Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Krvavec toten (Sanquisorba officinalis)

02.02.2011
Krvavec toten patří do čeledi růžovitých (Rosacea). Je to vytrvalá, 30 až 120 cm vysoká bylina. Má přímou, jemně rýhovanou až téměř holou, dutou lodyhu. Květy jsou tmavě karmínové, proto i tato okolnost vystihuje latinský název byliny, která v češtině znamená krvavá bobule. Má řadu lidových názvů. Mezi nejzajímavější patří krvavé koření, kominíček či krkavec. Z této léčivé rostliny se sbírá a zpracovává kořen.

Mezi účinné látky patří třísloviny, saponiny, flavonoidy a vitamin C. Mezi hlavní uváděné účinky patří výrazné zevní a vnitřní stahující (tento účinek zapříčiňují ve výtažku z byliny obsažené třísloviny), dezinfekční, protizánětlivé, anthelmintické (proti červům) či protibakteriální. Z toho vyplývají oblasti použití, při kterém se tato léčivá rostlina používala v lidovém léčitelství. Měla zde poměrně široké uplatnění. Nacházela uplatnění při krvácení z ústní sliznice, menstruačním krvácení, zánětech střev infekčního původu, zánětech hltanu nebo zánětu mandlí.



Zevně se používalo pro urychlení hojení kožních defektů, hemoroidů nebo mokvajících infikovaných zánětů. Vzhledem k účinkům se doporučuje užívat drogu jen jako součást doplňků stravy, jako například Audiron, Intocel, Ruticelit Profi krém či Salmonyl PM.



V Audironu se používá pro své stahující, antiseptické a protizánětlivé účinky jako doplněk léčby při zánětech středního ucha. V Hemoranu se využívají při prevenci hemoroidů jako stahující a protizánětlivé účinky. V bioinformačním přípravku Intocel se využívá proto, že působí antisepticky, antibakteriálně a velmi dobře eliminuje ve střevech parazitující červy a prvoky. V krému Ruticelitu má význam obsah flavonoidů ve výtažku z rostliny, který zpevňuje cévy a působí celkově preventivně protizánětlivě. V přípravku Salmonyl PM, který je doporučován, jako očistná kůra organismu od mikroorganismů se využívá jeho stahujících, dezinfekčních, protizánětlivých a antibakteriálních vlastnosti.


Související články:
Borůvka
Maliník obecný (Rubus idaeus)
Kuklík městský
Sedmikráska obecná (Bellis perenis)
Puškvorec
Toten (Krvavec toten neboli Toten lékařský), Sanguisorba officinalis


02.02.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Bylinky


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS