Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Kvasinky a chronické nemoci

21.04.2013
Plísně jsou v přírodě všeobecně rozšířené a mohou se vyskytovat v rozmanitých formách a velikostech. Mnohé z nich se používají jako potraviny, tak jako kvasnice - droždí, rovněž je třeba počítat s houbami také při výrobě potravin, např. chleba, piva nebo vína. Celkem existuje přes 100 000 rozličných druhů plísní, které jsou pro člověka zcela neškodné.

Existují ale tři druhy plísní, které jsou pro člověka potenciálně škodlivé:

  1. Dermatofyty: mohou vyvolat onemocnění kůže, vlasů a nehtů
  2. Plísně: mohou mít škodlivý účinek prostřednictvím svých jedů, jako je například aflatoxin, mohou poškodit pacienty s těžkou poruchou imunitního systému, jako je AIDS. Často je nacházíme v horních cestách dýchacích, ve střevu a jiných orgánech.
  3. Kvasinky: jednotlivé druhy se mohou v organismu sjednotit a rozšířit u pacienta, který má slabý imunitní systém, a pak spustí vážnou nemoc.

 

Žádné nebezpečí pro zdravého člověka
Kvasinky nejsou schopné zaútočit u člověka, který má zdravý imunitní systém. Zdravý člověk toleruje na svých sliznicích malé množství kvasinek, bez toho, že by měl nějaké problémy. Předpoklad pro to, že se kvasinka uplatní, je, že imunitní systém člověka je oslaben. Potom se může kvasinka na sliznicích usadit a rozmnožit. Jedna z mnoha příčin, které jsou za to zodpovědné, je narušené vnitřní prostředí stresem, špatnou stravou, nikotinem, alkoholem, pojídáním velkého množství sladkostí, špatným osídlením střeva nebo zatížením těžkými kovy. Ohroženi jsou také ti pacienti, kteří kvůli jiné nemoci musí užívat imunitu potlačující terapii. Všechny druhy rakovin, AIDS, ale také diabetes mellitus a časté podávání antibiotik a kortikoidů, tedy i hormonální antikoncepce, usnadňují cestu kvasinkám. Příznaky kvasinkové infekce mohou být rozmanité. Mohou přicházet jako moučnivka v ústech nebo bolestivé záněty v dutině ústní a nosohltanu. Také průjem nebo zácpa. Nepříjemná plynatost, bolesti břicha, šílená chuť na sladké a alkohol nebo ekzém kolem konečníku.Kvasinkové infekce mohou mít mnoho následků.
Je málo známé, že také symptomy vzniklé u dospělých lidí jakožto alergie, infekce, chronické stavy únavy, pokles výkonu a deprese mají souvislost s kvasinkovou infekcí ve střevu. Existují ale dostatečné důkazy, že ošetření těchto kvasinek ve střevu přinese úlevu popsaných příznaků.Imunitní systém je postižen
Zatím se dá dokázat, že kvasinka má pro organizmus velmi nepříznivý vliv. Částice kvasinky mohou vyprovokovat mnoho alergických reakcí a potlačit imunitní obranu. Proto se díky přítomným kvasinkám vytvoří náchylnost k infektům nebo se zvýší, jestliže již existuje. Z tohoto důvodu je třeba u netypických chronických nemocí počítat s přítomností kvasinky. Léčení takové nemoci musí být komplexní, kdy vedle klasických postupů mají své místo také postupy týkající se přírodní léčby. Má dojít je změně stravování, k optimalizaci životního stylu a prostředí.

 

Celková nabídka přípravků proti kvasinkám.


Související články:
Candida albicans neboli kvasinky
Gynekologické kvasinkové infekce - lze jim předcházet?
Gynekologické výtoky neodpovídající na běžnou terapii
Propolis
Model chronické nemoci


21.04.2013
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

535,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS