Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Kde a jak Aloe vera působí?

16.06.2004
Gel z Aloe vera je přírodní substancí s vysokou nutriční hodnotou a regenerační aktivitou na úrovni buněk. Buňky čistí, vyživuje, napomáhá odstraňování odumřelých a urychluje zdravé buněčné dělení. Buňky vyšší kvality znamenají zlepšení funkce orgánu, orgánových systémů i celého organizmu.

Aloe působí svou unikátní vlastností ve dvou oblastech:

 • na epitel = anatomický termín pro vrstvu buněk, které tvoří největší orgán našeho těla - kůži a stěny všech vnitřních dutin - sliznice.
 • imunitní systém. Obsahuje tzv. imunomodulátory, které podporují a vyrovnávají funkce imunitního systému jak v případě snížené, tak zvýšené aktivity.

 

Tímto je velice stručně a zjednodušeně naznačeno, proč se někdy Aloe vera přisuzuje vlastnost "všeléku", což může budit podezření nevěrohodnosti. Kde Aloe vera působí? Aloe vera vzhledem ke svým nutričním schopnostem a antioxidačním vlastnostem pomáhá především při prevenci poranění epitelových tkání a v případě poškození dokáže podpořit jejich hojení. Antioxidanty bojují proti destruktivním volným radikálům - nestabilním sloučeninám vznikajícím při procesu trávení a nacházejícím se rovněž v látkách znečisťujících životní prostředí. Existují podezření, že volné radikály jsou příčinou vzniku mnoha zdravotních problémů, včetně některých druhů rakoviny, a podílejí se na procesu stárnutí.

Epitel je anatomický termín definovaný následovně: "Epitel je krycí tkáň, výstelka, která pokrývá zevní povrch těla a vnitřní povrch dutých orgánů s výjimkou cév a mozkových komor." Naším plošně největším epitelem je kůže, ale do epitelu zahrnujeme i výstelku střev, bronchiálních trubic a pohlavního ústrojí. Není proto divu, že aloe vera je účinná nejen při poranění pokožky, ale řekněme i při zánětu střev nebo astmatu.

Jak Aloe vera působí?
Přirozené protizánětlivé a antimikrobiální účinky kombinované s výživnými prvky podporují růst buněk a tím i následné hojení. Tato vlastnost však není prospěšná jen pro lidi s vážnými zdravotními problémy; většina lidí, která aloe vera používá, říká, že se cítí daleko lépe a navíc i klidněji, bez stresů. To může být způsobeno kladným účinkem aloe vera na náš imunitní systém, který se stává vyváženější anebo lépe "naladěný", a proto i lépe chrání tělo před vnějšími vlivy.

Účinky stabilizovaného gelu

 • Následující účinky aloe vera gelu byly pozorovány a hlášeny při vnitřním (jako nápoj) nebo vnějším (na pokožku a vlasy) používání aloe vera gelu:
 • Vzhledem k přítomnosti saponinů je aloe vera přírodním čisticím prostředkem.
 • Vzhledem k obsahu ligninů má schopnost pronikat do tkání.
 • V oblastech, kde je aplikován, dokáže znecitlivět tkáň a odstranit bolest i hluboko pod povrchem včetně kloubních a svalových bolestí.
 • Ve vysoké koncentraci a v přímém styku s bakteriemi po dobu několika hodin působí baktericidně. Může snížit krvácení.
 • Při vyšší koncentraci, přímém kontaktu a dlouhodobém působení má protivirový a protiplísňový účinek.
 • Je antipyretický, snižuje intenzitu teploty pod vředy.
 • Je protizánětlivý, chová se jako steroid, ale bez jakýchkoli vedlejších účinků.
 • Je antipruretický, zbavuje pokožku svědění a pálení.
 • Je přírodním zvlhčovačem dodávajícím vlhkost všem vrstvám pokožky.
 • Stimuluje buněčné dělení.
 • Proteolytické enzymy rozkládají odumřelou tkáň, a tím čistí ránu.
 • Pomáhá stimulovat krevní oběh v pokožce rozšiřováním kapilár.
 • Díky vysokému obsahu vitaminů, minerálů, sacharidů, enzymů a aminokyselin (primárních i sekundárních) dodává zdraví pokožce i tělu.

 

Bezpečnost - každý z výše uvedených účinků může být dosažen pomocí jednoho nebo více druhů léčiv. Většina z nich je však na lékařský předpis a často má mnoho nežádoucích vedlejších efektů. Při vysoké koncentraci je aloe vera schopna poskytnout stejnou službu, ale bez jakýchkoli známých nežádoucích vedlejších účinků.

Na závěr:
Aloe vera není všelék a nepředstavuje ani žádná kouzla. Působí jen na dvě oblasti popsané výše - na epitelové tkáně a na imunitní systém. To je v hojné míře potvrzené informacemi, které hovoří o tom, jak během staletí tisíce lidí našlo úlevu při různých kožních problémech, jako jsou ekzémy, psoriáza, vředy, popáleniny, akné a dokonce štípnutí či kousnutí. Čas rovněž prokázal její skvělé vlastnosti při mnoha střevních poruchách, jako divertikulóza a zácpa. Po pravidelném užívaní aloe vera gelu se zlepšily i další stavy vyplývající z narušeného imunitního systému (např. artritida, astma, syndrom stálé únavy či lupus). Aloe vera hraje pouze doplňkovou roli při odstraňování zdravotních problémů. Je velice důležité, aby se lidé vždy předem poradili se svým lékařem. Diagnostika nemoci samotným pacientem může být velmi nebezpečná, protože různé vážné choroby se mohou projevovat symptomem mnohem méně závažné nemoci. Všem zájemcům o podrobnější charakteristiku aloe vřele doporučuji knihu chemičky polského původu, paní Elžbiety Olejnik: Průvodce zdravím a krásou. Kniha je zasvěcena čistě Aloe vera a jejím zdravotním i kosmetickým účinkům.

 

Celková nabídka přípravků Aloe vera.


Související články:
Lupénka
Prenatální terapie - včasné řešení ekzému
Akné, ekzémy a jiné kožní či slizniční problémy jako projev vnitřní intoxikace
Aloe vera - "lék", na který jsme dlouho čekali
Vlastnosti šťávy z Aloe
Hmyzí bodnutí a kousnutí
Aloe Vera
Aloe vera – benefity
Zázračná aloe léčí spáleniny i obezitu. Jak ji pěstovat?


16.06.2004
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

484,- Kč

149,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS