Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Léčivé prostředky celostní medicíny II.

08.10.2010
V prvním díle článku to s přírodními prostředky nedopadlo moc dobře. Je tedy nutno pokračovat, protože přírodní prostředky nejsou špatné. A dokonce mohou efektivně hojit. Ale v prvé řadě si každý musí vyjasnit, proč chce potravní doplněk užívat a čeho chce dosáhnout. A jak se má postavit ke své nemoci. A v tomto okamžiku je to zcela zásadní věc!!

Nemoc je geniální funkce těla, kterou se snaží samo léčit. Tuto funkci tělo používá vždy a za každých podmínek, které ohrožují existenci člověka… Nemoc bolí, je nepříjemná. Nemoc člověka ukládá na lůžko, omezuje ho, zastavuje ho. Nemoc člověka chrání před zničením. Tělo nejlépe ví, že je ohroženo, a proto se brání.Tuto skutečnost si musíme uvědomit. Nemoc je pro tělo prospěšná. Snaží se o léčení a vyléčení. A toto je klíčový bod. Jestliže použijeme léčebný postup – jakýkoliv - je jedno, zda jde o chemický lék, homeopatikum nebo potravní doplněk, který je zaměřen na zastavení nemoci, přesněji řečeno na její potlačení, utlumení, zmírnění; pak totiž nejde o skutečné léčení. Jde jen o zmírnění nemoci a vlastní řešení se odsouvá do budoucnosti nebo se  akutní nemoc mění v chronickou. Takovým postupem vlastně bráníme tělu, aby použilo samoléčebné procesy. V tuto chvíli samozřejmě není řeč o stavech, kdy je ohrožen život.Celostní medicína uplatňuje skutečný - přirozený postup - snaží se organizmus podporovat na různých úrovních, a to tak, aby se ono samo dokázalo s problémem vypořádat, vlastně tím podporuje samoléčení. Celostní medicína žádá o hledání příčiny a její odstraňování - tedy tyto dva body korespondují s podstatou nemoci. Když se odstraní příčina, tělo nepotřebuje nemoc - nástroj k léčení. Jak se to projevuje v praxi?Uvedu modelový příklad.
Existuje příznak - třeba bolest, způsobená špatnou funkcí jater. Pacient si vezme analgetikum. Za krátkou chvíli cítí úlevu. Vnímá jasný efekt. Lék účinkuje. Klient celostní medicíny dostane přírodní prostředek, který podporuje činnost jater. Úleva od bolesti se však viditelně nedostavuje. Pacient nevnímá okamžitý efekt.V prvém případě se problém po odeznění účinku léku znovu objeví a vyžaduje, aby si pacient vzal další analgetikum - příčina špatné funkce jater pokračuje.Ve druhém případě se účinkem potravního doplňku zlepší činnost jater a tím ustane  bolest - je řešena jedna z příčin bolesti, samozřejmě na pořadu je řešení hlavní příčiny, PROČ játra špatně pracují. To je předmětem rozboru a analýzy života postiženého jedince.


Související články:
Léčivé prostředky celostní medicíny I.
Zimní přírodní medicína - prevence a začínající onemocnění
Musíme být nemocní?
Vzpomínka na začátek internetové poradny


08.10.2010
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS