Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Menstruační křeče

04.11.2010
Dysmenorea je medicínský termín pro menstruační křeče, které jsou natolik závažné, že nepříjemně zasahují do běžného života ženy. Jedná se o časté gynekologické potíže, týkající se nejméně 50 procent menstruujících žen.

Primární dysmenorea - menstruační bolest, ke které dochází v případě neprokázaného základního onemocnění. Existuje teorie, že se během menstruace uvolňují prostaglandiny, jež mohou způsobit nadměrné kontrakce dělohy. Bolest je nejtěžší na začátku menstruace a trvá 12 až 72 hodin. Křeče probíhají ve vlnách a mohou se šířit do zad. Doprovodnými příznaky bývají nevolnost, zvracení, průjem, únava, bolesti hlavy a dušnost.Sekundární dysmenorea je způsobena pánevním onemocněním, jako je endometrióza, myomy, pánevní infekce, předchozí operace… Tyto bolesti obvykle začínají před nástupem menstruačního cyklu a pokračují i po skončení menstruace. Další symptomy mohou být přítomné v závislosti na základním onemocnění.Nejintenzivnější problémy se objevují v průběhu dospívání a obvykle klesají s věkem. Problémy zhoršuje sedavý životní styl a civilizační faktory. Dočasně se problémy snižují při používání hormonální antikoncepce (maskování problémů, odsunutí řešení na budoucnost) a po těhotenství.Diagnóza
Gynekolog odebere kompletní anamnézu a provede fyzikální vyšetření. Proběhne  zkoumání menstruačního kalendáře a sledování souvislostí včetně charakteristiky menstruace, sexuální a dietní historie. Vyšetřením břicha, pánve a konečníku může odhalit některé příčiny, odpovědné za bolest. Laboratorní vyšetření může zahrnovat těhotenský test, stěry, moč a krevní testy. Testování na pohlavně přenosné nemoci včetně kultury pro kapavku a chlamydie, HPV. Ultrazvuk pomáhá odhalit myom, endometriózu apod. nebo jiná břišní či pánevní onemocnění.V preventivní terapii se uplatní dietní opatření, snížení příjmu tuků. V placebem kontrolované studii se ukazuje fakt, že strava spíše veganská snižuje popisované potíže, příznivě působí i doplnění vitaminu E, hořčíku a dalších prvků, dále snížení příjmu alkoholu a kofeinu, při nadváze i snížení váhy, zvýšení pohybové aktivity.  Pravidelné cvičení snižuje koncentraci estrogenů. Kuřačky mají podniknout odvykání kouření.Teplo působící v oblasti podbřišku nebo magnetizovaná destička z magnetitu mohou být stejně účinné pro úlevu od bolesti jako ibuprofen. Může být prospěšná akupunktura a elektrická nervová stimulace. Akupunktura přináší úlevy od bolesti a snižuje potřebu analgetik. Dalším možným preventivním opatřením je užívání prostředků s obsahem fytoestrogenů. A nezapomeňme zvýšit množství omega 3 mastných kyselin, které mohou snižovat zánět.V celostní medicíně se používají tyto prostředky: Vitamín E, a Gynex.

 


Celková nabídka přípravků při potížích s menstruací.


Související články:
Nepravidelná menstruace a její možné příčiny
PMS - Premenstruační syndrom
Železo - hodnoty v krvi, menstruační krvácení a jiné poznámky z praxe
Endometrióza
Trpíte bolestivou menstruací? Jezte sóju a sušené brusinky!
Tajemné jmelí: Zdobí, léčí, ale také zabíjí!


04.11.2010
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

660,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS