Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Kelp k pohodě štítné žlázy

28.11.2013
Mořské řasy
Vnitrozemský stát ve střední Evropě, moře relativně vzdáleno, ryby mořské jdou na trh jen z dovozu. To vše svědčí pro skutečnost, že vnitrozemští obyvatelé mohou častěji trpívat nedostatkem jódu a strumou, prodělávat operaci štítné žlázy nebo radioterapii, doživotně užívat léky pro umělou dodávku léku s hormony. A jodizovaná sůl řeší prevenci onemocnění jen zčásti.

Potraviny s jódem

Tak si lze vysvětlit náchylnost našich i sousedních obyvatel k výchylkám od normální funkce štítné žlázy. Také v mém rodě mám příbuzné, kteří byli touto nemocí, tedy hypofunkcí (sníženou funkcí štítné žlázy) nebo hyperfunkcí (zvýšenou činností štítné žlázy) postiženi. Když jsem viděla jejich trápení, začala jsem ve své výživě posilovat množství těch potravin, které přirozeně jód obsahují. Šlo především o ryby, samozřejmě mořské, solila jsem rodinná jídla mořskou solí (tam, kde slanou vodu nesliji např. od těstovin pryč), častěji vřazovala do koláčů třešně a višně a sem tam jedla kiwi. Do teplého nudlového salátu jsem kromě restované zeleniny, slunečnicových semínek, pažitky, česneku, oleje a kostiček tofu vmíchávala i některé mořské řasynori, dulse, wakame...

 

Kelp v tabletách

V pozdější době jsem přesto občas mívala výkyvy nálad a termoregulace těla, občas potíže udržet si svoji hmotnost. Vypozorovala jsem, že pouhá dodávka jódu v potravinách drží jeho hladinu na potřebné úrovni jen tehdy, pokud je člověk s ohledem ke štítné žláze zdráv. A začala jsem užívat potravní doplněk KELP. Tři tablety ráno a dvě večer, dlouhodobě.

 

Letos jsem se nechala změřit v rámci preventivní medicíny na nejmenovaném neinvazivním měřicím přístroji a lékař při hodnocení výsledků (ve srovnání s odebranou anamnézou z vyplněného formuláře) konstatoval, že je moje štítná žláza dobře léčena. „Není léčena“, ozval se protestem můj manžel lékař. Tak tedy nějakým způsobem dobře ošetřována, třeba potravním doplňkem... S tím jsme už mohli souhlasit a odcházeli potěšeni domů.

 

I z jiných výsledků jsme se mohli poučit, abychom předešli některým chybám vedoucím k jistému typu chorob. Vždyť se ne nadarmo říká – zdraví máme jen jedno.

 

Produkt Kelp - mořská řasa naleznete v naší nabídce.


Související články:
Štítná žláza
Porucha štítné žlázy
Jód pro zdravý růst a funkci štítné žlázy
Višeň obecná
Mořská řasa Ascophyllum nodosum


28.11.2013
autor: PhDr. Pavla ŠÁCHOVÁ
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS