Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Kruhy pod očima

03.04.2018
Kruhy pod očima
Kruhy pod očima představují trápení pro mnoho žen, ale i některé muže. Dochází k nim při omezení průtoku krve a lymfy v oblasti očí. Protože zde krev proudí pomaleji, dochází také k tomu, že jsou cévy a cévky mnohem znatelnější než za normálních okolností.

Kruhy pod očima mohou také znamenat přítomnost hemoglobinu z cév v okolí. Váčky a otoky vznikají v důsledku zadržování tuku a vody v oblasti očí, což může být také následek spánku, kdy podkožní tkáň nasává tekutinu (například přebytečné slzy) mnohem snadněji, a jsou také znakem proběhnutých změn prokrvení.

 

Je třeba, nejlépe po poradě s lékařem, zjistit příčinu. Může to být nedostatek železa, dlouhý pobyt v zakouřených místnostech, alergie, zadržování vody v těle, stres, ekzém, hormonální nerovnováha, nadměrné zatěžování očí a některé další příčiny. Tmavé zbarvení pod spodním víčkem může být příznakem i některé závažné nemoci. Pokud při péči o kruhy pod očima nedochází ke zlepšení, je třeba navštívit lékaře. Může zde být (ale také nemusí) souvislost se štítnou žlázou, onemocněním jater, ledvin, střev apod.

 

Jak na kruhy pod očima

Základem je určitě dostatečný pitný režim, kam se nepočítá káva, černý čaj a alkohol. Doporučené množství je 2 litry tekutin denně. To přispěje ke zlepšení činnosti ledvin, a tudíž již nebude docházet k zadržování vody v těle, která může způsobit otoky.

 

Ke zpevnění stěn cévek v oblasti pod očima je užitečné užívat kombinaci rutinuvitamínu C. Dostatek rutinu najdeme například v pohance.

 

Příhodná je samozřejmě péče o pokožku kolem očí s pomocí speciálních krémů nebo gelů. Nikdy by se neměly používat na citlivou a křehkou pokožku kolem očí krémy, které pro ni nejsou určeny. Žena tak riskuje, že oblast kolem očí bude rychleji stárnout a kruhy a váčky budou intenzivnější.

 

Z dalších prostředků příznivě také působí kaméliový olej, který pomáhá mírnit nepříjemné otoky a tmavé kruhy pod očima. Kaméliový olej se získává lisováním za studena ze semínek divoce rostoucích kamélií, čínské nebo japonské (Camellia sinensis, resp. Camellia japanica), bez jakýchkoliv chemických přísad nebo tepelné rafinace. Semena rostlin se vysuší, rozdrtí a extrahuje se z nich olej.

 

K oblíbeným lidovým postupům patří přikládání chladných plátků čerstvé okurky. Výtažek z okurky zabraňuje dehydrataci pleti a současně regeneruje její přirozenou obranyschopnost. Také pomáhá odstraňovat otoky. Rovněž plátek okurky jako obklad na oči je poměrně běžně užívaná domácí kosmetika. Čistí, vyhlazuje a má mírný stahující účinek. Nastrouhaná okurka s trochou mléka vaši pleť báječně osvěží, a navíc má tonizující efekt.

 

Příznivě působí i světlík lékařský (Euphrasia officinalis), který zmírňuje otoky pod očima a celkově zklidňuje pokožku. Podobně působí i vilín virginský (Hamamelis virginica).

 

Dobře se může uplatnit také jemná masáž oka. Je možno se ji naučit nebo se svěřit do rukou zkušeného kosmetického poradce. Při této masáži se obvykle používá jemný krém, který se díky této masáži lépe vstřebá, a tak působí intenzivněji. Princip masáže je v tom, že díky jí, se zlepší průtok krve a lymfy v okolí oka a tím dochází ke zmírnění nežádoucích otoků. Někdy mohou kosmetičky doporučit i některé typy korektorů, ale to je dobré probrat s odbornicí.

 

Celková nabídka přípravků pro zdravé oči.

 

Kód článku: aF6vPw5WybAqMcdr


Související články:
Kruhy pod očima z pohledu přírodní medicíny
Kruhy kolem očí a kurkuma
Jak na podrážděné oči: Tipy na bylinky, které pomohou při zánětech, alergiích či únavě ze sledování monitoru


03.04.2018
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

219,- Kč

272,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS