Lékárnička v lahvičce (stoprocentně čistý Tea Tree Oil)

Tea Tree Oil je přírodní esenciální olej, který má antibakteriální a fungicidní vlastnosti. Získává se destilací z listů australského “čajového stromu” Melaleuca alternifolia. Je bezbarvý až světle žlutý, má pronikavé aroma podobné eukalyptu, je nedráždivý. Tea Tree Oil je zapsán v britském farmaceutickém kodexu z roku 1949 a je na seznamu léčiv Velké Británie a USA.

Jedná se o nejúčinnější přírodní antiseptikum. Jeho pozoruhodné vlastnosti jsou odborníkům a lékařům známy již dávno. Jeho přednosti využívali odnedávna například lidé z australských domorodých kmenů, když z rozdrcených listů stromu Melaleuca alternifolia vyráběli obklady na různá poranění kůže a kloubů.

Český název Melaleuca alternifolia – kajeput střídavolistý, vznikl spojením výrazu caju-puti užívaného původními australskými obyvateli a překladu latinského alternifolia – střídavolistý. Melaleuca alternifolia je dřevina z čeledi myrtovitých a s čajovníkem nemá nic společného.

V přírodě se vyskytuje pouze v jediné oblasti na světě – v bažinatých nízko položených krajích Nového Jižního Walesu v Austrálii. Melaleuca alternifolia se skládá ze 48 unikátních organických sloučenin, které mají patrně synergické působení a dohromady tvoří jedinečný Tea Tree Oil.

Tea Tree Oil má vysoké penetrační vlastnosti a schopnosti chemicky reagovat s jinými látkami, a proto se podává výhradně ve skleněných obalech.

Možnosti využití je skutečně velmi mnoho. Používá se čistý nebo v různých koncentracích k ošetření celého těla. Přípravky s jeho obsahem mohou pomoci všem – od dětí po nejstarší.

Tea Tree Oil byl znám již během druhé světové války. Byl dodáván jako součást výbavy balíčků první pomoci pro armádu a námořnictvo v tropických oblastech. Velké množství oleje z Melaleucy alternifolia bylo také přidáváno do řezného oleje, aby se snížilo riziko infekce v případech poranění kůže, zvláště oděrek na rukou.

Příklady použití přípravku Tea Tree Oil v praxi:

Relaxační koupelPro celkové uvolnění se doporučuje přidat pár kapek čistého Tea Tree Oil do horké koupele.
Bolesti v krkuPřidejte pět kapek čistého Tea Tree Oil do skleničky teplé vody a kloktejte 3-5 krát denně.
RýmaPotřete okolí nosních dírek tampónem namočeným v Tea Tree Oil, dále přidejte pět kapek do inhalační lázně.
Překrvení sliznic průdušek a vedlejších dutin nosníchDeset kapek Tea Tree Oil přidejte do inhalační lázně nebo do náplně inhalátoru.
KašelPostupujte jako u dýchacích cest, ale navíc vmasírujte do pokožky hrudníku a zad.
Bolavé koutky, afty, opary a infekční bradaviceNa postižené místo naneste několikrát denně tampónem čistý Tea Tree Oil.
Bolavé dásně, zápach z úst, zubní povlakPřidejte 3-5 kapek Tea Tree Oil do vody a používejte jako ústní vodu dvakrát denně. Také je možno kápnout několik kapek přímo na zubní kartáček.
Menší popáleniny a opařeninyOmývejte 1-2 minuty ledovou vodou, pak naneste čistý Tea Tree Oil.
Unavené a bolestivé svaly a kloubyJemně masírujte postižené oblasti čistým Tea Tree Oil. Několik kapek oleje přidejte do horké uvolňující koupele.
Bodnutí hmyzemNa místo vpichu aplikujte čistý Tea Tree Oil
KlíšťataNaneste několik kapek přímo na klíště, nechte chvíli působit a poté ho odstraňte krouživými pohyby proti směru hodinových ručiček.
Dezinfekce prádlaDocílíte přidáním dvaceti kapek Tea Tree Oil do 5ml vody při máchání. Nechte namočené přes noc.
Blechy u zvířatČistý Tea Tree Oil můžete vtírat do suché srsti.

Přípravek Tea Tree Oil (Melaleuca alternifolia) naleznete v naší nabídce.

 

Zpět nahoru