Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Marco - Ambrosia Peruviana (komerční sdělení)

16.04.2018
Ambrosia
Marco (Ambrózie peruánská) je trvalá bylina nebo keř, která kvete každý rok. Velikostně je velmi rozmanitá - od několika centimetrů až po 4 metry. Marco je rostlina větrosnubná a pyl má mnoho variací. Pyl, přenášený vzduchem a dost často lidmi, se rozmáhá od suchých oblastí až po hory. Kolébka rodu a odrůd marca je skryta v podmínkách jihozápadní části Spojených Států a severozápadního Mexika. Některé řády byly přivezeny do Evropy a část z nich zde zplaněla. Paleta lokací jejich výskytu je široká počínaje pouštěmi, polopouštěmi, travnatými oblastmi až po urbanizovaná místa.

Pokud bychom tuto bylinu chtěli krátce popsat, pak marco je především rituální rostlina s mnohaletou historií a moderními antiparazitickými výsledky.

 

Indiánští kněží Inků používali marco při náboženských rituálech spojených s balzamifikací těl během pohřbů nebo k léčbě rozličných chorob (při cestování). V historii se navíc marco používala při příznacích Parkinsonovy choroby.

 

Poprvé byla ambrosie popsána španělskými dobyvateli cestujícími územím dnešního Peru. Dodnes je marco v jižní části Peru součástí fyzické i duševní očisty v rámci lidové medicíny a očistných rituálů spojených s tamějším kulturním životem. Páry marca se používají jako repelent proti hmyzu, k vykuřování místností jako dezinfekce. V místním potravinářském průmyslu se marco přidává do pálenek.

 

Ambrosia

 

Nedávné informace vědeckých týmů naznačují, že obsahové látky marca vykazují slibné závěry v možném použití v animálních modelech neurodegenerativních chorob, konkrétně u Parkinsonovy chorobyAlzheimerovi nemoci a roztroušené sklerózy.

 

Tradičně, v lidovém léčitelství, se marco užívá proti bolestem žaludku, při menstruaci a bolestech kloubů v prvotních stádiích revmatoidní artritidy. Nachází léčebné uplatnění jako prostředek proti neurózámnekliduúzkostibolestem hlavymigréně.

 

Dále se marco používá jako podpůrný prostředek při astmaturýmě. Výluhy z byliny se používají na obklady při nachlazeníchřipceucpaném nosukašli. V tradiční medicíně se může marco aplikovat ke zlepšení respiračních funkcí při bronchitiděastmatu. Obklady z odvaru jsou vhodné při revmatismu, bolestech hlavy, migrénách, zánětlivých onemocnění pokožky a svalových křečích.


Ve formě výluhu - tinktury je doporučována lidem s výbušnou povahou jako nervové tonikum, a také pro silné kuřáky nebo konzumenty alkoholu k detoxikaci organismu od škodlivých látek a závislostí.

 

Marco - ambrózii peruánskou naleznete v naší nabídce.


16.04.2018
komerční sdělení
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

359,- Kč

249,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS