Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Kvercetin

26.08.2017
Řetězec

Kvercetin (někdy se píše jako quercetin) je přírodní látka ze skupiny flavonoidů. Obsahuje jej celá řada druhů zeleniny a ovoce. Nejvýrazněji se nachází například v kapustě, jablkách, cibuli, červeném vínu, zeleném či černém čaji, borůvkách nebo brokolici. Je dobré zdůraznit, že tepelnou úpravou či zmrazením se neničí. Kvercetin je nejsilněji zastoupen v barevných a zelených částech ovoce a zeleniny.

Je označován za jeden z nejsilnějších flavonoidů. Významně pomáhá při řadě nemocí, což je dáno tím, že patří mezi silné antioxidanty, tedy látky, které pomáhají likvidovat volné radikály a bránit peroxidaci lipidů. Mezi nemoci, při kterých pomáhají, lze například zařadit záněty, kardiovaskulární onemocnění či virové nebo bakteriální infekce.

 

Působí proti trombóze a pomáhá zabraňovat vytváření krevních sraženin. Dále brání poškození cév volnými kyslíkovými radikály a okysličeným cholesterolem LDL, tím pomáhá udržovat cévy čisté a průchodné.

 

Důležitý je účinek kvercetinu na tlumení alergických reakcí, jako je například astma či bodnutí hmyzem. Jeho funkce spočívá v tom, že snižuje množství histaminu, které se uvolňuje ze žírných buněk.

 

Zajímavý je fakt, že podle některých studií pomáhá zabraňovat vstřebávání sacharidů, což by mohlo mít příznivý efekt při hubnutí. Odborníci to vysvětlují tím, že kvercetin funguje jako inhibitor enzymu alfa-glukosidázy. Tento enzym, pokud mu v tom není zabráněno, katalyzuje poslední krok rozkladů sacharidů, po kterém dojde k jejich vstřebávání. Jestliže ho kvercetin zastaví, sacharidy se definitivně nerozloží, a tudíž se nemohou vstřebat a přestoupit do krevního oběhu.

 

Je dobré rovněž zmínit, že podle některých studií dosahuje u lidí, kteří konzumují vyšší množství kvercetinu ve stravě, je nižší procento výskytu rakoviny prsu nebo plic či astmatu. Tento fakt je ale stále součástí odborné diskuze.

 

Vzhledem k těmto vlastnostem se můžeme setkat s kvercetinem v řadě přírodních přípravků, i když je nutno zmínit, že pokud pravidelně konzumujeme správné množství zeleniny a ovoce, máme jeho dostatečný příjem zajištěn. S kvercetinem se můžeme setkat v přípravcích Imuno C komplex a Resveratrol Extra.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Kvercetin.


Související články:
Bioflavonoidy
Lesní plody - nejen chutné, ale i zdravé
Jablka a jejich životodárná síla
Lapacho-naděje z jihoamerické džungle


26.08.2017
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

345,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS