Kafr – chraň nás od zlého

strom 1 e1589974784149

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Latinsky: camphora

Anglicky: camphor

Jiný název: ravintsara

Systematický název: je zbytečně složitý, jedná se o jednoduchý monoterpen

Věřím, že na každou nemoc existuje lék právě v tom místě, kde má nemoc svůj původ. Proto si myslím, že v případě koronaviru najdeme lék v tradiční čínské medicíně. Netvrdím, že kafr je tím lékem, ale rozhodně ho vnímám jako silného pomocníka.

Mozek draka všechno ví

Kafr se tradičně získává destilací listů, kůry a dřeva stromu jménem kafrovník lékařský (Cinnamomum camphora), jehož domovinou je právě Čína, Japonsko a Tchaj-wan. Kafrová silice se nachází ale i v bazalce, šalvěji či rozmarýnu. Kafrová pryskyřice na vzduchu okamžitě krystalizuje do podoby čistě bílých krystalků, které v TČM mají název long nao xi-ang neboli „mozek draka“. Tato substance patří k nejdůležitějším látkám v čínské medicíně už od nejranějších dob a „mozkem draka“ se dost možná nazývá proto, že jej Žlutý Císař používal na bolesti hlavy. Kafr podle všeho zvyšuje energii (čchi, pránu), otevírá smysly a vnáší jas do myšlení – podporuje vyšší vědomí. Kafr tedy působí na nervovou soustavu. Používá se při nespavosti i hysterii. Při vyšších dávkách má dokonce takový vliv, že způsobuje stavy omámení, jakési extatické duševní vzrušení, ve kterém se rozpouští vědomí vlastní osobnosti. Takové stavy vyvolává kafr požívaný vnitřně, což je počínání značně nebezpečné, protože působí jako narkotický jed a v krajních případech může předávkování kafrem vést ke smrti. Víme ale, že právě silné jedy jsou silnými léky…

 

Lékojed

Kafr má totiž velmi silné antimikrobiální vlastnosti, likviduje viry a má pozitivní vliv na dýchací systém. Především rozšiřuje dýchací cesty, které se v případě překrvení stáhnou a znemožňují dýchání. Právě proto se používá do inhalátorů při astmatu. Kafr lze aplikovat na velmi široké spektrum zdravotních problémů – pomáhá proti bolesti a podporuje uvolnění, proto je oblíbenou součástí mastí na pohybový aparát. Nejen že usnadňuje odstranění bolesti a únavy, ale urychluje průběh zánětlivých procesů tím, že přispívá rychlejšímu vstřebání zánětu, čehož se využívá například v případě revmatismu.

Hlavní příznaky, kterými se projevuje nákaza koronavirem, jsou právě úporné bolesti hlavy, svalová únava a nesnadné dýchání kvůli stažení bronchů… Zdá se, že všechny tyto problémy patří zrovna pod jurisdikci kafru. Je to čistě jen má intuitivní spekulace, říkám si ale, že v současné době není vhodné nechávat si taková vnuknutí pro sebe.

Vědomí je mocná zbraň

V lékárnách se dá koupit syntetický kafr, který se vyrábí z alfa-pinenu, jenž je ve velkém množství obsažen v jehličnatých stromech. Mám ale důvodné pochybnosti, že by synteticky vyrobený kafr mohl mít ty samé jemné kvality jako kafr přírodní. Na odstranění bolesti svalů i podporu dýchání a jako odpuzovač molů ve skříni je určitě vhodný, ale jen přírodní kafr má tu schopnost pozvednout a rozšířit naše vědomí. A právě plné vědomí je to, co bychom měli v těchto dnech posilovat a kultivovat, protože jen vyšší vědomí nás může ochránit od zlého. Není od věci, že kafr se tradičně používá jako vykuřovadlo při hinduistických obřadech uctívání Šivy, který je bohem zkázy a znovuzrození… Mám takový pocit, že Šiva má zrovna hodně práce, aby nás nekompromisně přetavil do nové podoby.

 

Zdroj: www.energy.cz