Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Kolostrum je speciální dar matky

16.04.2009
Dříve se myslelo, že mlezivo je nezralé mléko a je třeba jej odstříkat a vylít. Jaká veliká škoda! Dnes to víme. Pokud je dítě spojeno s matkou pupeční šňůrou, pak od ní dostává všechny důležité imunoelementy. Těsně před porodem začnou mateřské prsní žlázy produkovat zvláštní sekret: kolostrum - první mléko, které obsahuje všechny důležité protilátky, aminokyseliny, minerály a stopové prvky, takové, aby čerstvě narozené dítě chránilo. Je to speciální dar matky. Má dítěti pomáhat do té doby, než si začne samo tvořit své vlastní protilátky. Porod stimuluje prsní žlázy matky, aby začaly tvořit skutečné mléko a kolostrum se začne měnit na mléko - toto období trvá několik dní a vzniklá tekutina se nazývá „přechodné mléko“.

 

A po něm se tvoří vlastní mateřské mléko. Kolostrum je životně důležité pro přežití novorozence, obsahuje velké množství imunoglobulinů, což jsou proteiny na bázi protilátek. Jejich úloha je v zásadě taková, že udržují odpovídající rovnováhu celého imunitního systému člověka a chrání jej proti virům, bakteriím, choroboplodným houbám a kvasinkám. S postupujícím věkem produkuje lidský organizmus těchto látek stále méně, a proto je v průběhu procesu stárnutí velmi obtížné bojovat proti nemocem různého druhu.Proto se již v minulosti využívalo kolostrum na podporu léčby mnohých onemocnění. Kravské kolostrum obsahuje množství protilátek, které zvyšují obranyschopnost organizmu. Obsahuje přibližně 30x větší množství imunitních a růstových faktorù než kolostrum lidské. Užívá se proto v preventivní medicíně, v anti-aging a hlavně tam, kde potřebujeme podpořit imunitu. V kolostru bylo objeveno více než 20 protilátek, kromě jiných např. proti bakteriím escherichia coli, salmonella, streptococcus, staphylococcus a cryptosporidia. Tyto bakterie jsou velmi často příčinou nebezpečných chorob, ale zdravý organizmus si s nimi umí poradit bez pomoci zvenčí, pouze díky správně fungujícímu imunitnímu systému.Pokud dojde k jeho oslabení, stává se člověk bezbranný vůči nebezpečím hrozícím ze strany bakterií, virů a hub. V této situaci je tedy přínosné podpořit vlastní tělo užíváním účinného přípravku, jako je COLOSTRUM STAR.

 


Obsahové složky regenerují organizmus po intenzivním tělesném vypětí, podporují zdravou funkci imunitního systému, dodávají výživné látky pro zdraví kostí a svalů, ovlivňují metabolizmus vápníku, sacharidů a lipidů, podporují proteinovou syntézu.Kolostrum patří do skupiny receptů, které využívají jeho účinku k vylepšení imunitní reakce vůči:

  1. alergii: COLOSTRUM STAR + PERILLYL
  2. infekci dýchacích cest: COLOSTRUM + RESPIRAL + IMMUNITY STAR
  3. astmatu: COLOSTRUM + VILCACORA STAR + PERILLYL
  4. virovým infekcím: COLOSTRUM + IMMUNITY STAR + VILCACORA STAR
  5. dysbióze střevní: COLOSTRUM + ACIDOPHILLUS + BETA GLUCAN

 

Kolostrum je vzácný imunostimulační faktor. Je důležitý pro malé dítě, prospívá zdravým lidem, ulehčuje nastartovat nemocný imunitní systém a potřebují jej i lidé starší k oddálení stárnutí.

 

Celková nabídka přípravků obsahujících Kolostrum.


Související články:
Zvracivý novorozenec a galaktosemie
Kravské colostrum a jeho blahodárné účinky na lidský organismus


16.04.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS