Křen, petržel, maral při urologických potížích mužů i žen

Celostní medicína hledá cestu, jak tělu pomoci, používá přírodní prostředky. Jsou snadno dostupné, nemají vedlejší účinky, jsou jemnější a přitom dosahují výkonných efektů. Za studené války se předpokládalo, že kdyby došlo k válečnému konfliktu, asi by na prvním místě došlo ke zničení továren a objevil by se nedostatek léků. Proto byly prováděny výzkumy, jak v takovém případě vyrábět léčiva z dostupných prostředků, zeleniny, z bylin, které jsou kolem nás. Chmurné období pominulo, ale myšlenka a výsledky dlouholetých výzkumů zůstaly. Máme tedy k dispozici zeleninové extrakty, které můžeme vhodně kombinovat.

Pro malou ukázku jsem připravil kombinaci křenu, petržele a maralu při urologických potížích mužů i žen. Jsou situace, kdy jsme zaskočeni nemocí a „musíme“ použít antibiotika, která sice zastaví zánět, ale svými vedlejšími účinky způsobí další problémy, které mohou být i dlouhodobé.

Pak lze použít zeleninové extrakty:

A začneme s křenem.
Extrakt z křenu je vhodné použít jako startovací detoxikační preparát. Z křenu je získávána siliční forma s allylhořčičnými a fenylhořčičnými látkami, invertovanými sacharidy, dále železo, síra, mangan, zinek a měď, vitamín C, provitamín A, vitamíny B1, B2, B6 a PP-niacin. Působí při dysmikrobiálních poruchách trávicího ústrojí, neboť pomáhá normalizovat střevní mikroflóru. Jeho užití je vhodné po všech nemocech léčených antibiotiky, kortikosteroidy a protizánětlivými látkami, protože účinná detoxikace umožňuje játrům rychlý návrat k normální funkci. Metabolizmus potencuje i diuretický účinek přípravku. Podporuje tvorbu moči. Vysoký obsah vitamínu C je výhodný při infekčních a virových onemocněních.

K extraktu křenu lze současně přidat extrakt z petržele, mrkve a okurky s příjemnou chutí.
Je vyroben z kadeřavé petržele, mrkve a okurky. Působí na funkci žláz s vnitřní sekrecí a na uvolnění hladkého svalstva, dále na ledviny, na močové cesty a močový měchýř; u mužů pozitivně ovlivňuje funkci prostaty. Je tedy doporučován zejména jako podpůrný přípravek při onemocněních urogenitálního systému jak u mužů, tak u žen. Podporuje diurézu (tvorbu moči).

A do kombinace přidáme extrakt ze sibiřského kořene maralu, abychom po nemoci odstranili únavu.
Maral dává čtyři skupiny látek, které určují adaptogenní účinnost přípravku: ekdysteroidy, flavonoidy, antokyany a glykosidy. Harmonizuje (dolaďuje) všechny orgánové systémy. V kombinaci s extrakty křenu a petržele napomáhá léčení urogenitálních obtíží mužů i žen. Zvyšuje zásobení mozku kyslíkem, má pozitivní vliv na centrální nervovou soustavu. Má anabolické účinky bez vedlejších nežádoucích účinků typických u hormonů. Je to tonikum a adaptogenní prostředek při astenických stavech (tělesná slabost). Jeho hepatoprotektivní vlastnosti příznivě ovlivňují regeneraci jaterní tkáně, zvyšují syntézu glykogenu v játrech. V rekonvalescenci po různých nemocech a operacích, při vyčerpávajících psychických stavech či po intoxikacích chemického a bakteriálního původu.

Vracejte se k přírodě, ona má sílu uzdravovat.

 

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.