Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Kdo se schovává za povinné očkování?

22.09.2011
Nepovolená reklama na očkovací vakcíny je nezákonná - kdo se tedy schovává za PR agenturu? Tiskovou konferenci k povinnému očkování pořádá zaměstnanec PR agentury, který pracuje pro farmaceutického obra GlaxoSmithKline. Shoda náhod? Zástupci občanského sdružení ROZALIO nebyli na TK vpuštěni.

Dnes, ve čtvrtek 22. 9. v 10 hodin se koná tisková konference na téma "Jakou cestou se ubírá povinné očkování?". Hostitelem není žádná lékařská společnost. Není jím ani ROZALIO občanské sdružení, které se tomuto tématu dlouhodobě věnuje, nýbrž - světe div se - PR agentura Ami Communications a její zaměstnanec pan David Vondruška. Našim zástupcům byl odmítnut přístup.

Že by se PR agentura natolik zajímala o tuto tématiku? Ale kdež. Pan David Vondruška je totiž pravidelně podepsán pod tiskovými zprávami farmaceutické společnosti GlaxoSmithKline. A ta ze zákona nesmí propagovat jiné než volně prodejné léky (více informací naleznete například zde: www.leky.sukl.cz/encyklopedie/je-povolena-reklama-na-leky), což vakcíny pro povinné očkování opravdu nejsou.

Je nabíledni, že PR agentura Ami Communications tuto tiskovou konferenci nesvolává sama pro sebe. Stockholmská charta, etický kodex pro PR agentury ratifikovaný i agenturou Ami Communications, mimo jiné praví: "PR agentura nesmí cílové skupině vědomě poskytovat zavádějící informace, ať už jde o faktické údaje, nebo o zájmy klienta, jehož reprezentuje. Agentury se musí maximálně snažit poskytovat přesné a úplné informace." O naplnění tohoto článku Charty lze evidentně pochybovat. Nebylo by konec konců poprvé, kdyby tato agentura musela vysvětlovat své počínání před Etickou a smírčí komisí Asociace PR agentur.

Na první pohled nezávislí odborníci, kteří se k tématu povinného očkování budou vyjadřovat, se po bližším zapátrání na internetu tak nezávislí být nezdají. MUDr. H. Cabrnochová, doc. MUDr. R. Chlíbek, doc. MUDr. I. Novák - včetně Prof. MUDr. R. Prymuly, který ji zaštítil, jsou nejspíš spolupracovníci farmaceutické společnosti GSK. MUDr. Prymula je podle časopisu Instinkt placeným členem odborného grémia. Zvláště MUDr. Cabrnochová jednostranně propaguje vakcíny této společnosti, naopak případné nežádoucí účinky nezmiňuje a ve svých materiálech někdy uvádí i klamavé údaje (např. že očkování proti rakovině děložního čípku má 100% účinnost, viz. www.cabrnochova.cz/media/070303kpp.pdf). Někteří nezávislí experti podali kvůli této akci podnět Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv, neboť podle nich se jedná o zákonem zakázanou skrytou reklamu výrobce vakcín.

Občanské sdružení ROZALIO, které se dlouhodobě zabývá tématem povinného očkování, vždy vystupuje svým jménem a zcela transparentně. Vyzývá tímto PR agenturu Ami Communications a skutečného pořadatele této tiskové konference - ať už je to společnost GlaxoSmithKline nebo kdokoli jiný, aby se v zájmu seriózní a slušné diskuse chovali stejně.

---

ROZALIO je občanské sdružení rodičů, které spojuje zájem o otázky zdraví našich dětí a pocit zodpovědnosti za ně. Problematika očkování s těmito otázkami bezprostředně souvisí. Vzhledem ke stávající právní úpravě očkování i převažujícímu postoji zúčastněných institucí podle nás zatím chybí věcná diskuse na toto téma a možnost diferencovaného, informovaného a individuálního rozhodování rodičů o očkování svých dětí. Usilujeme o zprostředkování všestranných informací o problematice očkování, abychom mohli podpořit rodiče v jejich zodpovědném rozhodování v otázkách zdraví jejich dětí. Vytváříme prostor pro věcnou diskusi o problematice očkování. Snažíme se ovlivnit právní úpravu očkování v ČR tak, aby konečné slovo v rozhodování o očkování dětí měli rodiče, resp. zákonní zástupci dítěte, tak jak to odpovídá mezinárodním úmluvám, kterými je ČR vázána. Uznáváme přitom význam očkování a jeho reálný přínos v boji s infekčními chorobami. Více informací naleznete na www.rozalio.cz.


Související články a videa:
Bude příště očkování proti prasečí chřipce povinné?
VIDEO: Anita Petek-Dimmer: Očkování - smysl, či nesmysl?
Necháte své dcery očkovat? ...!!!
Ústavní soud zdůraznil nutnost individuálního přístupu k odmítnutí povinného očkování
VIDEO: Očkování a rizika
Polemika: Očkovací povinnost jinýma očima
Tisková zpráva petičního výboru Petice za svobodnou volbu v očkování k rozsudku Nejvyššího správního soudu
Jistota je iluze - očkovat, nebo neočkovat?
Bez očkování? Do dětské skupiny to nepůjde
Vakcinace proti HPV - úmrtí očkovaných dívek
Vakcína proti prasečí chřipce - deset věcí, které o ní zřejmě nevíte


22.09.2011
zdroj: Tisková zpráva občanského sdružení ROZALIO
další články v rubrice: Očkování, farmaceutické lobby


 
Přírodní prostředky proti migréně
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Chceme zdraví a hezkou postavu, ale chováme se tak? 6 tipů, jak to změnit
Začněte s detoxikací: právě teď!

198,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS