Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Kojené děti mají lepší studijní výsledky

24.09.2013
Kojení O kojení se již dávno ví, že má velice pozitivní vliv na zdraví miminek. Kojení kupříkladu snižuje výskyt syndromu náhlého úmrtí kojenců v průběhu prvního roku života a stejně tak snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu, leukemie, zhoubných nádorů lymfatické tkáně a astmatu u starších dětí.

 

Teď si do seznamu můžete přidat další užitek, týkající se tentokrát mladistvých. Nová studie, kterou uskutečnili profesor Joseph Sabia z American University a profesor Daniel Rees z University of Colorado Denver odhalila, že kojení vede k lepším školním výsledkům na střední škole a zvyšuje pravděpodobnost dalšího studia na vysoké škole.

 

Ve výzkumu, nedávno publikovaném v magazínu Journal of Human Capital, byly pomocí dat získaných z „Národní studie týkající se zdraví mladistvých“ srovnávány akademické výsledky sourozenců, ze kterých jeden ze sourozenců byl jako miminko kojen a druhý byl krmen umělým mlékem z lahve. Celkově šlo o 126 sourozenců z 59 rodin, u kterých doktor Sabia a doktor Rees zkoumali vztah mezi kojením a známkami na střední škole. Dále také posuzovali data týkající se dokončení středoškolského studia a dalšího studia na vysoké škole, za tímto účelem hodnotili 191 sourozenců z 90 rodin.

 

Jde o první výzkum srovnávající sourozence za účelem studia vlivu kojení na dokončení střední školy a následného studia na vysoké škole. Navíc, jelikož vědci porovnávali akademické výsledky mladistvých ze stejné rodiny, studie byla schopna zohlednit vlivy, které jsou obvykle velice těžce měřitelné, jako například inteligence matky nebo kvalita domácího prostředí.

 

„Když se zaměříme na rozdíly mezi sourozenci, můžeme vyloučit pravděpodobnost, že faktory týkající se rodiny, jako například socioekonomický status, ovlivní vztah mezi kojením a akademickými výsledky,“ vysvětlil doktor Rees.

 

Výzkumníci zjistili souvislost mezi dalším měsícem kojení a zvýšeným průměrným prospěchem na střední škole. Také zaznamenali mnohem vyšší pravděpodobnost, že kojené dítě bude studovat na vysoké škole. „Výsledky naší studie odhalily, že kognitivní a zdravotní benefity kojení můžou vést k důležitým dlouhodobým vzdělávacím benefitům dětí“, řekl doktor Sabia.

 

Jak již Natural News zveřejnily dříve, předešlý výzkum uskutečněný kanadskou McGill University a publikovaný v Archives of General Psychiatry, taktéž dokázal, že kojené děti jsou chytřejší. Děti, které byly po dobu prvních tří měsíců života výlučně kojeny, dosáhly jako šestileté v testech vyšší IQ než děti, které pily umělé mléko z lahve.

 

Dle nejnovějších zpráv, španělští vědci studovali u 1460 dětí ve věku 3 až 7 let souvislost mezi kojením a alergiemi, včetně kožních alergií a alergické sinusitidy. Výsledky studie, nedávno publikované ve španělském medicínském žurnálu Atencion Primaria, nasvědčují tomu, že u dětí výlučně kojených po dobu minimálně tří měsíců, nebo déle, je nižší riziko vzniku alergií.

 

Celková nabídka pro těhotné a kojící ženy.


Související články:
Kojení zlepšuje imunitu i inteligenci
Kojení pro zdraví dítěte - nejlépe do dvou let, ale třeba i déle
Nová doporučení v oblasti kojenecké výživy
Váš mozek na cukru: Studie ukazuje, jak vysoké dávky fruktózy ničí vaše učení a paměť


24.09.2013
autor: přeložila Viktoria Kopecká
zdroj: www.naturalnews.com
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

159,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS