštěčem závažnějších infekcí jater a trávicí soustavy.
  • Smutek, melancholie a žal jsou emoce, které bodají a pálí. A to doslova. Nejčastěji se usazují v okruhu plic a srdce a my je můžeme pociťovat jako nepříjemné lapání po dechu, pocit tlaku na hrudi, „knedlíku“ v krku, nevysvětlitelnou únavu nebo depresi.

Postavte se jim!

Emoce s námi cloumají, co svět světem stojí. Přesto byli naši předkové vůči jejich působení více odolní. Možná za to mohly všechny dramatické události, světové války a nepokoje, které je zocelili, kdo ví. Jisté však je, že i my bychom se měli naučit být odolní: prožívat, ale nenechat se emocemi zcela ovládat.


Jakmile je nějaké emoce „příliš“, je dobré se stáhnout do ústraní a celou situaci v sobě v klidu rozebrat. Která emoce převládá? Kdy k tomu došlo a proč? A co ji pomůže utlumit?


  • Představte si emoce jako drobné barevné míčky, bubliny nebo jim dejte jakoukoli podobu. Lépe se vám s nimi potom bude pracovat. A jakmile toho na vás bude „příliš“, jednu z těch bublin prostě vezměte a praskněte, odfoukněte, pošlete dál…

 

Každodenní trénink brzy přinese své ovoce v podobě větší vyrovnanosti, harmonie a zbavení se mnohých vnitřních bloků, které způsobují, že se v organismu ještě více hromadí a zapouzdřují toxické látky.


Související články:
Přijměte své emoce
Co s pocity viny? Neschopnost odpustit je tvrdá obsese
Adaptace na stres


29.07.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.joalis.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

363,- Kč

363,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS