Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Meridiány

26.02.2013

V našem sortimentu se můžete setkat s nabídkou přípravků firmy Energy, které obsahují větší množství složek přírodního původu a kde je uváděno, že působí na určité meridiány v našem těle. U každého přípravku jsou uváděny jen některé meridiány, obvykle více najednou.

 

Oč se jedná?

Toto působení vychází z tradičního učení staré čínské medicíny, která uvádí, že existuje souvislost mezi tělesnými systémy a určitými nemocemi. Podle ní proudí energie v lidském těle po soustavě drah a to jsou právě meridiány. Jsou to, řekněme kanály, které vedou v našem těle energií od jednoho orgánu ke druhému. Tyto dráhy se označují jako vnitřní, protože jim odpovídají dráhy vnější, které se promítají na kůži a vlastně umožňují kontakt organismu s vnějším světem.

 

Lékař tradiční čínské medicíny pak může zásahem na vnějších drahách přivodit změny i na drahách vnějších a tím i přivodit žádoucí změny na orgánech, které vedou ke zlepšení zdravotního stavu pacienta. Takový lékař ví, že onemocnění některého vnitřního orgánu představuje vlastně poruchu proudění energie v určitém orgánu a svým zásahem na vnějších drahách se snaží zlepšit tento stav.

 

Energii, která proudí meridiány, označovali tito lékaři jako čchi. Název meridiány byl vytvořen podle podélného průběhu poledníku na zemském globusu. Celkem existuje dvanáct párů meridiánů. Zrcadlově je jich dvanáct na levé a dvanáct na pravé polovině těla. Dále jsou uváděny ještě dva nepárové meridiány. Existuje meridián jater, žlučníku, tří zářičů, ledviny, močového měchýře, početí, plic, tlustého střeva, žaludku, srdce, sleziny a pankreatu, tenkého střeva, osrdečníku a meridián řídící. U každého meridiánu učení uvádí, jaké jsou konkrétní fyzické a psychické projevy energetické nerovnováhy.

 

Jejich energie se koncentruje do bodů na našem těle, což je využíváno v prastaré nauce o akupunktuře. Energie se tak dělí na jin a jang. Jin, také nazývána ženská energie proudí přes paže dolů ke konečkům prstů a opačným směrem proudí energie jang, také označována jako mužská energie. Obě tyto složky proudí harmonicky a neměly by být narušeny.

 

Pokud dojde v energetických drahách k blokádě, jak učí tradiční čínská medicína, dojde k narušení proudění energie a změně zdravotního stavu v negativním slova smyslu. Čínští lékaři se v takovém případě snaží působením na určitá místa pozměnit proudění energie tak, aby došlo k nápravě.

 

Toto je jen stručný nástin učení, které vzniklo zhruba před třemi tisíci let, ale stále nachází uplatnění i v dnešní moderní době, ať už ve formě všeobecně přijímané akupunktury, ale i v dalších, méně známých postupech tradiční čínské medicíny.


Související články:
Vnější příčiny nemocí z pohledu TCM a alergická onemocnění
Čchi kung
Tantra-jóga pro ženy: Životní energie a dráha ledvin
Tradiční čínská medicína


26.02.2013
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice:


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS