Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Jídlo a sex

14.01.2011
Jídlo a sex Jídlo a sex existují ve vzájemném vztahu už odedávna. Pradávná je lidská touha zlepšit si sex pomocí nějaké speciální sestavy jídelníčku či pomocí různých, často prapodivných afrodisiak, jako byly oční bulvy hyeny či čumák hrocha, oblíbené ve starém Římě. Naštěstí tyto prapodivné ingredience již nejsou v módě a kvalitu sexuálního života, je možno dosáhnout rozumnou úpravou stravy a neuchylovat se k pozoruhodným afrodisiakům, ještě dnes oblíbeným v asijských zemích.

Jednou z možností pro ženy je například sója, která je zdrojem tzv. fytoestrogenů, tj. látek přírodního původu, ovlivňujících v našem organismu receptory pro hormon estrogen. Tyto receptory jsou zodpovědné i za lepší lubrikaci vaginy a snižují i dopady menopauzy jako takové, což obojí přispívá ke zlepšení kvality sexuálního života. Obecně je důležité upozornit na to, že i obezita působí zcela rozhodně na kvalitu sexu.Obezita znamená i mj. to, že v našem organismu je příliš mnoho tuku. Toto zvýšené množství má, jak již dnes dobře víme za následek zvýšené riziko vzniku aterosklerózy. Z tohoto zvýšeného rizika zúžení tepen vyplývá i to, že se sníží množství krve, které proudí v okamžicích vzrušení k pohlavnímu ústrojí, což snižuje pocit rozkoše, ale i výkon. Na druhou stranu nelze příjem tuku zrušit, ale je vhodné ho přijímat z vhodných zdrojů, jako jsou olivový olej, ořechy a především čerstvě rozmixované lněné semínko (které je velmi koncentrovaným zdrojem i jiných užitečných látek). Ořechy jsou užitečné i jako zdroj vitaminu E a zinku.

 


K dalším vhodným potravinám doporučovaným  pro zvýšení kvality sexu patří banány, granátová jablka, broskve či čerstvé fíky. V granátových jablíčkách byly objeveny látky podobné svým účinkem již zmíněným estrogenům.Velmi významná a od nepaměti oblíbená jsou různé druhy koření. K nejstarším patří kardamovník obecný z čeledi zázvorovitých známý již ve starém Egyptě. Podobné vlastnosti se přisuzují skořici, zázvoru, bazalce, vanilce či hřebíčku. U těchto koření hrají roli silice, které jsou v nich obsažené a jsou často obsaženy v éterických olejích, které jsou z nich připravované.Tím ale výčet doporučovaných potravin a přísad nekončí. Velmi oblíbenou je čokoláda, která díky obsahu serotoninu a theobrominu přispívá ke zlepšení nálady a tím nepřímo i zvýšení zájmu o sex. Užívání česneku, nejlépe samozřejmě ve formě tabletek bez zápachu přispívá ke zlepšení prokrvení a tím pádem může zlepšovat potenci. Dále je z potravin doporučován chřest či různé mořské plody, známé jsou ústřice či krevety.Pozitivně působí i velká řada látek, užívaných dnes jako doplňky stravy. Patří k nim ženšen, wild yamleuzea, guarana, lecitin či kotvičník pozemní (tribulus terrrestris) či mateří včelí kašička. Z ostatních látek to je vitamin E, vitamin C, niacin, zinek, kalcium, magnézium, dobře známá je aminokyselina arginin či další aminokyseliny jako jsou fenylalanin či karnitin.Je ovšem třeba zdůraznit, že užívání těchto látek z oblasti doplňků stravy nemá okamžitý účinek, ale ke zlepšení stavu dochází po užívání v řádu dnů či v některých případech týdnů.Celková nabídka přípravků pro zpříjemnění milostných chvil.


Související články:
Tantra-jóga pro ženy: Afrodisiaka
Přírodní afrodisiaka
Potraviny vhodné pro zvýšení plodnosti
Ryby pro zdraví?
Theobromin


14.01.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS