Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Mammografický rentgenový snímek možná zvyšuje riziko rakoviny prsu

29.11.2010
Studie Mezinárodní organizace pro výzkum rakoviny ukázal, že rentgenové snímky prsu možná zvyšují pravděpodobnost, že žena onemocní rakovinou prsu. Studie zahrnovala 1600 žen s geny BRCA1 a BRCA2 (geny, které v mutovaném stavu způsobují predispozici ke vzniku nádoru prsu a ovaria).

Podle studie se ženám, které jsou podrobeny RTG hrudníku (tj. vystaveny údajně „bezpečnému“ radiačnímu ozařování) před dosažením dvaceti let věku, možná až dva a půlkrát zvýšilo riziko, že onemocní rakovinou prsu ještě před tím, než jim bude 40.„Je důležité si uvědomit, že 90 % všech případů rakoviny prsu nejsou dědičné a většina žen by nepotřebovala časté RTG vyšetření, zvláště ve věku okolo dvaceti let“, řekl Dr. Erin Pennery střediska Breast Cancer Care.Výzkum zatím nepotvrdil, že RTG ozáření přímo zvyšuje riziko rakoviny, ale zjistil, že ženy s diagnostikovanou rakovinou prsu mnohem častěji využívaly vyšetření mammogramem, než ženy bez tohoto onemocnění.Nicméně není divu, že průmysl léčby rakoviny je k podobným výsledkům skeptický, protože právě díky mammogramu může získávat pacientky pro svoji lukrativní léčbu rakoviny. Tyto skupiny nemají v zájmu potvrdit, že testy, které používají na včasné odhalení rakoviny, její vznik naopak podporují.„Pokud se totéž potvrdí i v dalších studiích, bude to znamenat, že mladé ženy z rodin, kde je výskyt genů BRCA1 a BRCA2, by měli zvažovat lepší alternativy k rentgenovému vyšetření, řekl hlavní výzkumník Dr. David Goldgar."Komentář:

Dnes je naštěstí k dispozici mnohem racionálnější  prevence rakoviny prsu. Výzkum totiž potvrdil, že přírodní látka indol-3-carbinol (zkráceně “I3C”) snižuje riziko rakoviny prsu i některých jiných orgánů současně hned dvěma způsoby.Především s jeho pomocí si tělo dokáže mnohem lépe opravovat vadné segmenty DNA tím, že stimuluje tvorbu ochranných protirakovinových látek tvořených na základě metabolického kódu obsaženého v uvedených genech BRCA1 a BRCA2. To funguje i v případě, že tyto geny jsou poškozeny mutací.Druhý vliv léčebného  a preventivního účinku přírodní látky indol-3-cabinol je v efektivnějším odbourávání přebytečných pohlavních hormonů – v potlačování tvorby těch odpadových metabolitů, které za určitých okolností vedou ke vzniku rakoviny.Za třetí I3C likviduje papilomaviry, původce rakoviny čípku.Jaká prevence je tedy rozumnější?

  1. V rámci tzv. pasivní prevence si opakovaně nechávat bolestivě stlačovat prsy v rentgenovém “lisu” a prozařovat je nebezpečným zářením.
  2. Nebo raději se sama aktivně chránit?

29.11.2010
zdroj: Volně přeloženo z  www.naturalnews.com.
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS