Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Konečně slunce

11.04.2017
Slunce
Po zimě se každý těší na jaro, na slunce, na dovolenou, na ty chvíle, kdy může do přírody, pracovat na zahrádce, jít k vodě… Ovšem, slunce může také zazlobit, znepříjemnit pobyt venku. Probudí kožní reakce, alergie, nepřipravenou kůži snadno spálí. Je tedy vhodné se na jarní slunce připravit.

Připravte se na slunce

Karotenoidy chrání buňky rostlin před spálením ultrafialovými paprsky. Proto v přírodě nacházíme červená rajská jablka, oranžovou mrkev, zelený špenát, brokolici, kapustu, hrách, žlutou kukuřici. Na této barevné paletě se podílejí karotenoidy, chlorofyl a další komplexní ochranní činitelé.

 

Beta-karoten

Člověk je součástí přírody a podobný ochranný mechanismus najdeme také na kůži. Beta-karoten je přirozené barvivo, které funguje podobně jako pigment pokožky (melanin) tím, že pomáhá chránit pokožku před slunečním zářením. Jezte velké množství mrkve delší dobu a budete pozorovat na své kůži bronzový nádech, jako byste se slunili každý den. Toto zabarvení kůže, které připomíná kůži po opalování, způsobuje právě beta-karoten (provitamín A). Tělo si jej změní na vitamín A, který potřebuje na ochranu buněk, na obnovu kůže a pro mnohé další funkce. Beta-karoten je rovněž silným antioxidantem, který odbourává škodlivé volné radikály, které se vytvářejí, když vystavíte pokožku slunečnímu záření.Když se užívá beta-karoten při opalování v solariu, pomáhá pokožce při žádoucím bronzovém zbarvení a ještě ji chrání. Beta-karoten je rozpustný v tucích, proto by se měl užívat s potravou obsahující tuky. Mrkev dušená na troše tuku je na karoten bohatší než mrkev vařená nebo syrová. Lycopen (obsažený v rajčatech) se lépe vstřebá z pizzy než z čerstvých rajčat. Vysoké účinnosti dosahují mnohé potravinové doplňky, které obsahují beta-karoten. Ten je také součástí ochranných krémů.V zimních měsících je v naší potravě méně ochranných činitelů proti slunci a také se přes zimu v těle hromadí více škodlivých volných radikálů. Užívejme vitamín D3. Na jaře, podle přírodních zákonů, dochází k očistě těla, jsou více zatížena játra, beta-karoten se hlavně uplatňuje v detoxikaci.A pak přijde slunce!

Nepřipravený organismus zareaguje nepříjemnou nemocí, kůže se na prvním slunci zbarví dočervena - spálí se, mnoho lidí zaznamenává sluneční alergii, bolesti hlavy apod. Je čas přidávat do těla antioxidanty a začít užívat beta karoteny společně s takovým produktem, který obsahuje extrakt byliny z Perilly frutescens.

 

Raději se  včas  zajímat, vybavit se předem potřebnými pomocníky, než potom  trpět  reakcí  nepřipraveného těla na jarní sluníčko.

 

Celková nabídka přípravků k ochraně před sluncem.Dle nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme uvádět informace o účincích potravních doplňků na veřejné platformě. K tomu je určena  poradna s lékařem, kde může probíhat diskuse o konkrétních doplňcích s perillou, beta karotenem, vitaminem D3, či antioxidanty.


Související články:
Karotenoidy
Volné radikály a antioxidanty
Beta - karoten


11.04.2017
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

289,- Kč

479,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS