Lymfatický systém a překyselený organizmus, syndrom dnešní doby

cm zena pije vodu big

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Lymfatický systém má zásadní význam pro opravu tkání a ochranu lidského těla před nemocemi. Nesprávné odvodnění lymfatického systému vede k poškození imunitního systému.

Nejčastějšími důsledky špatné funkce lymfatického systému jsou otoky, pocit únavy, celulitida,  různé poruchy funkce imunitního systému a další. Právě lymfatickým systémem se také nejčastěji po těle může šířit rakovina. Poté, co primární tumor pronikne do některé z lymfatických cév, se mohou jeho části oddělit a rozptýlit se (metastázovat) po organismu do jedné či více lymfatických uzlin.

Lymfě škodí každodenní stres, nepravidelná životospráva, jídelníček s přemírou sladkostí, rafinovaných potravin, chemických aditiv, tučných pokrmů, červeného masa nebo mléčných výrobků.

Činnost lymfatického systému negativně ovlivňuje také nedostatek času. Pokud si neuděláte čas na sebe, třeba na vyléčení chřipky, škodíte tak i lymfatickému systému. I my sami můžeme zlepšit fungování lymfatického systému. Důležitá je i změna jídelníčku. Po konzumaci některých potravin může zůstat v organismu velké množství odpadů a proto může dojít k otokům v lymfatickém systému. Důležité je se vyhýbat tučným potravinám, mléčným výrobkům, červenému masu, chemicky zpracovávaným a rafinovaným potravinám a cukrům. K potravinám, které nejlépe působí, patří čerstvé ovoce a čerstvá zelenina. Měli byste se vyhnout slazeným syceným nápojům a pít byste měli neperlivou vodu, aby tělo zůstalo hydratované a lymfa proudila správně. Dobrým pravidlem je vypít 6 až 8 sklenic filtrované nebo čisté vody denně. Pomoci vám mohou i byliny, jako je echinacea nebo moringa se svízelem, který pročistí ledviny, játra, slinivku  a slezinu od chorobných látek.

Špatná životospráva může škodit nejenom lymfě, ale zároveň může nabourávat rovnováhu kyselin a zásaditých látek, kdy dochází k překyselení organismu. Překyselený člověk je bez energie a často unavený, špatně spí, bolí ho svaly, hlava. Také ho mohou trápit ekzémy, zácpy nebo průjmy.  Harmonie organismu je prevencí proti virózám, bolení hlavy, zad, žaludku, proti všemu – i proti neustálé únavě.“ Když dodáme tělu málo zásaditých látek, odebírá si je poté z důvodů pudu sebezáchovy k přežití ze svých vnitřních zásob – například vápník z kostí, chrom ze slinivky a tak dále. Je logické, že pak prvky chybí – a vznikají choroby jako jsou alergie, artrózy, ale i záněty.

Udělejte si test a změřte si pH moči, která vám překyselení odhalí. Moč upozorňuje na překyselenou krev a první ranní moč může mít pod pH 7. Přes den by pak už měla mít minimálně pH 7. Když máte v průběhu dne pH moči pod 7, měli byste začít řešit překyselení organismu. Ale pozor – pokud má moč naopak již od samého rána vysoké pH (7,4) může to znamenat, že ledviny špatně vylučují kyseliny.

Acidóza působí až na buněčnou úroveň a jedna z možností, jak odbourávat kyseliny z organismu, je dodávat organismu zásadité látky. Správné minerály a stopové prvky nalezneme hlavně v zelenině nebo ve vhodných přírodních doplňcích. Jedním takovým efektivním přírodním pomocníkem může být i moringa, které se říká „Zelený diamant“, který dodá organizmu potřebné živiny a zrychlí metabolismus.