Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Maqui - nejsilnější antioxidant

19.02.2013

Maqui berry, latinsky Aristotelia chilensis (též Chile Wineberry) je tropická palma, která se pěstuje pouze v mírných deštných pralesech v Chile a přilehlých oblastech jižní Argentiny. Patří do druhu Elaeocarpaceae. Je to malý, stálezelený strom s hladkou kůrou, dorůstající výšky 4 až 5 metrů. Květy dozrávají na konci jara. Plodem jsou malé, fialovo - černé bobule které jsou přibližně 4-6 mm velké. Maqui a jeho plody jsou ihned po sklizni lyofilizovány (šetrně sušeny mrazem) a rozemlety na prášek.Tento strom a jeho plody hrály významnou roli v lidovém léčitelství v této oblasti.

 

Andští indiáni pili nápoje z drcených bobulí po tisíce let. Plody, bobule, byly používany do různých směsí, které našly uplatnění v domorodé medicíně. Právě těmto rostlinám je přisuzováno pozoruhodné zdraví původních obyvatel. V Chile, kde jsou pěstovány indiány kmene Mapuche, kteří považují Maqui za magické ovoce a přisuzují mu mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Především sílu a vytrvalost, kterou po pozření ovoce Maqui indiáni disponují.

 

Bobule tohoto stromu mají mít rovněž protizánětlivý účinek. Dnes se maqui bobule používají k výrobě džemů, džusů nebo jako přísada do zpracovaných potravin nebo nápojů. Plody jsou bohaté na flavonoidy a antokyany, které pomáhají bojovat proti volným kyslíkovým radikálům a neutralizují je. Hraje důležitou roli v prevenci rakoviny. To zajímalo i odborníky, kteří maqui podrobili mnoha testům a studiím. Největším překvapením byla naměřená hodnota ORAC (velikost antioxidační kapacity). Ve 100g Maqui byla naměřena hodnota ORAC 27600 (borůvky - náš největší antioxidant má 6500). Maqui je tak oficiálně doplňkem stravy s největší naměřenou antioxidační hodnotou vůbec.

 

Maqui jsou dále velmi dobrým zdrojem aminokyselin, vitamínů, minerálů a vlákniny. Plody mají také protizánětlivé účinky. Protože tlumí hlad, je často používán jako součást dietního režimu na podporu hubnutí. Přípravky s maqui je vhodné užívat cca 1 hodiny před jídlem. Některé zdroje uvádějí, že může pomoci zrychlovat metabolismus. Dále mají podporovat snižování hladiny cholesterolu, zlepšovat stav pleti a podporovat obranyschopnost.

 

Stejně jako již zmiňované borůvky, i plody Maqui působí antibakteriálně, až mírně antibioticky. Působí velice dobře proti plísním a kožním problémům.

 

Extrakt z plodů Maqui můžete v našem sortimentu najít v přípravku Maqui pure.


Související články:
Acai (Euterpe oleraceae)
Borůvka
Maqui - přeborník ORAC


19.02.2013
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživa


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

495,- Kč

154,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS