Kozí mléko ochrání před stresem a psychickými problémy děti i dospělé

Pokud hledáte způsob, jak výrazně obohatit jídelníček, věřte, že i docela „běžná“ potravina, jako je kozí mléko, udělá s vašim zdravím hotové zázraky. Novinkou na českém trhu je Sušené kozí mléko instantní, které si určitě oblíbíte v teplé i studené kuchyni a v případě potřeby s ním můžete zcela nahradit mléko kravské.

Hektický životní styl klade na psychiku dětí i dospělých vysoké požadavky. Ochránit před možným stresem a jeho negativními dopady na lidské zdraví mohou přírodní látky z kozího mléka. Některé z těchto látek jsou dokonce pro správné fungování nervové soustavy zcela nenahraditelné. Jmenujme nenasycené mastné kyseliny (NEMK), které se podílejí na výstavbě nervového systému a přímo ovlivňují jeho funkci, dále plnohodnotné bílkoviny, vitamíny skupiny B, minerály – hořčík a stopové prvky – železo, jód a zinek. Velmi důležitý pro pozitivní lidskou mysl a stimulaci nervové činnosti je také přírodní forma taurinu, látky odvozené od aminokyselin, přirozeně přítomná v kozím mléce. A přesně tyto drahocenné látky, které pro své zdraví potřebujeme v každém věku, nám dodává kozí mléko.

Statistická data alarmují, kozího mléka pijeme málo!

Průměrně vypijeme 58,7 litru mléka na osobu za rok a z toho 58,6 l mléka kravského a pouze 1 decilitr mléka kozího! Z nutričního pohledu je to opravdu velká škoda, protože kozí mléko je výživově i dieteticky podstatně více cenné, než mléko kravské. Četnými výzkumy bylo odhaleno, že kozí mléko obsahuje velké množství látek, které přirozenou cestou přispívají ke správnému vývoji a fungování lidského mozku, nervů, očí a dalších tkání našeho těla. 

Kozí mléko vás zaplaví hormonem štěstí a dalšími 200 aktivními látkami

Chutné a snadno stravitelné kozí mléko bez zápachu, ze kterého se vyrábí lehce rozpustné Sušené mléko instantní se dá bez nadsázky považovat za dar Matky Přírody. Tento doslova naturální koktejl sestává z více než 200 aktivních blahodárných látek, z nichž každá má svou roli pro správný chod organismu. Za zmínku stojí například tryptofan, aminokyselina, kterou tělo využívá pro tvorbu serotoninu, tedy „hormonu štěstí“ a dále hormonu melatoninu, který má klíčový význam pro usínání a kvalitu spánku dětí i dospělých. Jak dokládají studie, zdraví prospěšné kozí mléko, se při pravidelné konzumaci podílí i při zmírnění stresu a vnitřního napětí a může přispět ke snižování nervozity a pravděpodobně i snížení rizika depresí. Kozí mléko je vřele doporučováno jako součást jídelníčku neklidných dětí, dětí s projevy hyperaktivity, při problémech se soustředěním a pamětí nebo u nadměrně úzkostných dětí.

Malý hrneček plnotučného kozího mléka doplní tělu hladinu minerálů i vitamínů

Nebojte se kozího mléka! V případě kvalitního zpracování je zcela bez zápachu a báječně si na něm pochutnáte vy i vaše děti. Vyzkoušet můžete vedle kozího mléka také např. dětské příkrmy Kozí kaše. Vězte, že i malý hrneček plnotučného kozího mléka denně se na kondici vašeho zdraví podepíše více než pozitivně.  Tak např.  věděli jste, že 1 sklenice kozího mléka vám dodá více než 1/3 doporučené denní dávky vápníku? Pozor, pokud se právě odhodláváte k cestě za zdravím, pamatujte, že vitamíny kozího mléka jsou rozpustné v tucích, proto by byla z hlediska výživy obrovská škoda konzumovat mléko odtučněné, nebo nízkotučné, tedy zbavené většiny vitamínů.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.