Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Karmická medicína 08 - Psychospirituální krize

18.01.2008
Obloha Na konci minulého povídání (Karmická medicína 7) jsme se dostali k tématu psychospirituální krize (zkráceně PSK). Pokud si tento pojem zadáte do internetového vyhledávače, podivíte se spolu se mnou, co už bylo na toto téma sepsáno v českém jazyce. Když jsem navštívil příslušející diskuzní fóra a začetl se do jejich příspěvků, došlo mi brzy, v čem je problém: psychospirituální krizí potrefení klienti nemají v Čechách žádné velké šance najít někoho, kdo jejich zážitkům porozumí.

Většina současných profesionálů z oblasti psychologie a psychiatrie je zatím diagnostikuje jako různé formy duševní poruchy. A bylo tam i upozornění na jednoho pana doktora, co už by na téma PSK rád pomáhal - jenže dle slov zklamaného klienta zkušenosti dotyčného nepřekračují rámec teorie. Když si totiž blíže prostudujete problematiku PSK ... aha, tady by se slušelo přidat nějaký odkaz ... subjektivně nejlepší dojem na mne udělal obsah těchto stránek: www.jonathan.mysteria.cz/rejstrik.htm a z nich pak citace sborníku od odborníka nad jiné povolaného = amerikanizovaného Čecha pana profesora MUDr. Grofa a jeho paní: Psychospirituální krize.Abych nezapomněl - pokud jsem v článku Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost měl jisté výtky k páně Grofovu holotropnímu dýchání z hlediska zdravé dlouhověkosti, v žádném případě to neznamená, že bych odsuzoval jeho přínos lidstvu jako celek - pravý opak je pravdou.Z textu pana profesora Grofa také snadno pochopíme, proč v dohledné době nebude příliš velký počet těch, kteří by svým klientům dobře rozuměli: aby jste to nemuseli v obsáhlém textu hned teď hledat, cituji: Vzhledem k nebezpečí provázejícímu tyto krize i pozitivnímu potenciálu v nich obsaženému potřebují ti, kdo je prožívají, odborné vedení: konzultaci s těmi, kteří mají osobní i odbornou zkušenost s neobvyklými stavy vědomí a vědí, jak s nimi pracovat a jak je podporovat.


To má svoji logiku: kdo se nedostal do změněných stavů vědomí, které PSK velmi často provází, těžko svým klientům porozumí. Po prostudování výše zmíněného odkazu nabude čtenář dojem, že PSK se zpravidla projevuje velmi nápadnými prožitky. Několik citací pro ilustraci:


....Do této kategorie například spadají zážitky a vize pohlcení vesmírem, ďábelského mučení, dezintegrace osobnosti, či dokonce zničení celého světa....
....Vize božstev a démonů, mýtických hrdinů a krajin nebo nebeských a pekelných oblastí ...

 

V častějším počtu případů na mnohého z nás začíná "neviditelný svět" doléhat v podobě mnohem prostějších příznaků. Poměr klasických bouřlivě probíhajících PSK a drobných leč vleklých psychospirituálních nepříjemností by mohl být podobný, jako je tomu například u infekcí dýchacích cest: rozsáhlý zánět plic opravdu může být drama na hranici života a smrti - nicméně největší počet těchto infekcí se odehrává v podobě rýmy. Důležité je, že obě formy - jak velké krize s bouřlivými vizemi a zážitky, tak i drobné zneklidňující projevy, lze úspěšně řešit stejným způsobem.

 

Příčinou většiny těchto příznaků je to, že dotyčná osoba je bioenergeticky daleko citlivější než většina lidí z jejího okolí. Takto potrefený člověk se pak sám mylně považuje za "nemocného" - a oficiální medicína mu v tomto ohledu ochotně vychází v ústrety. Část takto nadprůměrně vnímavých klientů je například zařazena do diagnózy LATENTNÍ TETANIE. Jde o módní diagnózu - vyhovující chemickému farmakoprůmyslu a jemu věrným chemickým lékařům = mají důvod nabízet klientům další úžasné "léky".

 

Stačí však zadat do internetového vyhledávače (např. Google) toto heslo "latentní tetanie" = a člověk získá kontakt na nějaké fórum, kde si vzájemně stěžují takto povětšinou neúspěšně léčení klienti. Ti "úspěšně" léčení si většinou pochvalují konzumaci tlumících farmak. Naštěstí ne každý se s tímto uspokojí.

 

Jako příčina latentní tetanie se uvádí nižší hladina hořčíku v krvi. Pokud má někdo skutečně málo hořčíku v krvi a jeho podáním se situace upraví - ano pak je tento případ možno považovat za skutečnou latentní tetanii.

 

Ale co ti ostatní?

V mnoha případech se totiž laboratorním vyšetřením nenajde snížená hladina hořčíku v krvi a pak je klient informován takto: "Hladinu hořčíku v krvi máte v normě, problém je zřejmě ve špatném vstřebávání hořčíku" ... což je samo o sobě nelogický výrok, ale jak vidět, lékařům to nevadí - když je hořčíku v krvi přiměřeně, tak to asi s jeho vstřebáváním není tak špatné, že..? Častý neúspěch léčby hořčíkem může být toho důkazem.Jsem přesvědčen o tom, že tyto případy lze spíše považovat jen jako jeden z mnoha projevů staré známé diagnózy - vegetativní neurózy. Jenže za ní - kromě samotné neurovegetativní zranitelnosti - lze v řadě případů najít i vliv dlouhodobých psychospirituálních obtíží.

 

A v tom bývá zádrhel celé situace:

  1. I kdybychom brali v úvahu jen samotnou neurózu, i to by pro lékaře znamenalo pracné a časově náročné vysvětlování o tom, že je nutno změnit životní styl.
  2. Farmakoprůmysl na tom ovšem nezarobí žádný zisk.
  3. A klient samotný většinou nemá zájem na sobě dlouhé roky intenzivně pracovat - on žádá jednoduché řešení = spolykat nějaké tablety, přinejhorším přečkat injekci, jen proboha aby nemusel měnit nic ze svých životních návyků.

 

Celou situaci zhoršují někteří lékaři tím, že bez potřebného a trpělivého vysvětlování posílají své klienty rovnou k psychiatrovi nebo psychologovi - což vzbuzuje v klientovi mylný dojem, že je považován za blázna.

Protože se dlouhé roky zabývám péčí o klienty, kteří mají zájem "o přestavbu softwaru ve svém mozku", vím jak malá část klientů potrefených nějakou formou neurovegetativní přecitlivělosti projeví snahu o zdlouhavé řešení formou změny životních zvyklostí a myšlenkových stereotypů - a z nich jak malá část (zlomek zlomku) je schopna tyto změny skutečně zrealizovat.

Nejspolehlivějším řešením psychospirituálních těžkostí je vyhovět smyslu této evoluční krize a do klientova života, který se dosud realizoval jen ve viditelné úrovni světa, nechat konečně vstoupit i jeho dosud nerespektovanou neviditelnou část.

 

Podobně jako u ledovce jeho ponořená, to jest neviditelná část tvoří většinu jeho objemu, podobné je to zde: neviditelný svět obsahuje Podstatu a Plán Veškerenstva, námi viditelný svět je konečný výsledek v jedné z jeho lokalit. Tento výsledek se v rámci jedné planety či jednoho lokálního vesmíru zdá být ve stálém vývoji - včetně nás samotných. Oproti tomu Nekonečné Všeobsahující Veškerenstvo je příjemně stálé a spolehlivě stabilní - tato slova by bylo užitečné si zapamatovat.


Související články:
Karmická medicína 01 - Úvod
Karmická medicina 02 - Inteligentní Vesmír
Karmická medicína 03 - Nekonečná Duše
Karmická medicína 04 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (1. část)
Karmická medicína 05 - Aktivace pánevního dna
Karmická medicína 07 - Užitečné vzorce chování
Karmická medicína 09 - Nerovnováha neurovegetativního systému
Karmická medicína 10 - Energetická cvičení (bandhy)
Karmická medicína 11 - Adrenalin snižuje šanci pro zdravou dlouhověkost
Karmická medicína 12 - Hmotné zabezpečení skrze Vyšší moc
Karmická medicína 13 - Možná je svět opravdu stvořen z Lásky
Karmická medicína 14 - Reinkarnace a její psychologický přínos
Karmická medicína 15 - Depersonalizace a derealizace (pro někoho vyšší stav vědomí, pro jiného jen diagnóza duševní poruchy)
Karmická medicína 18 - Skrze autohavárii k regenerování se Univerzální Kosmickou Energií (neboli Boží láskou)


18.01.2008
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Karmická medicína


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS