Kvasinkové výtoky II

Kvasinkové výtoky vznikají při přemnožení kvasinek, nejčastěji Candidy albicans. K tomu dochází v důsledku užívání antibiotik, hormonální antikoncepce, hormonální léčby, užívání analgetik a v důsledku stresu a chybného složení stravy obsahující cukr a výrobky z bílé mouky.

Kvasinka se dokáže neuvěřitelně rychle množit, má-li k tomu vhodné podmínky. Vytváří pak vláknité podhoubí, které se pevně zapouští do střevních stěn, čímž dochází k jejich narušení. Touto cestou se dostávají do těla látky, které tam nepatří a mají pro organismus povahu toxinů. Částečky plísní se mohou z narušeného střeva dostat do mízního systému a do sousedních orgánů – do pochvy a močového měchýře. Pokud se léčí jenom pochva, nebo močový měchýř, je to nedostatečné, protože se tyto orgány trvale infikují ze za-plísněného a proděravělého střeva a to jak plísněmi, tak střevními bakteriemi. Tento stav nakonec vyústí v chronický zánět.

Druhé velké nebezpečí z přemnožené kvasinky spočívá v tom, že kvasinky mají svůj metabolismus – přeměňují cukry a škroby na alkohol a aldehydy. Jelikož krev proudí ze střeva nejdříve do jater, má člověk trpící kandidózou játra ve stavu, jako by denně vypil skleničku tvrdého alkoholu. Může pak docházet i k nadprodukci cholesterolu, který devastuje cévní stěny. Přetížená játra se navenek projevují únavou a špatnou pletí.

Kandidózy trápí více ženy, protože častěji mají v oblibě sladkosti, berou více hormonů a více léků proti bolesti.

Mimo zmíněných faktorů přispívá k přemnožení Candidy zásadité prostředí v pochvě a okolí. Může se vytvořit delším koupáním v zásaditých pěnách a koupáním v bazénech se silně chlorovanou vodou. Také po léčbě různých bakteriálních či jiných poševních infekcí často následuje návrat infekce ve formě svědivého mykotického výtoku způsobeného přemnožením Candidy.

Chcete-li se zbavit gynekologických výtoků a dalších problémů způsobených přemnožením kvasinek udělejte tato opatření:

 

  1. Vyřaďte z jídelníčku cukr a bílou mouku.
  2. Užívejte řasu chlorellu, která vytváří příznivé podmínky pro obnovu žádoucí střevní mikroflóry.
  3. Po týdnu užívání řasy chlorelly využívejte současně s ní balení přípravku acidophilus k osazení střev žádoucí mikroflórou. c Řasu hlorellu je pak vhodné užívat dlouhodobě.
  4. Pokud kandidóza vyvolává alergie, vynechte i nejčastější potravinové alergeny – mléko, vejce a výrobky z kvasnic, které by mohly Candidu do organismu opětovně zanášet – jde o droždí (syrové), pivo, víno, zavařeniny.

 

 

Zpět nahoru