Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Malí prosebníci

16.03.2012

Každý ví, kolik bídy prožívají chudí v Indii. Kdo nemůže pracovat, může se ocitnout v zoufalé situaci. V Indii neexistuje žádné sociální zabezpečení ani bezplatná zdravotní péče.
Některé požehnané duše však s Boží milostí přežívají i ve zdánlivě beznadějných poměrech.

 

Puttaparthi v Jižní Indii je sídlem Šrí Satja Sai Baby, známého indického duchovního učitele. Je to jedinečné a svaté místo, kde se setkává mnoho báječných lidí všech národností, ras, náboženství a kast. Sai Baba zdůrazňuje důležitost nesobecké služby. Vybudoval dvě mimořádné, zcela bezplatné nemocnice a vícero vzdělávacích ústavů všech stupňů až po univerzitní úroveň. Satja Sai Organizace v tichosti vykonává v nejodlehlejších vesnicích rozsáhlé dobrovolné práce jako zásobování vodou, zlepšování sanitárních podmínek a vzdělávání vesničanů.

 

Jako všude na světě i tam přetrvává strádání, alkoholismus, závislosti a bída. Tato kniha vypráví o tom, jak několik cizinců... Američanů... úplně změnilo životy některých dětí. Tyto dívky uvízly v pasti chudoby a žily v hrůzných podmínkách. Je to příběh o službě, lásce a oběti, který zahřívá srdce. Je to jen jeden z mnohých příkladů činné lásky, které se ve jménu Satja Sai Baby dějí po celém světě.

 

Všechno začalo v roce 1998, kdy se američtí manželé Michael Galligan a Aleli Warren-Brown, žijící v Puttaparthi v Indii, rozhodli sponzorovat několik strádajících dětí v různých soukromých školách, v naději, že jim poskytnou příležitost uniknout ze zakletého kruhu bídy. V průběhu sledování pokroku v učení sponzorovaných dětí se podrobně seznámili s místním systémem vzdělávání.

 

Tato nepřímá pomoc dětem doznala náhle nečekaného obratu, když jednoho večera v roce 2003 se u jejich dveří objevily čtyři ze sponzorovaných dívek. Jedna z nich byla zbitá a plná modřin a děvčata přišla prosit o pomoc k jediným lidem, kterým mohla důvěřovat. Když Michael a Aleli vyslechli, jak byly dívky od členů rodiny, cizích lidí i od zaměstnanců školy zneužívány a jak byly zanedbávány, oba manželé věděli, že doba jejich sponzorování skončila.

 

Počínaje tímto dnem vzali na sebe závazek, že se o děti, které k nim přijdou, osobně postarají. Nešťastné dívenky byly Michaelem a Aleli přijaty do rodiny. Jak se šířila zpráva o tom, že manželé, cizinci, poskytli bezprizorným dětem asyl, objevovaly se na jejich prahu další a další děti.

 

Tato kniha vypráví příběh, jak prostřednictvím myslí a srdcí zainteresovaných jedinců Projekt nadace pro děti (Children’s Project Trust, dále jen CPT) vyrostl z původních malých začátku v Puttaparthi ve výstavbu krásného střediska v horské oblasti Coorg, na západním horském hřebenu (Ghats) Karnataky. Na tomto příkladu vidíme, čeho všeho lze dosáhnout, když skutečně žijeme učení velikého duchovního učitele... v tomto případě Šrí Satja Sai Baby.

 

Tak co přesně je to výše zmíněné místo? Budu ho v této knížce zmiňovat jako CPT... Children’s Project Trust, jak je tato nadace registrována ve Spojených Státech a v Indii.

 

Zaprvé, nejedná se o školu, přestože je místem, kde se udílí pravé vzdělání - duchovní i světské, i když ne výlučně kvalifikovanými učiteli, ale rozhodně lidmi s přirozeným učitelským nadáním. Vyučuje se podle systému educare... tzn. vyzdvihovat všechny schopnosti, které jsou v dítěti latentně uložené v nitru. Po přestěhování do Coorg se plánuje registrovat CPT jako školu a zajistit vyučování podle státních osnov kvalifikovanými učiteli.

 

Nejde o sirotčinec, protože v přítomné době tam většina dětí má alespoň jednoho rodiče, avšak z nejrůznějších důvodů tito rodiče nejsou schopni se o ně postarat. Není vyloučeno, že sirotci přibudou později. V současné době zde již přibyly i děti, které jsou osiřelé a nemají žádného z rodičů.

 

Ale v prvé řadě tento projekt poskytuje dětem láskyplný domov. Satja Sai Baba dal škole jméno v jazyce telugu: Sri Sathya Sai Deena Janodharana Pathakamu, což znamená ŠRÍ Satja Sai milosrdný domov (sloužící) k povznesení společnosti.

 

Služba - využívání času a dovedností k povznesení společnosti - je nejvyšší forma zbožňování, kterou Bůh odmění milostí.

 

Satja Sai Baba.

 

Ukázka z knihy Malí prosebníci.

 

Koupí této knihy přispějete celých 100 Kč na pomoc indickým dětem.


16.03.2012
autor: Jennifer Gaze
další články v rubrice: Ostatní


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS