Jíst či nejíst? Pár slov o hladovce

cm vaha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Článek upozorňuje na kladné a záporné aspekty hladovky a hubnutí. Co si představit pod občasným hladověním? Nepravidelnou stravu, kdy člověk přes den nejí a večer to dožene- ne. To nijak výhodné pro člověka není. Střevo je jako jitrnice, kterou je potřeba stále doplňovat přísunem potravy. Ale občas snížit na den až dva přísun k nule, pít vodu event. s pár kapkami citrónové šťávy kvůli zásadotvornosti – to ano.

Tělo tak dostane šanci provést podstatnější regeneraci buněk, kdy by se zabývalo např. příjmem či zpracováním potravy. Výhodné bývá držet hladovku od večeře do večeře tj. 24 hodin nebo od večeře do snídaně 3. dne (tj. 36 hodin).

Pokud cítíme potřebu po častější péči můžeme např. každý pátek vsouvat ovocný den či hladovku s pitím vody a 1-2 x za měsíc 24 nebo 36 hodin hladovky při úplňku a novu. Kromě toho lze využít třífázového rozdělení, kdy ráno (4-12 hod) se tělo čistí, odpol. do 19 hod. je stavěno na příjem podstatnější potravy a od 20 hod do 4 hod v nočním klidu probíhá největší chemická přeměna např. sójové bílkoviny v mou lidskou. Ranní čistění formou moči a stolice, potu, hlenu, kašle lze podpořit následovně. Po ranní nezbytné hygieně vypít dobrý bylinný čaj (vitalita z rostlin + voda do buněk organismu, který se probouzí), počkat cca 20 min až z žaludku postoupí dál, sníst kompot z čerstvě uvařených jablek, zase počkat asi půl hodiny a pokračovat např. čerstvým ovocem nebo zeleninou (i vařenou). Tak to střídat během dopoledne a prokládat čajem, event. skleničkou minerálky. Pro hubnutí je lépe zdvihnout si laťku na DOBRÉ ZDRAVÍ, nikoli jen na HUBNUTÍ a jíst věci výživné a kvalitní, nebýt o rohlících…

Když přidáme vytrvalost a tělesný pohyb, zformuje se během půl roku naše postava lépe a bez zdravotních komplikací. Opačně – proklamované rychlé kúry – způsobují vyplavení značného množství toxinů ukládaných do tukových podkožních vrstev + rychle do oběhu a zhoršení našeho celkového zdravotního stavu, jestliže jsou přetížena např. játra, která toxiny musí zpracovat.

Jinou formou čistění organismu je půst od masa. Masopust na jaře (od zakopání basy do Velikonoc) je velmi dobrá tradice v Čechách, která umožňuje zbavit se po zimě toxických látek z masa a regenerovat celé tělo.