Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Když je organismus unaven

30.03.2005

Člověk to v dnešní době nemá jednoduché. Žijeme v moderní době, která disponuje vyspělou technikou, díky níž na jedné straně žijeme rychlým tempem, v pohodlí, v teple, ale na druhé straně se vzdalujeme od přírody, naše tělo je vystavováno šíleným stresům. Působí na nás různé zátěže, znečištěné prostředí, starosti v práci a v tom rychlém tempu si přestáváme všímat jeden druhého. Velmi často je náš organismus unaven, vyčerpán.

Není divu, když jeho vnitřní prostředí je nezdravé. Ztrácí sílu. Uvnitř buněk probíhá nedostatečné dýchání, okysličování. Nekvalitně probíhá látková výměna. Vnitřní prostředí je zamořeno odpadními zplodinami metabolismu. Mezibuněčný prostor je sevřen, překyselen a všechny reakce v něm jsou zpomalené. Buňky jsou unavené a vlastně celý člověk je unavený. Tento stav se stává základem pro nemoc. Jednou z možností, jak můžeme organismu pomoci, je správná strava. "Fast food od Mc Donalda" by to nemělo být. Jídlo smažené, uzené, konzervované, uměle přibarvené a ochucené. To je jídlo bez energie, buňkám neprospěje. Každé jídlo má svou energii. Jídlo ohřáté v mikrovlné troubě ji ztrácí.

 

Buňky těla volají po kyslíku, po živinách, po zdravé šťávě, po přírodě. Co jim nabídneme?

Vezměme si vzor z přírody. Zrnko pšenice vložme do misky, kde bude vata napuštěná vodou. Misku dejme k oknu. Po několika dnech zrno praskne, začne klíčit. Pomocí světla, slunce a vody ze semínka roste rostlina. Příroda vměstnala do malého zrna všechno důležité, co rostlina potřebuje k růstu. Minerály, stopové prvky, vitamíny, enzymy. To je to pravé, co unavené tělo potřebuje. Čerstvé, mladé, barevné, šťavnaté, rostoucí - klíčky. V nich je energie, nesou život. Každý, kdo zná výrobek Olej z pšeničných klíčků, to může potvrdit. Doporučuji je často unaveným lidem - moderním lidem, kteří nemají čas pěstovat za oknem klíčky. Vezmou si všechno v jedné dávce připraveno. Ale to není všechno: Doplníme sice do těla vitamíny, stopové prvky, ale dostanou se vůbec do buňky? Řekněme si o tom více.


Představme si obecně buňku jako jednu jednotku celého systému v těle. Je to oplocený prostor. Uvnitř oploceného prostoru je tovární budova, ke které patří různé komunikace, zásobárny, garáž, čistička odpadů a samostatná elektrárna. Továrna má své ředitelství, ústřednu a vstupní bránu s vrátnicí a panem vrátným. Do továrny přijíždějí plná nákladní auta s materiálem pro provoz továrny a z ní odjíždějí auta s hotovými výrobky, ale také s odpadem.


Buňka má jádro a různé organely, mitochondrie, kde se vyrábí energie. Buňka je ohraničena membránou, kterou procházejí díky speciálnímu vstupnímu a výstupnímu systému důležité látky - minerály, stopové prvky, a to vše je řízeno nervovým a hormonálním systémem za pomoci enzymů.


Aby mohla buňka dobře pracovat, musí mít dost energie, ta se vyrábí v mitochondriích, což je obdoba elektrárny. Zde probíhají tisíce chemických reakcí. Jimi je získávána energie, která se uvolňuje z živin.Tuto činnost řídí enzymy. Sem patří enzym ubichinon, který budeme znát pod pojmem koenzym Q10. Těchto ubichinonů je několik druhů, ale nás pro tuto chvíli zajímá, že díky ubichinonu se v mitochondrii může uvolnit energie. Koenzym Q10 je důležitým prvkem pro výrobu energie. Unavený organismus potřebuje mnoho koenzymu Q10.


Nákladní auto přiváží do továrny živiny, musí projet vrátnicí a zde záleží na tom, zda jej pan vrátný pustí dovnitř. Funkci pana vrátného opět zastává koenzym Q10. Když v těle chybí, je velmi problematické, jak se živiny dostanou do buňky. Takže nestačí jenom, aby bylo v těle dostatek vitamínů a stopových prvků, ale musí být přítomen koenzym Q10, který zajistí, aby se živiny dostaly do buňky, kde se z nich vyrobí energie…


Můžeme si říci, že je to jednoduché. Stačí, když si koupím koenzym Q10 a budu mít stále energii. Není tomu tak. Je to stále velmi složité. Hlavní funkcí koenzymu Q10 je jeho vynikající schopnost vychytávat volné radikály. Takže člověk, který má své tělo hodně znečištěno, který např. kouří, hodně jezdí autem a vdechuje výfukové plyny, svůj koenzym Q10 přednostně spálí na likvidaci volných radikálů a pak mu chybí a má ho vlastně nedostatek. Takže jestliže chceme správně využít koenzym Q10 pro funkci buněk, musíme tuto funkci chránit současným dodáváním velkého množství antioxidantů, jako jsou vitamíny C, A, E a stopové prvky selen, zinek…..a pokud možno vše v přírodní formě. Zdá se tedy, že kombinace výrobků Olej z pšeničných klíčků a Quatro, který ještě navíc obsahuje ženšen, je vhodnou kombinací pro unaveného člověka.


Platí ale zásada: Žádný prostředek, ať je přírodní nebo syntetický, nemůže problém vyřešit za člověka samotného. Jedině on sám je zodpovědný za svou únavu. Jedině on sám musí unavený organismus vyléčit. Všichni víme, jak.Celková nabídka přípravků proti únavě.


Související články:
Únavový syndrom


30.03.2005
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS