Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Kolostrum - znovu objevená síla přírody, pro Vaše zdravé střevo a nejen to (komerční sdělení)

04.03.2008
Je pravděpodobné, že mladší generace výraz kolostrum (mlezivo) neznají. Ale o zázračné síle kolostra by Vám určitě mohla popovídat Vaše babička z venkova. Kolostrum je totiž bílkovina z kravských mléčných žláz odebraná do 72 hodin po narození telátka, která obsahuje složky zajišťující zdraví a energii novorozence.
Právě toto „první mléko“, jak se často toto mlezivo nazývá, se podávalo dětem, aby byly zdravé a plné energie. Obsahuje totiž množství vzácných imunitních a růstových faktorů, které mají v přírodě důležitou roli a výrazně zvyšují obranyschopnost organismu.

Kolostrum se do organismu vstřebává ve střevech, kde také nejsilněji působí. Proto se používalo hlavně při nemocích, které byly spojeny se střevním traktem – časté průjmy, vředy, gastritidy, ulcerózní kolitida apod. Tím, že působí ve střevě, má však také vysoké účinky na imunitní systém a celkovou obranyschopnost organismu. Vždyť ve střevě sídlí 79 % našeho zdraví. Při jeho užívání mizí opakované lehké nemoci (angína, chřipka), zlepšuje se koncentrace, psychomotorický růst organismu, ale zlepšuje se i reakce na některé alergeny. Pro děti je to tedy ideální doplněk stravy. Nicméně i dospělí si v něm najdou to své. Užívání kolostra totiž podporuje tvorbu energie, spaluje tuky, redukuje záněty. Pro ženy určitě bude zajímavé, že je kolostrum považováno za studnici mládí. Jeho užívání ocení i senioři, kteří mívají neduhy jako špatné trávení, bolesti kloubů, únava apod. S tím vším může colostrum pomoci.

 


Díky jeho výjimečným účinkům se o kolostrum začaly zajímat i farmaceutické firmy na celém světě. Problém je však v tom, že je bovinné (kravské) kolostrum v lidském organismu velmi těžko rozpustitelné. Jen několik málo firem na světě dokáže patentovaným způsobem vyrobit tabletky nebo kapsle, které jsou ve střevním traktu člověka rozpustné. Jakmile se dokonale rozpustí, dostávají se živiny a další důležité látky do celého organismu. Některé firmy přidávají k čistému kolostru i jiné důležité látky (protirakovinové, protizánětlivé, antioxidační). Tyto přípravky mají potom ještě širší uplatnění v prevenci a podpoře řešení mnohých, i závažných, onemocněních. V Indii, kde je kráva považována za posvátné zvíře, je kolostrum prvním medikamentem, který se nemocnému podává.

 


Výrobky z kolostra jsou v současnosti v USA nejprodávanější ze všech výživových doplňků. Objevily se už i na našem trhu, při jeho nákupu však dbejte na to, aby byly v organismu dokonale rozpustné. Např. přípravky Symbiotics Colostrum obsahují speciální beta-lipid, který zaručí, že se kolostrum rozpustí až ve střevě.

 


Vzhledem k mimořádným vlastnostem kolostra a jeho širokému využití bychom tomuto „zázraku přírody“ měli věnovat pozornost všichni, bez rozdílu věku. Každý si v něm totiž najde to své.

 


04.03.2008
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS