Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Kniha o očkování – Alternativní očkovací kalendáře

25.03.2014
Kniha o očkování
Vím, že se teď snažíte odpovědět na otázku, kterou se zabývají všichni rodiče: Co mám teď dělat? Jaké rozhodnutí je pro mé dítě správné a nejlepší? Dal jsem vám k dispozici všechny informace, které k tomuto rozhodnutí potřebujete, ale neřekl jsem vám přímo, co máte udělat. Chtěl jsem, abyste došli k vlastnímu rozhodnutí, aniž by vás můj názor ovlivnil jedním či druhým směrem. Vím, že se této výzvy můžete zaleknout. Někteří z vás budou s těmito informacemi pracovat a budou si natolik jistí, že vytvoří očkovací plán pro své dítě, pro jiné však bude úkol sestavit očkovací kalendář na míru vašemu dítěti příliš komplikovaný. Mám pro vás dobrou zprávu: Nyní vám trochu pomohu. Nabídnu odpověď na tuto otázku. Nechci, abyste dočetli tuto knihu a cítili se ztracení.

Vypracoval jsem konkrétní očkovací kalendáře, o kterých můžete uvažovat. Je nepravděpodobné, že by pro vás váš lékař vytvořil bez předlohy alternativní očkovací kalendář, který by se podstatně lišil od řádného kalendáře. Ne, že by vám váš lékař nechtěl pomoci, málokterý lékař se však cítí dobře, pokud se má odchýlit od řádného očkovacího kalendáře. V očkovacích kalendářích, které uvádím v této kapitole, jsou správné časové odstupy mezi jednotlivými dávkami a jednotlivé vakcíny se podávají ve věkových rozmezích, pro něž jsou schváleny. Můžete tyto kalendáře použít jako vzor pro vlastní diskusi se svým lékařem, abyste společně došli k rozhodnutí.

 

Shrnutí týkající se jednotlivých nemocí

Než se rozhodnete, jaký očkovací kalendář je ten nejlepší pro vaše dítě, podívejme se nejprve na stručné shrnutí týkající se jednotlivých nemocí.

 

Záškrt, tetanus a dávivý kašel. Záškrt a tetanus nepředstavují pro americké kojence a malé děti prakticky žádné riziko. Dávivý kašel (černý kašel) však určitě ano – je běžný a během prvních šesti měsíců života může být smrtelný. Byl bych velmi rád, kdyby byla k dispozici vakcína pouze proti dávivému kašli, nikdo ji však nevyrábí.

 

Rotavirová onemocnění. Rotavirová onemocnění (způsobující zvracení, průjem a dehydrataci) jsou určitě běžná. U kojenců může mít rotavirové onemocnění těžký průběh a pro žádné dítě, které ho chytí, není příjemné. K úmrtím dochází vzácně.

 

Pneumokoková onemocnění. Pneumokok je velmi běžná bakterie, ale onemocnění, které způsobuje, má ve většině případů dosti lehký průběh. Těžké případy pneumokokového onemocnění (meningitida, zápal plic, sepse) jsou výjimečné, u kojenců, batolat a starších lidí k nim však někdy dochází.

 

HIB. Pokud onemocnění HIB propukne u kojenců nebo malých dětí, jedná se o těžkou nemoc (meningitida, sepse). Naštěstí se však v dnešní době vyskytuje velmi vzácně.

 

Dětská obrna. V USA se již dětská obrna nevyskytuje (byla vymýcena před více než dvaceti pěti lety) a na západní polokouli už mnoho let nebyl hlášen žádný případ. V 99 % případů je průběh této nemoci lehký a není nijak nebezpečný, v necelém 1 % případů však nemoc způsobí neurologické poškození.

 

Chřipka. Ačkoli je chřipka velmi běžné onemocnění a u starších lidí vede v mnoha případech k hospitalizaci i úmrtím, většinu případů u kojenců a dětí lze zvládnout a k úmrtím v této věkové kategorii dochází vzácně.

 

Spalničky, příušnice, zarděnky. Spalničky a zarděnky jsou velmi vzácné, i když v poslední době spalničky propukají častěji. Nedávno byly zaznamenány větší epidemie příušnic mezi staršími dětmi. Pokud se nevyskytnou komplikace, ke kterým však dochází jen vzácně, jsou tyto nemoci ve většině případů sice nepříjemné, ale nikoli nebezpečné.

 

 

Ukázka z knihy: Kniha o očkování (Robert W. Sears).


Související články:
Vakcinační podvod: černý kašel se více vyskytuje u očkovaných dětí
Otázky kolem povinného očkování
Polemika: Očkovací povinnost jinýma očima
Vakcinační teorie se drolí v základech – výzkum odhaluje, že pro boj s viry nejsou protilátky nutné
Oficiální očkovací politika: Možná, že je pro dítě vakcína smrtící. No a co? Tak ho oživíme! „Dobro“ v podání zastánců očkování. Věří v něj skutečně?


25.03.2014
autor: Robert W. Sears
další články v rubrice: Očkování, farmaceutické lobby


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

198,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS