Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Láska je sladší než med i cukr (o slinivce)

21.04.2008
Slinivka břišní je symbolizovaná sladkostí a její šťávy jsou láskou, se kterou máme přistupovat k životu, píše Miroslav Hrabica ve své knize Co nám tělo říká aneb Po stopách nemocí. Je to trubicová žláza, která se nalézá pod žaludkem. Skládá se z exokrinní a endokrinní části. Exokrinní část vylučuje pankreatické šťávy, které se dostávají do dvanácterníku pankreatickou trubicí. Tato šťáva obsahuje několik důležitých enzymů: trypsin, chymotrypsin a erepsin, které rozkládají bílkoviny na aminokyseliny, steapsin, který rozkládá rozpuštěné tuky na mastné kyseliny a glycerol, amylopsin, který rozkládá škrob na maltózu a maltázu, a ta přeměňuje maltózu na glukózu.

Ze zažívacího traktu do krve a k jednotlivým buňkám mohou projít jen jednoduché molekuly. Bílkoviny, tuky a uhlovodany se skládají z molekul, které jsou příliš velké na to, aby mohly být tělem využity. Největší a nejkomplexnější jsou bílkovinné molekuly. Aby mohly být tělem vstřebány a krví rozneseny k jednotlivým buňkám, které je potřebují, musí být nejprve rozloženy na aminokyseliny, které mají molekuly dostatečně malé. Jakmile jsou doručeny k buňkám, jsou znovu sestavovány v různé bílkoviny, které tělo potřebuje. Podobně může tělo využít tuky pouze ve formě mastných kyselin a cukr jen jako glukózu. Endokrinní část slinivky vylučuje dva hormony - inzulin a glukagon přímo do krevního oběhu. Tyto dva hormony regulují hladinu cukru v krvi.

 

Cukrovka je porucha, při které slinivka nevylučuje dostatek inzulinu. Bez něj nemůže tělo vstřebávat cukr z krve, hladina cukru v krvi proto stoupá a objeví se příznaky cukrovky. V těchto případech je nutné vyhnout se konzumaci cukrů. Může být nutná i speciální dieta, inzulinové injekce a bylinná léčba. Jedním z faktorů ovlivňujících vznik cukrovky a hypoglykémie je přemíra konzumace cukru, která příliš zatěžuje slinivku.

 

V přírodní medicíně sice můžeme v takových stavech pomáhat požíváním různých tablet jako např. CMF 20 - který svými mikroživinami a bylinkami ovlivňuje chuť na sladkosti. Alfalfa - jde o semínko euroaijské rostliny Medicago sativa - česky vojtěška. Arabové pojmenovali tuto rostlinu AL-FAL-FA - otec všech potravin. Podporuje vstřebávání a využití cukrů, bílkovin, vápníku, železa a jiných stopových prvků. Praxe ukazuje, že Eregma Max Power, která je určena na zlepšení erekce, má také pozitivní účinek na stabilizaci cukru v krvi. V Symbinatur medicíně jsme nejblíže Bylináři, který sestavil pro tento účely pomocný Diaban, a pak ZIANICA RETINA extrakt z borůvky.

 

Ale stejně musíme dát zapravdu panu Miroslavu Hrabicovi, který ve své knize pokračuje: … Potom láska, sladkost duševní i tělesná, naplní Vaše životy. Budete ji dostávat pohlazením od toho druhého (duševně, po stránce charakterové vyspělosti jsou si v manželství partneři přibližně rovni) a nebudete vyhledávat tolik sladkostí materiálních nejen v cukrárnách, domácích spížích, v buchtách a cukroví, ale též v nákupu věcí, které Vás těší, nebo dokonce ve společnosti jiných lidí. Kde chybí sladkost pohlazení, tam je snaha doplnit chybějící cit hmotou. Avšak takto sám sebe oklamat lze jenom občas a na krátký čas. Brzy přichází disharmonie, poruchy hypofýzy a hormonální funkce slinivky.

 

Cukrovkou v pozdějším věku trpí lidé, kteří ve svém současném životě činili obdobné chyby a prohospodařili své síly. Přeslazovali, upravovali si život k obrazu svému natolik intenzivně, že jim na stáří, do času odkvétání těla, sladkosti a elánu již nezbylo.


Související články:
Diabetes - cukrovka druhého typu je vyléčitelná dlouhodobým podáváním omega3
Alfalfa (tolice vojtěška)


21.04.2008
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS