Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Laktóza - skrytý problém

02.12.2018
Laktóza Některým lidem vadí mléko, dokonce i skryté mléko - v pečivu, v sušenkách apod. Že za tímto problémem může stát primárně laktózová intolerance, mnozí netuší...

Laktóza - mléčný cukr, takzvaný disacharid, se skládá z glukózy a galaktózy. Působením mléčného cukru se ve střevě mohou rozmnožit bakterie, které tam nemají ve velkém množství co pohledávat. Důsledkem je plynatost, průjem, občasná zácpa, syndrom dráždivého tračníku... Když se narodí dítě, dokáže laktózu štěpit velice dobře. S narůstajícím věkem se však mění strava a u některých lidí může dojít ke ztrátě funkčnosti enzymu, jež laktózu štěpí.

 

Nejvíc trpí střeva 

Pokud nám mléko nedělá dobře, vyhýbáme se mu. Ale jsou případy, kdy nám vadí i tzv. skryté mléko. Najdeme jej například v pečivu a jiných výrobcích. Spousta lidí si to už nedá do souvislosti a poté nemůže najít původce svých potíží, protože se mléku jako takovému, vyhýbá. Nesnášenlivost laktózy je často spjata s různými záněty střev. Pokud se ve střevě objeví zánět, produkce enzymu štěpícího laktózu se jeho následkem prudce omezí, nebo dokonce zastaví. A přichází řada problémů. Zajímavé je, že tento enzym se dá „vycvičit“, to znamená, že když budete po malých dávkách pít skutečně kvalitní mléko, začne se zase v určité formě tvořit.

 

Pokud nahlédneme do rozvrstvení laktózové intolerance po celém světě, zjistíme, že čím severněji, tím lepší snášenlivost mléka. Je to logické - čím víc na sever, tím méně pěstování zemědělských plodin - větší náročnost, málo slunce a tedy málo vitaminu D. Naši předkové jej doplňovali právě prostřednictvím mléka. V severních šířkách je tudíž lidí s laktózovou intolerancí mnohem méně než na jihu.

 

Velmi častá je také intolerance, která je způsobena zánětem trávicí trubice - sekundární laktózová porucha. Možností je ale ještě více. Například intolerance vzniklá na základě infekce, narušené makrobiotiky po antibiotikách,... Důležité je vědět, že pokud špatně snášíme mléko, respektive mléčný cukr, je to jasná informace, že buňky ve střevech nefungují správně a vznikl zde zánět. Tuto situaci je vždy dobré začít okamžitě řešit, ať už prostřednictvím informační medicíny, nebo jiných metod. Je více než nutné, aby se mikroflóra střev dostala zpět do rovnováhy. Tím bychom měli začít...

 

Celková nabídka přípravků bez laktózy.


Související články:
Laktóza a kasein v jednotlivých druzích mléka
Laktóza - mléčný cukr


02.12.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.joalis.cz
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

443,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS