Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Karmická medicína 15 - Depersonalizace a derealizace (pro někoho vyšší stav vědomí, pro jiného jen diagnóza duševní poruchy)

26.07.2011
Karmická medicína Můj nejlepší kamarád (vlastně druhý nejlepší – po manželce) mi poslal tento odkaz www.cs.wikipedia.org/wiki/Depersonalizace a k tomu poznámku: „Tak to vypadá, že to, o co usilujeme, má vlastní diagnózu.“

Po nahlédnutí do odkazu mi nezbylo než kamarádovi přitakat. To, co je pro neinformovanou osobu nepříjemným až hrůzostrašným zážitkem, je pro informovaného a předem dobře připraveného adepta jen dlouho trénovaným vyšším stavem vědomí, ve kterém ale rozhodně netrpí žádnými nepříjemnými pocity – ba přímo naopak….Malé připomenutí:

Vezměme v úvahu informace, které nám poskytuje moderní fyzika a astrofyzika - o relativní prázdnotě viditelného hmotného světa. Ten je tvořen přibližně jen čtyřmi procenty hmoty a energie celého Vesmíru, zatímco převládajících 96 % je neviditelných pro naše smysly i pro současné vědecké přístroje  – viz článek Karmická medicína 13 - Možná je svět opravdu stvořen z Lásky.Je tedy naprosto logické, že některým jedincům je prostě dopřáno tuto prázdnotu i reálně zažít.Zásadní rozdíl je samozřejmě v tom, zda takovýto zážitek objektivního nadhledu nad viditelnou částí Vesmíru potká osobu nepřipravenou či předem dobře informovanou a připravenou.Ale i dodatečně je náprava možná. Proč by měl člověk užívat nějaké chemikálie zvané psychofarmaka, když by bylo daleko racionálnější nabídnout mu svobodnou volbu mezi receptem na utlumující „lék“ na jedné straně a racionálním fyzikálním vysvětlením jeho nevšedního zážitku na straně druhé.K oné připravenosti, o níž se zmiňuji, by samozřejmě měla patřit i informace o tom, že ona „prázdnota“ hmotného světa je z fyzikálního hlediska jen relativní. Ona „prázdnota“ ve skutečnosti vůbec není prázdná, ale je naopak vyplněna čímsi, co můžeme pracovně nazývat například jako „Primární Energie Vesmíru“ v současné literatuře někdy uváděná jako „Zdroj“ a která zahrnuje převládajících 96 % tvořených temnou hmotou a temnou energií.Depersonalizace a derealizace se pak může ukázat jako schopnost mozku zastavit onu část své  činnosti, která nás svazuje na úrovni Ega. Ve vyšším stavu vědomí je mozek nezatížený individualitou nositele zřejmě schopen vnímat svět z pozice objektivního „Kosmického pozorovatele“ a pak je zbytečné, aby takový zážitek probouzel emoční centrum strachu.Mít totiž z něčeho strach je samostatná izolovatelná činnost malého mozkového centra, která se dá zredukovat na minimum – pokud o to má někdo zájem.Takovýto zájem může mít dvě odlišné příčiny:

  1. někdo se nechce bát jen proto, aby mohl páchat různé asociální či životu nebezpečné aktivity, v nichž mu za normálních okolností právě strach brání – zde strach funguje jako faktor, chránící jednotlivce i společnost, v níž žije.
  2. někdo se ale nechce bát z daleko užitečnějších důvodů – aby jej strach neobtěžoval v momentu, kdy je zbytečné panikařit – a to jsou například i zážitky depersonalizace a derealizace.

 

A jděme ještě o kus dál

Po tisíce let si lidé z různých kultur a z různých kontinentů předávají informace o tom, že je možné dosáhnout takových vyšších stavů vědomí, kdy nejen že nás neobtěžuje naše Ego svojí sebestředností (často dosti neobjektivní), ale kdy naopak můžeme prožívat rozšířené (transcendentní) vědomí uvědomující si geniální jednotnost a účelnost celého Vesmíru, celého Veškerenstva.Žijeme v něčem, co někdo nazývá „Matrix“ jen s tím zásadním rozdílem, že ve stejnojmenném filmu ona realita stojící za tím, čemu říkáme „viditelný svět“, byla dosti chmurná.Nejspíše je pravdou pravý opak – skutečný „matrix“, ve kterém žijeme, je naopak živý systém, který je TOTÁLNĚ POZITIVNÍ. Je to něco, pro co bychom mohli použít název jedné optimistické písničky od pánů Voskovce a Wericha – že to, v čem žijeme (bez ohledu na to jak si to zatím kazíme), je opravdu jen a jen NEBE NA ZEMI.


Související články:
Karmická medicína 01 - Úvod
Karmická medicina 02 - Inteligentní Vesmír
Karmická medicína 03 - Nekonečná Duše
Karmická medicína 04 - Řízené dýchání a zdravá dlouhověkost (1. část)
Karmická medicína 05 - Aktivace pánevního dna
Karmická medicína 06 - Interoreceptory
Karmická medicína 07 - Užitečné vzorce chování
Karmická medicína 08 - Psychospirituální krize
Karmická medicína 09 - Nerovnováha neurovegetativního systému
Karmická medicína 10 - Energetická cvičení (bandhy)
Karmická medicína 11 - Adrenalin snižuje šanci pro zdravou dlouhověkost
Karmická medicína 12 - Hmotné zabezpečení skrze Vyšší moc
Karmická medicína 13 - Možná je svět opravdu stvořen z Lásky
Karmická medicína 14 - Reinkarnace a její psychologický přínos
Karmická medicína 18 - Skrze autohavárii k regenerování se Univerzální Kosmickou Energií (neboli Boží láskou)


26.07.2011
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Karmická medicína


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

465,- Kč

234,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS